Komfortní WERK ARENA otevírá brány: Oceláři hostí Liberec!

30.07.2014 · Martin Stebel
Historický okamžik, na který čekala široká veřejnost na Třinecku a v okolí, konečně nastal! Poslední červencový den roku 2014 bude do zkušebního provozu uvedena nová třinecká WERK ARENA. V rámci této události se bude konat přátelské utkání mezi třineckými Oceláři a libereckými Bílými Tygry. Tam prostě nemůžete chybět!

Původním soupeřem Ocelářů pro toto výjimečné střetnutí měl být pražský Lev, ovšem ze známých důvodů byla tahle varianta neuskutečnitelná. Další volba rivala byla proto poměrně logickou alternativou. Stavbu WERK ARENY, stejně jako té liberecké a karlovarské, totiž realizoval generální partner libereckého hokejového klubu stavební společnost Syner. Jak navíc přiznávají členové třineckého hokejového managementu, idea o novém hokejovém stánku v Třinci, byla inspirována právě návštěvou Tipsport areny v Liberci.

První domácí utkání Ocelářů proti Tygrům je utkáním v tzv. zkušebním provozu nové WERK ARENY, kdy budou probíhat technicko – hygienická měření hlučnosti při maximální kapacitě arény. Vstup na první utkání je pro všechny fanoušky zdarma, u každého vstupu do arény (konkrétně přímo před turnikety) obdrží fanoušci lístek zdarma, jež jim bude garantovat konkrétní místo v aréně. Jeden divák = jeden lístek. Během čtvrtečního utkání již budou v provozu bufety s občerstvením. Vstup do nové WERK ARENY bude všem návštěvníkům umožněn ve čtvrtek 31. července od 15:00.

"Jde o premiérovou akci v nové hale. Proto chceme poprosit všechny fanoušky, aby se drželi pokynů pořadatelů jak v nové hale, před ní, či na parkovištích a příjezdových cestách," říká výkonný ředitel klubu Ing. Marek Chmiel s tím, že fanoušci mohou vidět moderní sportovně-kulturní objekt, jehož interiéry září barvami Ocelářů – červenou a bílou – a jsou zde nainstalována nejmodernější multimediální a audiovizuální technika. "Žádáme fanoušky, aby respektovali novinky v provozu WERK ARENY, aby při utkáních vstupovali do hlediště pouze v přerušení hry a nevnášeli jídlo a pochutiny do hlediště," doplnil ředitel.

-----------------------------------------------------------------------------------------

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC:

Liberečtí hokejisté jsou v tréninkovém zápřahu od poloviny července, kdy se trenérskému tandemu Pavel Hynek - Milan Černý na úvodním setkání hlásilo 29 hráčů, včetně nových posil Martina Škouly, Lukáše Krenželoka, Petra Jelínka a Michala Plutnara. K týmu se rovněž připojili už i hráči, kteří se v květnu a červnu připravovali individuálně, tedy Ján Lašák, Petr Gřegořek a Koba Jass. Oproti minulé sezoně prošel kádr poměrně zásadní proměnou. Tou největší je nepřítomnost liberecké legendy a ikony klubu Petra Nedvěda, který alespoň dočasně ukončil hráčskou kariéru. Na soupisce Tygrů už nefigurují ani taková jména jako Martin Čakajík, Jiří Hunkes, Tomáš Pospíšil či slovenský brankář Marcel Melicherčík.

Na úvodní tréninkové jednotce se Liberec připravoval v této podobě:

Gólmani: Lašák, Schwarz

Obránci: Derner, Gřegořek, Kolmann, Plutnar, Říha, Škoula, Šimek, Vitásek, Voráček, Výtisk

Útočníci: Bartek, Bulík, Bulíř, Dlouhý, Filippi, Jass, Jelínek, Jonák, Kica, Krenželok, Psota, Skořepa, Urban, Valský, Vampola, Víšek, Vlach.

HC OCELÁŘI TŘINEC:

Do ostrého tréninkového procesu naskočili Oceláři začátkem minulého týdne. Přípravné utkání proti Severočechům tedy absolvují po deseti dnech na ledě. Podle slov asistenta Václava Varadi dostane ve čtvrtek příležitost širší kádr, včetně několika hráčů, kteří dosud nemají garanci místa v nabitém mužstvu: "Budeme se snažit nasadit kvalitní sestavu, ovšem objeví se taky kluci, kteří jsou, jak se říká "na čekané" a bojují o své místo. Tyhle hráče budeme chtít vidět v akci. Sestava bude trochu slátaná, ale diváci se mohou těšit na kvalitní tým. V akci tedy nebudou jen testovaní kluci, ale uvidíme i hráče s plnohodnotnou smlouvou, na kterých chceme do budoucna stavět."

Během prvního tréninkového týdne vypadala sestava Ocelářů následovně:

Gólmani: Hamerlík, Hrubec, Svoboda

Obránci: Klesla, Roth, Linhart, Nosek, Trončinský, Milan Doudera, Galvas, Matyáš, Foltýn, Zíb, Lukáš Doudera, Heider

Útočníci: Orsava, Plíhal, Kreps, Adamský, Polanský, Gašparovič, Kindl, Žejdl, Rákos, Rufer, Marek Růžička, Matuš, Hrňa, Marosz, Cienciala, Chmielewski, Dravecký.

Viceprezident klubu Ing. Jan Czudek se na všechny návštěvníky obrací s důležitým sdělením: "Prostřednictvím nové arény dostáváme do důstojných podmínek třinecký hokej, ale nejenom hokej, protože to je víceúčelová stavba, která bude sloužit i dalším sportům a samozřejmě rovněž kultuře. Tato hala patří všem lidem z Třince a okolí a proto věříme, že se k ní budou chovat jako ke své a vydrží nám jako nová co nejdéle!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary