Reprezentace je pocta, ví Martin Lojek

11.12.2010 · Martin Stebel
Velký kámen mohl spadnout ze srdce třineckým Ocelářům v pátečním podvečeru. Urputně bojující Kladno zdolali těsně 2:1 a nadále se vyhřívají na čele tabulky. Rozhodující trefu zajistil reprezentační zadák Martin Lojek.

Upachtěná, ale cenná výhra. Jak zní tvé hodnocení?

Nečekali jsme snadný zápas, což se nakonec potvrdilo. Kladno hrálo velice dobře. Spoléhalo na zajištěnou obranu. Velmi dobře jim navíc zachytal Falter.

Diváci asi čekali víc branek v kladenské síti. Kde vidíš důvody zhoršené produktivity v útoku?

Jak už jsem řekl, výborně jim zachytal gólman a hráli poctivě směrem dozadu. Proti takto zhuštěné obraně se nehraje snadno. V první části jsme měli asi tři gólové šance a on nás vyčapal. Od druhé třetiny jsme začali víc střílet a naštěstí to tam spadlo.

Stejně jako proti Plzni jsi autorem vítězného gólu. Jak vypadal tvým pohledem?

Jirka Polanský si vyjel zpoza branky a nahrával asi někomu jinému, ale puk se dostal mezi kruhy ke mně. Říkal jsem si, že už nebudu nahrávat, zkusil jsem vystřelit a spadlo to tam. Abych řekl pravdu, nedíval jsem se kam mířím. Mám radost, že to prošlo až do sítě.

Martin Lojek spolehlivými výkony zaujal i reprezentačního kouče Hadamczika. foto: Marian Ježowicz

Tři minuty před koncem jsi byl vyloučen. Na trestné asi musely být docela nervy...

Přiznám se, že jsem skutečně byl trochu nervózní, ale máme skvělé hráče na oslabení. Třeba Radek Bonk, Venca Varaďa. To jsou mimořádně kvalitní hráči pro oslabení a naštěstí jsme neinkasovali. Kluci udělali kus poctivé dřiny a ubránili to.

Na tvou herní pohodu má pravděpodobně pozitivní vliv i nominace do národního týmu na ruský Channel One Cup...

Moc se do Ruska těším. Reprezentovat je obrovská pocta a jsem rád, že mám opět důvěru od trenérů. Možná teď trochu cítím únavu, ale když se dozvíte, že jste povolán do reprezentace, tak únava daleko dřív vyprchá a snažíte se opět odevzdat na ledě stoprocentní výkon.