One-man show Zbyňka Irgla, Oceláři - Košice 4:2

13.08.2015 · Daniel Ježek
Ve svém druhém zápase Steel Cupu Oceláři změřili síly se slovenským mistrem z Košic. Utkání se proměnil v show jednoho muže, jmenovitě Zbyňka Irgla. Třinecký forward vsítil všechny čtyři branky a zařídil Ocelářům výhru 4:2.
turnaj Steel Cup, čtvrtek 13.8.2015
Košice
4:2
Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 15. Irgl (M. Doudera, Rákos), 39. Irgl (Rákos, Matuš), 53. Irgl, 60. Irgl (Matuš) – 4. Jenčík (Štrbák), 36. Bartánus. Rozhodčí: Mrkva, Mikula - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 389. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Hamerlík – M. Doudera, Klesla (C), Foltýn, Nosek, Linhart, Galvas (A), Adámek – Chmielewski, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rákos, Matuš, Irgl – Cienciala, Plíhal, Rufer. Trenér: Jiří Kalous.
Riečický – Štrbák (C), Slovák, Šedivý, Philipp, Dudáš, Cebák, Bortňák, Pavúk – Jenčík, Bartoš (A), Lapšanský – Bicek (A), Suja, Bartánus – Lelkeš, Hrnka, Boltun – Hričina, Chovan, Šoltés. Trenér: Peter Oremus.

Druhý zápas druhého kola nabídl střetnutí domácích Ocelářů se slovenským mistrem z Košic. Vstup do zápasu byl lepší v podání slovenského celku, který si hned ve třetí minutě vybojoval početní výhodu. Z přesilovky uběhla minuta a jedna vteřina a Košičtí se radovali. Štrbák dostal nabito na modrou, jeho střela se od klubka těl odrazil k volnému Richardu Jenčíkovi, který zametl kotouč do prázdné branky.

Oceláři se k ohrožení Riečického branky dostávali spíše sporadicky. Košický brankář musel řešit nahození Doudery nebo pokus Chmielewského, v obou případech obstál. To Košičtí byli mnohem nebezpečnější. Minutu po polovině třetiny ujel Lapšanský, Hamerlík jeho střelu vyrazil s obtížemi, k uklidnění situace mu museli pomoct obránci.

Hráči s dráčkem na hrudi na svou velkou šanci čekali do patnácté minuty a hned z toho byla branka. Milan Doudera dostal kotouč mezi kruhy, tam nezazmatkoval a posunul touš k Zbyňku Irglovi. Třinecký forward si posunul puk do výhodnější pozice a trefil odkrytou klec – 1:1-

Úvodní minuty prostřední periody nabídly spíše boj, než pohledný hokej. Ani jednomu z týmů se nedařilo dostat na delší časový úsek do pásma soupeře, brankáři byli víceméně bez práce. Oceláři mohli zahrozit v přesilovce z šestadvacáté minuty, kromě střely Noska ale Riečický nemusel řešit žádnou vážnou šanci.

Z poloviny zaplněná WERK ARENA tak na další hokejové momenty musela čekat do druhé poloviny prostředního dějství. Hráči divákům nabídli dva góly, a také několik neproměněných akcí. Třetí trefu zápasu obstarali opět Košičtí, ti se v šestatřicáté minutě dostali podruhé do vedení. Jiří Bicek ještě nedokázal proměnit sólový únik, dojíždějící Marek Bartánus už neměl problém dotlačit puk do odkryté branky.

Oceláři mohli kontrovat za dvě minuty, Adamský ale v přečíslení netrefil prudký pas Draveckého. Slezany to však nemuselo mrzet dlouho. Ještě v téže minutě se do brankoviště natlačila dvojice Daniel Rákos - Zbyněk Irgl, přičemž druhý jmenovaný zaznamenal svůj druhý zásah zápasu – 2:2.

Také do poslední dvacetiminutovky tak oba celky šly za smírného stavu. Tři minuty po úvodním buly třetí třetiny mohly Košice jít opět do vedení, dvě rány Šedivého ale pokaždé skončily u pozorného Hamerlíka. Oceláři mohli poprvé vést v minutě osmačtyřicáté, Rákos však trestuhodně odmítl Matušovu nabídku a z brankoviště neprostřelil přesunujícího se Riečického.

Třinecký tlak tak vyvrcholil v padesáté třetí minutě. Riečický sice dokázal zastavit Adamského pokus z bezprostřední blízkosti, v následujícím střídání už lovil puk ze sítě. A nebyl to nikdo jiný, než Zbyněk Irgl. Třinecká čtyřiadvacítka využila dobré práce dvojice Rákos – Matuš na vrcholu brankoviště a střelou ke vzdálenější tyči završila hattrick – 3:2.

Za další čtyři minuty mohli třinecké vedení postupně navýšit Adamský a Matuš, první jmenovaný nedotáhl k dokonalosti kombinaci s Polanským, Matuš zase ztroskotal na Riečickým. Oceláři pak dostali možnost přesilové hry, ani tu ale zužitkovat nedokázali. Košice se ještě v samotném závěru pokusili o srovnání, to se ale slovenskému mistrovi již nepovedlo.

Čtvrtý zásah do prázdné branky přidal opět Zbyněk Irgl, čímž třinecký forward korunoval svůj výkon. Oceláři si tak na konto připisují první tři body. Ty Slezany rázem vyšvihly na druhou příčku tabulky, o kterou se poperou v zítřejším derby zápase s Vítkovicemi.