Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Povedená premiéra v nové aréně! Oceláři přehráli Liberec 6:2!

31.07.2014 · Daniel Ježek
K prvnímu přípravnému zápasu před novou sezónou 2014/2015 nastoupili Oceláři proti Bilým Tygrům. Před zaplněnou WERK ARENOU deklasovali mužstvo ze severu Čech poměrem 6:2! Dvě branky vítězů zaznamenal Lukáš Žejdl, jednou se trefili Adamský, Hrňa, Gašparovič a Dravecký.
přát., čtvrtek 31.7.2014
Třinec
Liberec
6:2
Třetiny: 2:0, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, Pisárik), 8. Hrňa, 26. Gašparovič (Adamský), 35. Dravecký, 41. Žejdl (Rákos, Kindl), 54. Žejdl – 33. Skalický (Škoula), 46. Říha (Bartek, Bulík). Rozhodčí: Mikula, Trombik - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.  
Hamerlík – Klesla, Pisárik, Foltýn, Zíb, Galvas, Nosek, Heider – Adamský, Polanský, Gašparovič – Kindl, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Marosz, Dravecký – Hrňa, Matuš, Cienciala
Lašák – Výtisk, Gřegořek, Škoula, Plutnar, Derner, Voráček, Šimek, Říha – Víšek, Bulík, Bartek, Krenželok, Skalický, Urban, Vlach, Jelínek, Bulíř, Kica, Jonák, Psota

Komentář k zápasu

První přípravný duel před nadcházející sezónou 2014/2015 začal v ostrém tempu. Po strop zaplněnou WERK ARENU, kterou fanoušci hokeje dokázali zaplnit již po necelé hodině, již po třech minutách rozradostnil Martin Adamský, který po typické akci se svým parťákem Jiřím Polanským nedal Lašákovi šanci a poslal kotouč do horního rohu branky. O rychlé vyrovnání se pokusil Jonák, se svou akcí však neuspěl. Domácí své jednobrankové vedení dokázali za čtyři minut zdvojnásobit. Erik Hrňa převzal kotouč ve vlastní obranné třetině, projel skrz celé hřiště a kličkou na pravou stranu nedal Lašákovi žádnou šanci – 2:0.

Domácí si vzápětí zahráli početní výhodu, když hosté špatně střídali. Ta však domácím kýžený úspěch v podobě gólů nepřinesla. Obdobně na tom byl také Liberec, který hrál přesilovku o pár chvil později. Těsně po jejím konci se ale Bílí Tygři dostali do dobré příležitosti, Petr Kica ale akci na jejím konci ale Hamerlíka překonat nedokázal. V osmnácté minutě mohl domácí vedení navýšit Adamský, v sólovém úniku se ale ukličkoval a jen přisunul kotouč Lašákovi.

Druhá dvacetiminutovka začal ve stejném duchu, jako ta úvodní. Oceláři měli více ze hry, hned po čtyřech minutách musel Lašák řešit nepříjemnou situaci, kdy na něj zle dotírali tři hráči Třince. Hostující brankář ještě tentokrát dokázal udržet kotouč před brankovou čárou, o šestadvacet vteřin později už ale kapituloval. Slezané hráli přesilovku, tu dokázal zužitkovat Jakub Gašparovič. Slovenský forward měl před Lašákem dostatek času a prostoru aby zasunul kotouč za bezmocného brankáře hostí.

Pohledný hokej v prvním přípravném utkání pokračoval i v dalších minutách. Navýšit vedení domácích mohl Foltýn, tváří v tvář Lašákovi ale neuspěl. Hostě v třiatřicáté minutě dostali možnost druhé přesilovky a tu už dokázali využít. Rychlou akci na jeden dotek zakončil střelou do prázdné branky Daniel Skalický. Oceláři si ale tříbrankové vedení rychle vzali zpět. Do úniku se po chybě hostující obrany dostal Vladimír Dravecký, jenž střelou mezi Lašákovy betony počtvrté překonal hostujícího gólmana.

Také začátek závěrečné periody byl lepší ze strany domácích. Z poslední třetiny uplynula jen necelá minuta, když se zaplněná WERK ARENA opět radovala. Akci dvou proti jednomu Rákos vyřešil pasem na Lukáše Žejdla, ten neměl sebemenší problém s posláním puku do odkryté branky – 5:1.

Hned po dalších dvou minutách se domácí mohli opět radovat, prudká rána Matuše ale jen zacinkala na horní tyč liberecké klece. Po dalších třech minutách hosté dokázali ještě jednou korigovat skóre zápasu. V početní výhodě se za obrannou linii domácích dostal Jiří Říha, který střelou pod vyrážečku nedal Hamerlíkovi šanci.

Gólovou tečku za dnešním utkáním dal ve čtyřiapadesáté minutě Lukáš Žejdl. Centr druhé třinecké formace dokázal na obranné modré obrat Plutnara o kotouč, po úniku skrz celé kluziště také zasunout puk za Lašáka. V samotném závěru utkání ještě mohl Hamerlíka překonat Kica, když ale neproměnil ani jeden ze svých pokusů, bylo rozhodnuto. Oceláři – Bílí Tygři 6:2.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Výsledek bych nepřeceňoval, ale musím kluky pochválit, jakým způsobem tento zápas zvládli. Už v první přípravném utkání jsme viděli věci, na kterých teprve začínáme v tréninku pracovat. Mělo to šťávu, mělo to šmrnc. Chtěl bych moc poděkovat divákům, že dnes dorazili v hojném počtu a vytvořili nám výbornou kulisu!