Po tuhém boji se raduje Liberec

16.02.2016 · Tomáš Vacho
Předehrávka pětačtyřicátého kola Tipsport extraligy proti sobě postavila Tygry z Liberce a domácí Třinec. Dlouho vyrovnaný duel strhnul na svou stranu zhruba po polovině hrací doby hostující celek zásluhou Šimka. Pojistku v podobě druhé branky pak přidal v předposlední minutě Krenželok, výhru do prázdné branky pak jistil Radivojevič.
45.kolo, úterý 16.2.2016
Liberec
0:3
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 30. Šimek (Bakoš), 59. Krenželok (Valský), 60. Radivojevič (Jelínek). Rozhodčí: René Hradil, Robin Šír – Jaromír Bryška, Přemysl Skopal. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Diváci: 4782. Střely na branku: 38:31. Zblokované střely: 12:10. Hity: 17:14. Vhazování: 39:20.
Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, M. Doudera, Hrabal, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Kopecký, Irgl – Svačina, Žejdl, Matuš – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský, Tybor – Jašek
Schwarz – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Lakatoš, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Stránský, Ordoš

Třinec šel do utkání s nadějí na snížení manka na šestou příčku, která zajišťuje přímý postup do vyřazovacích bojů. Naopak Liberec měl před zápasem devítibodový náskok v čele tabulky před druhou Spartou a mohl tak hrát v klidu. Obě mužstva nastoupila v mírně změněných sestavách, do domácí branky nastoupil Šimon Hrubec.

První třetina zápasu žádnou branku nepřinesla, ačkoliv blíže k otevření skóre byli domácí. Poprvé Oceláři svého soupeře zamkli okolo šesté minuty, přítrž všem střeleckým pokusům ale činil pozorný Schwarz. Brankář hostů byl hlavní postavou i při Svačinově dobré šanci ze čtrnácté minuty, když betonem zlikvidoval velice slibný pokus třineckého forwarda.

Před koncem první periody se domácím podařilo vytvořit si další souvislejší tlak, který vyvrcholil dobrou šancí Rákose, jenže hostující gólman byl opět proti.

I začátek druhého dějství patřil třineckému týmu. Hlavní postavou byl Zbyněk Irgl, který připravil skvělou pozici k zakončení pro Kopeckého a následně i pro Draveckého, nicméně v obou případech Schwarz dokázal kotouč udržet před brankovou čárou.

Zhruba v polovině utkání převzali iniciativu hosté. Vlachovu megašanci ještě Hrubec dokázal polapit nevídaným zákrokem, kdy vleže vytasil lapačku proti takřka jistému gólu. Za dvě minuty však již kapituloval.

Vše začalo u Lakatošova útočného výpadu, při kterém došlo k posunutí branky a následnému vhazování. Liberci se podařilo udržet pásmo, čehož využil Radim Šimek, který nahozením přes chumel hráčů před Hrubcem zaznamenal první zářez zápasu.

Ve čtyřiatřicáté minutě mohlo být pro domácí ještě hůře, kdy se do úniku dostal Krenželok, jeho rychlá střela však skončila pouze na Hrubcově vyrážečce.

Třinec se ve třetí třetině ještě snažil s nepříznivým skóre něco udělat, ale jak Noskovu, tak ani Kopeckého šanci se v branku přetavit nepodařilo. Další šance z třineckých hokejek již nepřišly.

Liberec naopak dokázal využít rozhozené obrany po skončené přesilovce a přidal další branku, tentokrát z hole Lukáše Krenželoka.

Oceláři již v beznadějné situaci zkusili hru bez brankáře, ale vedlo to jen k další inkasované brance, do opuštěné svatyně se trefil Branko Radivojevič.

Tygři tak prokázali famózní formu, prodloužili vítěznou sérii a dosáhli na metu sta bodů v extraligové tabulce.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): ”Před pauzou jsme měli sérii utkání, ve kterých jsme bodovali, sami jsme byli zvědaví, jak to bude po přestávce. Dnes to bylo o první brance, která rozhodla zápas. Ve druhé třetině jsme museli začít míchat se sestavou, nedohráli nám dva útočníci. To se projevilo v poslední třetině, soupeř byl velmi trpělivý a druhou trefou udělal za dnešním utkání tečku.”

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberce): “Utkání ze začátku bylo technicky nedokonalé na obou stranách, myslím, že se projevila herní pauza. Hráli jsme velmi dobře organizovaně v obraně, výborně jsme drželi obranné pásmo. Domácí se sice dostali do několika šancí, ty ale výborně vychytal Marek Schwarz. Za naší celozápasovou trpělivou hru jsme byli odměněni brankami, za výhru na horké třinecké půdě jsem rád.”