Mečbol se zatím nekoná, Oceláři podlehli Spartě

01.04.2015 · Daniel Ježek
P r a h a - Holešovická Tipsport aréna hostila třetí pokračování semifinálové série mezi Oceláři a Spartou. Domácí se jako první dokázali prosadit, své vedení pak navýšili na dvě branky. V přesilovce bez brankáře sice snížil Jakub Klepiš, závěrečná perioda se ale lépe povedla domácím. Sparta snížila na 1:2.
SF3, středa 1.4.2015
Sparta Praha
4:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 17. Hlinka (Mikuš), 30. Sabolič, 58. Hlinka (Pilař) – 38. Klepiš (Ružička). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 12:14, navíc Buchtele (SPA) 10 mint OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 10 281. Střely na branku: 28:24. Zblokované střely: 15:3. Hity: 30:24. Vhazování: 31:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Stav série: 1:2.
Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka (A), Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Réway, Dragoun, Dvořáček – Černoch.
Hrubec – Klesla (C), M. Doudera, Galvas (A), Linhart, Roth, Trončinský, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Kreps, Plíhal, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Růžička, Pechanec.

Třetí duel semifinále začal v poněkud opatrnějším duchu. Diváci v Tipsport aréně dlouho čekali na první větší šanci zápasu, oba soupeři se spíše jen oťukávali. Domácí si v sedmé minutě vybojovali příležitost první přesilovky, tu ale nesehráli nijak dobře.

Oceláři se poprvé k ohrožení Novotného branky dostali v polovině třetiny, pokus Adamského ale úspěšný nebyl. O pár minut později si podobně vedl také Trončinský. Úvodní vyložená šance zápasu přišla v minutě sedmnácté a hned z toho byla branka. Juraj Mikuš zachytil chybnou rozehrávku Doudery, předal puk Jaroslavu Hlinkovi, který střelou pod horní tyč nedal Hrubcovi žádnou šanci.

Slezané tak do prostřední periody vstupovali s jednobrankovým mankem. To mohli vymazat hned v úvodu druhého dějství, nabídnutou přesilovku ale využít nedokázali. Hned po skončení oslabení se do dobré šance dostal Hlinka, bránu ale netrefil. Dvě minuty před polovinou duelu si Třinečtí zahráli další početní výhodu, paradoxně to však byla Sparta, která z oslabení dokázala vytěžit branku.

Chybný pas Klepiše přistál na holi Roberta Saboliče. Domácí forward nejprve objel bránícího Klepiše, poté zasunul kotouč mezi Hrubcovy betony – 2:0.

Druhá polovina prostřední periody se poté nesla ve znamení častých přerušení hry, potyček a vyloučení. Oceláři si v této pasáži zahráli dvě přesilovky, hned tu první dokázali využít. Slezané měli hrát ve čtyřech proti třem, trenéři však odvolali brankáře a umocnili tak výhodu. A tento tah se trenérům Třince vyplatil. Střela Jakuba Klepiše od modré zapadla mezi Novotného betony – 2:1.

Oceláři v úvodu třetí třetiny dohrávali početní výhodu z konce druhého dějství, tu však zužitkovat nedokázali. Domácí si vzápětí také zahráli přesilovku, ani jim se ale nevedlo. Na další velkou šanci tak diváci opět museli čekat. Nakonec se dočkali tři vteřiny před uplynutím padesáté minuty. Pražané hráli další přesilovku, Vondrka z levého křídla trefil tyč.

Za další tři minuty mohl vedení domácích navýšit Sabolič, Hrubec však dokázal jeho pokus zlikvidovat a udržet tak naději Ocelářů na vítězství. Skóre hned v další minutě mohl srovnat Ružička, Novotný ale dokázal zastavit jeho teč. A i nadále se děly věci. Hned z protiútoku mohl Spartě pojistit vedení Forma, ani on ale na Hrubce nevyzrál.

Vedení Sparty v padesáté osmé minutě pojistil Jaroslav Hlinka. Domácí útočník dostal v přesilovce namazáno od Pilaře a ranou z kruhu pro vhazování nedal Hrubcovi šanci. Oceláři ještě v samotném závěru zápasu zkusili hru bez brankáře, Robert Sabolič ale dokázal trefit odkrytou branku a stanovit konečný výsledek. Sparta tak získala první bod, mečbol Ocelářů se zatím nekoná.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Podařilo se nám udržet obrovskou ofenzivní sílu Třince. Ve všech třech třetinách jsme podali výborný výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Emoce k zápasům play off určitě patří. Obě mužstva ale budou chtít hrát v pěti. My se budeme určitě v dalším zápase snažit správné emoce vydat a ty špatné udržet na uzdě.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Udělali jsme dvě velikánské chyby, dostali jsme domácí do sedla lacinými góly. Možná měli v první polovině zápasu malinko víc ze hry, pak se to tak nějak srovnalo. Power play (při přesilovce čtyř na tři) jsme si zkusili už v základní části v Hradci a já jsem měl takový pocit, že to můžeme zkusit. Byl stav 0:2 se soupeřem, který nám toho moc nedává. Vsadili jsme to na jednu kartu. Samozřejmě jsme mohli dostat branku a bylo by asi po zápase, ale vyšlo nám to a pak to bylo vcelku vyrovnané. Bylo to také hodně nervózní. I když nepadlo moc gólů, tak zápas měl kvalitu a takhle by se v play off mělo bojovat. Myslím si, že zítra to nebude jiné. Emoce hrají velkou roli, oběma týmům jde o hodně. Já se tomu nervóznímu závěru moc nedivím.