Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Měli jsme dost šancí, abychom utkání zvládli, mrzí Tomáše Kopeckého

16.02.2016 · Martin Stebel
Navzdory urputné snaze a při nejlepší vůli se skalp lídra nekonal. Oceláři sice severočeského rivala zasypali 38 střelami, ovšem konečné resumé je poněkud nemilosrdné. Své o tom ví TOMÁŠ KOPECKÝ, který se během hodnocení neskrýval za alibistická prohlášení, ale podstatný kus viny za úterní porážku vzal férově na svá bedra.

Střelecká aktivita byla na vaší straně, přesto odcházíte z boje s prázdnou...

Dnešní utkání nebylo v našem podání vyloženě špatné, jen jsme udělali o dvě chyby víc. Měli jsme dost šancí, abychom tohle utkání zvládli. Liberec sice šel do vedení šťastným gólem, ale i takové k hokeji patří. Oni mají velmi kvalitní mužstvo, ale věděli jsme o jejich slabinách, které se bohužel nepovedlo potrestat. Měli jsme dostatek šancí zápas rozhodnout, ale klobouk dolů před libereckým gólmanem a celou jejich defenzivou.

Trápení Ocelářů asi momentálně nejpřesněji dokumentuje hra v početní výhodě...

To je pravda, to nám dnes nefungovalo. V naších přesilovkách musíme být důraznější, je třeba se víc tlačit do branky, clonit gólmanovi, zkoušet dorážky. Moderní hokej je o tom, že střelu od modré, která je vidět, gólman chytí. My jsme to Liberci bohužel usnadnili.

Vy sám jste měl na hokejce minimálně dva góly. Co scházelo k úspěšnému zakončení?

V prvním případě jsem asi měl hned střílet. Bylo to okamžitě po startu druhé třetiny, puk skákal, zezadu jsem cítil tlak. Ve druhé šanci mi zpoza branky krásně nahrával Sváča, okamžitě jsem střílel, ale Schwarz chytá v opačném gardu, což je pro střelce trochu nevýhoda. Možná jsem měl zvolit větší razanci. Vinu za tuhle prohru rozhodně beru i na sebe, v obou případech to měly být góly!

Dnešní výhra by znamenala tabulkový posun a oživení naděje na přímý postup do play-off. Nyní je ale situace znovu složitější...

Přiznám se, že tabulku moc důkladně nesleduji. Nemohu mluvit za celý tým, ale já se vždy soustředím jen na nejbližší kolo. Další zápas v Hradci vnímám, jako bychom hráli sedmé finále. Play-off jsme už vlastně začali hrát před repre přestávkou, každý bod má teď cenu zlata. Jsem přesvědčen, že do vyřazovacích bojů postoupíme, jde o to, v jakém rozpoložení. Každý tým chce do play-off jít v dobré pohodě. Nelze spoléhat na to, že budete prohrávat a najednou ve vyřazovacích bojích přepnete a najednou začnete vyhrávat. Na tohle nevěřím.

Oceláři ani nadále nemohou počítat s kompletní sestavou. Rovněž dnešní utkání jste nedokončili v plném složení...

Máme dost hráčů zraněných, ale na tohle se v žádném případě nedá vymlouvat. Vždycky lze najít způsob, jak se dá vítězit. Náš kádr je dostatečně široký, abychom marody adekvátně nahradili. Teď se například otevírá šance pro Lukáše Jaška, který určitě má své kvality. Žádný hráč není nenahraditelný. Když se někdo zraní, další musí chytit šanci za pačesy a odevzdat pro náš tým maximum!