Stoprocentní trip! Oceláři zvítězili i v Litvínově

26.10.2021 · Daniel Ježek
Dlouhý venkovní trip? Žádný problém! Oceláři ve čtyřech po sobě jdoucích venkovních utkáních pokaždé zvítězili, získali na soupeřových kluzištích dvanáct bodů a upevnili si vedení v extraligové tabulce. Poslední zastávkou byl Litvínov, kde Třinečtí zvítězili 5:2.
18.kolo, úterý 26.10.2021
Litvínov
2:5
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky: 14. Hrbas (Estephan), 27. Demel (P. Straka, V. Hübl) – 12. P. Vrána (Marcinko, A. Nestrašil), 21. P. Vrána (Martin Růžička, M. Daňo), 33. Miloš Roman, 57. M. Adámek, 59. Dravecký (Marcinko). Rozhodčí: Svoboda, Kika - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 345. Střely na branku: 26:30. Zblokované střely: 13:7. Hity: 11:10. Vhazování: 27:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Hrbas, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – Kudrna, Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.
HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Kacetl) – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Kofroň – Hrehorčák, R. Szturc, Dravecký (A).

Do utkání aktivněji vstoupili domácí hokejisté. Hned na začátku třetí minuty byl ve slibné šanci Kudrna, jeho pokus ale branku netrefil. Litvínov následně hrál v přesilové hře, když se proti pravidlům provinil Zahradníček, Slezané ale oslabení přečkali a nepustili soupeře do větší příležitosti. Oceláři se následně rozehráli, Dravecký v páté minutě ale napálil jen připraveného Godlu. Další velké šance pak zapsali domácí. V osmé minutě nejprve Havelkou tečovaná střela Hrbase orazítkovala tyč Mazancovy branky, v deváté minutě pak třinecký gólman zastavil pokusy Lukeše a Straky.

Od poloviny první třetiny hráli Oceláři v početní výhodě, Růžička po Nestrašilově pobídce neuspěl, Kundrátek následně trefil horní tyč. Pět vteřin před vypršením Svobodova trestu se Třinečtí prosadili, Marcinko zpoza branky nabil Petru Vránovi, kapitán hostí se z první nemýlil. Vedení ale Ocelářům vydrželo jen necelé dvě minuty. Verva se držela v útočném pásmu, když od modré tvrdě vypálil Marek Hrbas. Gólman Mazanec byl bezmocný. Brankář Ocelářů ještě v poslední minutě periody zastavil slibnou akci Estephana.

Druhé dějství začalo diametrálně odlišně, než dvacetiminutovka předcházející. Hned po jednadvaceti vteřinách dokázal Petr Vrána využít Růžičkovy akce a poslat Oceláře podruhé do vedení. Domácí mohli manko srovnat v následující přesilovce, největší šanci si ale Litvínov vytvořil až po jejím skončení, kdy Stříteský z dobré pozice napálil Mazance. V sedmadvacáté minutě se přesto domácí srovnání dočkali, Patrik Demel z pravého kruhu vymetl pavučinky v horním rohu třinecké branky. Verva pak odmítla možnost jít do vedení, když nevyužila přesilovku po Adámkově faulu.

Od poloviny utkání to zase byli Oceláři, kteří diktovali tempo hry. V přesilové hře nejprve Doudera od modré napálil přesunujícího se Godlu, na konci třiatřicáté minuty už Slezané slavili, když se ve skrumáži před domácím brankářem nejlépe orientoval Miloš Roman. Hned vzápětí mohl Třinecké do dvoubrankového vedení poslat Růžička, elitní kanonýr ale samostatný únik nevyužil. Srovnání pak na holi měl Zdráhal, Mazanec se ale skvěle přesunul a zastavil pokus domácího útočníka. Dvě minuty před druhou sirénou pak do tyče pálil Gernát.

Třetí dějství tak zahájili Oceláři s těsným náskokem. Hned ve druhé minutě třetiny mohl skórovat Kofroň, jeho nadějný pokus ale zastavila tyč litvínovské klece. V dalším průběhu hry se Oceláři soustředili na poctivou defenzívu středního pásma, zatímco se domácí snažili probít do útočné třetiny. Mnoho velkých šancí proto k vidění nebylo, ojedinělé pokusy dokázali oba brankáři zlikvidovat, jako tomu bylo v případě pokusu Vrány na straně Ocelářů, či akci Zygmunta v dresu Vervy.

Pět minut před koncem Oceláři trochu zvýšili tempo hry, odměnou jim byla čtvrtá trefa. Druhé formace nejprve neuspěla se třemi střeleckými pokusy proti Godlovi, kotouč se ale příhodně odrazil k Mariánu Adámkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí ještě v závěru chtěli s utkáním něco udělat, Verva zkusila i hru bez brankáře. Třinečtí ale všem atakům odolali, sami navíc přidali pátou trefu. Vladimír Dravecký ze středního pásma uklidil puk do sítě, čímž potvrdil stoprocentní bodový zisk Slezanů z venkovního tripu.

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): "První třetinu jsme zvládli celkem dobře, bylo to vyrovnané, pak jsme se drželi tak do poloviny zápasu. Největší rozdíl byl v přesilovkách a oslabeních. My jsme hráli tři oslabení a dostali jsme dva góly, naopak v našich přesilovkách jsme se k nim do pásma pořádně ani nedostali. To byly zlomové momenty. Při gólu na 2:3 soupeři při našem oslabení doráželi a my jsme měli hráče, kteří se jenom koukali. To nás poslalo na kolena. Ve třetí třetině Třinec zhustil střední pásmo, byl daleko agresivnější a první u puku, takže jsme se absolutně k ničemu nedostali. Soupeř čekal na naše chyby, které přicházely, takže měl několik dobrých šancí. Ve hře nás držel brankář Godla, dal nám šanci, ale přišly další chyby, kvůli kterým soupeř odskočil a zaslouženě vyhrál."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Odehráli jsme tři odlišné třetiny. Měli jsme špatný vstup do zápasu, vyvedla se nám sice přesilovka, ale hra neodpovídala tomu, co jsme chtěli hrát. Soupeř hrál dobře, měl skvělý pohyb a dobře napadal, na což jsme museli zareagovat. Povedl se nám vstup do druhé třetiny, kdy jsme hned v prvním střídaní dali gól, kterým jsme se uklidnili. Pak to nebylo optimální, byli jsme druzí v soubojích, a to i v našem obranném pásmu, z čehož pramenily nějaké chyby a šance domácích. Něco jsme si k tomu před třetí třetinou řekli, ta už vypadala podle našich představ. Hráli jsme hokej, který jsme si představovali. Dali jsme v závěru dvě branky a dotáhli jsme zápas do vítězného konce, což je pro nás skvělé. Jsme za trip, který jsme zvládli, moc rádi."