Steel Cup pokračuje druhým kolem, Oceláři vyzvou Košice

13.08.2015 · Daniel Ježek
Steel Cup 2015 pokračuje druhým kolem, WERK ARENA dnes uvidí dva zápasy. V odpoledním klání se představí Torpedo a Vítkovice, od 18:30 pak domácí Oceláři s Košicemi. Tabulku po prvním kole vede ruský Nižnij Novgorod, který před druhými Vítkovicemi drží jednobodový náskok.

Zápasy prvního kola

HC Oceláři Třinec - Torpedo Nižnij Novogrod 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 30. Plíhal (Rufer, Hrabal), 42. Dravecký (Růžička), 43. Matuš (Klesla, Nosek) – 6. Pepeljajev (Frolov), 22. Klingberg (Galuzin), 40. Kuljomin (Dvurečenskij), 56. Klingberg (Videll, Osipov).

Sestava Třince: Hrubec – Klesla (C), Nosek, M. Doudera, Hrabal, Linhart, Galvas (A), Adámek – Chmielewski, Kreps, Hrňa – Adamský, Růžička, Dravecký – Rákos, Matuš, Irgl – Cienciala, Plíhal, Rufer.

Sestava Torpeda: Aljapkin – Jegoršev, Pepeljajev, Piganovič, Chomitskij, Budkin, Rybnickij, Aljajev, Osipov – Tolpeko, Galuzin, Videll – Frolov, Sjomin, S. Kosticyn – Klingberg, Mozer, Ashton – Kuljomin, Potapov (C), Dvurečenskij – Bogoslovskij.

HC Vítkovice Steel - HC Košice 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Szturc (Sloboda, Zdráhal), 39. Kolouch (Štencel, Olesz), 44. Hlinka (Húževka, Káňa), 69. Sloboda – 9. Bicek (Bartánus), 21. Bicek (Bartánus), 49. Suja (Bicek, Philipp).

Sestava Vítkovic: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Klok, Čerešňák, Pastor, Kovář – Szturc, Kolouch, Olesz, Kucsera, Balán, Vandas, Tomi, Burger, Zdráhal, Húževka, Hlinka, Káňa.

Sestava Košic: Melicherčík (Riečický) -. Štrbák, Slovák, Šedivý E., Philipp, Dudáš, Cebák, Macejko, Hričina, Jenčík, Bartoš, Lapšanský, Bicek, Suja, Baránus, Hrnka, Češík, Sojčík, Lelkeš, Bortňák, Šoltés.

Ohlasy po prvním kole

Jiří Kalous (trenér Třince): "Utkání mělo vysoké tempo. Tým Torpeda byl velmi silný na kotouči a v osobních soubojích. Z naší strany to nebylo optimální, protože jsme inkasovali čtyřikrát, což je moc. Nicméně byly tam i výborné okamžiky, kdy jsme se dostávali do šancí, ale bohužel jsme to ztratili v závěru, což se mi nelíbilo. Z hlediska výsledků to zatím není dobré, ale dosud jsme nehráli v kompletním složení, nenastoupili jsme tak, jak bychom chtěli v Lize Mistrů."

Zbyněk Irgl (útočník Třince): "Byl to naprosto vyrovnaný zápas, ale hokej je o gólech, Torpedo má o jeden navíc. Myslím, že v naší hře bylo dost pozitivních věcí. Soupeř byl ze začátku lepší, ale postupem času jsme to dorovnali, jak bruslařsky, tak i ve hře s pukem."

Ladislav Svozil (trenér Vítkovic): Čekali jsme velmi silného soupeře, který má v obraně velké chlapy. Samozřejmě jsme začali velmi laxně. Všichni si myslí, že Košice a slovenská liga jsou špatné, oni ale mají velmi silný tým. Hráli dobře, my se nechali zaskočit. Proto jsme rádi, že se nám povedl obrat. Led nebyl ideální, stálo nás to hodně sil.

Tomáš Kudělka (obránce Vítkovic): V první třetině nás dost řezali. V kabině jsme si řekli, že do nich půjdeme, budeme je dohrávat. Hra se pak otočila a s tím i zápas. Povedlo se nám srovnat, ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. Proto jsme si ten druhý bod zasloužili.

Průběžná tabulka Steel Cupu 2015

Tým                             Zápasy     Skóre     Body
1. Torpedo Nižnij Novgorod        1         4:3       3
2. Vítkovice Steel                1         4:3       2
3. HC Košice                      1         3:4       1
4. Oceláři Třinec                 1         3:4       0

O zápasech

Steel Cup dnes čekají dva duely druhého kola. V prvním se od 14:00 utkají Vítkovice s vedoucím Torpedem. Oceláře pak od 18:30 čeká střetnutí s Košicemi. Z obou zápasů bude na stránkách www.onlajny.com k dispozici podrobný textový online přenos.

Pokladny WERK ARENY se otevřou vždy dvě hodiny před začátkem daného zápasu. Cena vstupenek na duel Vítkovic s Torpedem činí 30 Kč, na duel Ocelářů s Košicemi pak 50 Kč.