Další litvínovský skalp, Oceláři uzavřeli domácí šňůru obratem

21.12.2021 · Patrik Czepiec
Otevřená partie s mnoha šancemi na obou stranách. Tak by se dal definovat třetí letošní souboj mezi Třincem a Litvínovem. Oceláři toužili získat předvánoční bodovou nadílku, ale jejich záměr naboural Andrej Kudrna. V prostřední části ovšem dokázal srovnat Michal Kovařčík a obrat těsně před koncem obstaral Milan Doudera. Výsledek ještě podepsal Andrej Nestrašil a Oceláři zvítězili 3:1.
33.kolo, úterý 21.12.2021
Litvínov
3:1
Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 30. M. Kovařčík (Nestrašil, O. Kovařčík), 57. Doudera (Roman), 60. Nestrašil (Růžička) – 17. Kudrna (Jarůšek, Stříteský). Rozhodčí: Kubičík, Šindel – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000 (omezená kapacita). Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:1 – 3:1.
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) - Marinčin, Doudera, Kundrátek, Musil, Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - Růžička, Vrána, Chmielewski - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Kurovský - Dravecký, Roman, Hrehorčák
HC Litvínov: Godla (Neužil) - Balinskis, Irving, Hrbas, Strejček, Demel, Stříteský, Kolář - Chalupa, Estephan, Svoboda - Straka, Hübl, Zdráhal - Kudrna, Sukeľ, Jarůšek - Zygmunt, Gerhát, Jícha

Ocelářský drak přistál po reprezentační přestávce zpátky ve WERK ARENĚ. Třinec se postavil Litvínovu, který dokázal udolat v obou předchozích měřeních. Na opatrná úvodní střídání navázal ve třetí minutě člen poslední litvínovské formace Pawel Zygmunt, když ranou z levého křídla zahrál na konstrukci Mazancovy brány. Oceláři odpověděli nádhernou kombinací na startu osmé minuty, gólově ji však nezavršil Marian Adámek ani ze vzduchu dorážející Andrej Nestrašil.

Chvíli po nich se do Godlova brankoviště šikovně natlačil Daniel Kurovský, ale po krátké forhendové kličce trefil brankáře Litvínova. A Kurovského aktivita pokračovala v 11. minutě, kdy svižně objel svatyni soupeře a o málo nezasunul kotouč do sítě. V čase 16:13 tak rozčísnul bezgólový stav až Andrej Kudrna. Po průniku přes modrou čáru vyslal na Mazance další ránu z levé strany, tentokrát puk zapadl rovnou za vzdálenější tyč.

Na počátku prostřední části po příliš vysokém vyhození Martina Marinčina Oceláři přežili krátké oslabení tří proti pěti. Po necelých pěti minutách vypálil Erik Hrňa od pravého mantinelu, ale pozorný Denis Godla si vychutnal i dorážku Tomáše Marcinka. Po dalších 30 vteřinách likvidoval též pokus z mezikruží v podání Miloše Romana. Perné chvíle řešil i Marek Mazanec, nebezpečně před něj vyrážel Viktor Hübl, toho času už rekordman ligy v počtu odehraných zápasů.

Oceláři se k vyrovnání dostali při přesilovce. Po podrážení Estephana už brankou zaváněla rána Andreje Nestrašila, radost Ocelářů ovšem zprostředkoval až dorážející Michal Kovařčík. Na akci se podepsal i jeho bratr Ondřej, který tak dosáhl 100. bodu v extralize. A začal festival třineckých šancí. V samostatném úniku málem rozpůlil tyčku Erik Hrňa, velký tlak si Slezané užili i v další početní převaze. Tři minuty před pauzou vyčapal Marek Mazanec zcela volného Richarda Jarůška a ofenzivní třetinu ještě uzavřela vypjatá tahanice mezi Tomášem Marcinkem a Danielem Kolářem.

Obrat třineckých hokejistů mohl po dvou minutách a 35 sekundách poslední části dokonat Martin Růžička, ale ve stoprocentní šanci mu sjel puk z čepele a zakotvil pod Godlou. Patrika Zdráhala poté zahákoval Vladimír Dravecký, ovšem domácí nevýhodu ustáli. Třinec znovu zahrozil ve 49. minutě. Otočka Petra Vrány zaskočila Godlu a ten s obrovským štěstím udržel kotouč před brankovou čárou.

V polovině periody dostali hosté šanci k přečíslení dva na jednoho v oslabení, ovšem František Gerhát si na Mazance nepřišel. V dalším samostatném úniku selhal pro změnu Richard Jarůšek. Šest minut před koncem měl na holi rozhodnutí kapitán Ocelářů Petr Vrána, ale v rychlém nájezdu nezvládl dotáhnout kličku do forhendu. Oceláři v závěru přežili infarktový moment, když Matěj Chalupa z bezprostřední blízkosti napálil tyč. A záhy na to Milan Doudera od levého mantinelu našel mezírku v postavení Denise Godly. Gólem z 57. minuty rozhodl nejdéle sloužící třinecký bek o vítězi. Konečné skóre 3:1 ještě trefou do prázdné svatyně posvětil Andrej Nestrašil.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Jsem samozřejmě rád za tři body. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané. V první třetině jsme byli krok pozadu, soupeř si vytvořil spoustu šancí. V podstatě každá příležitost a kontakt s kotoučem v našem pásmu zaváněly tím, že dostaneme branku. Se štěstím jsme to vybojovali. Ve druhé třetině se výkon srovnal, měli jsme trochu více ze hry. Vytvářeli jsme si šance, i když Litvínov hrozil z brejků a několikrát jsme se zapomněli. Byly z toho velké příležitosti. Škoda, že jsme nepřidali další gól, to by nám dodalo víc klidu. Myslím si, že dneska to bylo ne až tak zasloužené vítězství. Určitě bylo ubojované a měli jsme štěstí. Dali jsme kotouč na bránu po buly a ten prošel. Poté už jsem věřil, že utkání zvládneme. Pro hosty je to kruté, určitě nehráli tak, aby měli nula bodů. Děkuji svému týmu, který zápas odmakal.

Vladimír Růžička (HC Litvínov): První třetinu jsme hráli poměrně slušně, měli jsme šance. Třinec je samozřejmě hodně silným mužstvem. Věděli jsme, že nás tady nečeká nic jednoduchého. Bohužel jsme v úvodní třetině dali jenom jeden gól. Ve druhé třetině byl Třinec lepší, přehrával nás a my jsme byli často vylučovaní. Gólman nás hodně podržel. Zápas spěl k prodloužení, ale bohužel jsme z naší šance dali tyčku a soupeř po 30, 40 vteřinách, kdy jsme udělali nesmyslný icing, nám dal gól. Pak už si Oceláři výsledek pohlídali.