Junioři srazili Spartu, v prodloužení rozhodl Kozlík!

20.01.2024 · Rostislav Niedoba
Extraliga juniorů nabídla v sobotu své další pokračování. V rámci nadstavbové části přivítali Oceláři soupeře z hlavního města republiky. Vyrovnanou bitvu muselo rozhodnout až prodloužení.
N16, sobota 20.1.2024
Sparta Praha
4:3p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:0, 0:2, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. Šilar (Gerych, Kozlík), 20. Šilar (Kozlík), 48. Gerych (Šutý, Spěváček), 61. Kozlík (Šilar, Kurbaka) – 28. Bareš (Červenka, Fábry), 37. Holeček (Samson, Culek), 60. Samson (Bareš, Novák)

Vyloučení: 5:4 Využití: 1:0 V oslabení: 1:1

Diváci: 45 Střely na branku: 41:45

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3

HC Oceláři Třinec: Král – Buják, Kurbaka, Holub, Mrtka, Blaha – Kozlík, Šilar, Švančara – Gerych, Šutý, Spěváček – Rybnikár, Hebar, Mikula – Urbánek
HC Sparta Praha: Vedral – Höll, David, Culek, Bartoň, Červenka, Samson, Mack – Krupička, Fábry, Poláček – Daníček, Odehnal, Hamršmíd – Novák, Pavlák, Bareš – Holeček

Domácí začali utkání lépe, od prvních minut byli na ledě aktivnějším týmem. Sparta soupeři pomohla ještě více svým vyloučením, které Oceláři potrestali. V čase 2:18 otevřel skóre Tomáš Šilar.

Úvodní branka domácí nakopla. Hosté se naopak nemohli prakticky do ničeho dostat. Nepomohly jim k tomu ani dvě přesilové hry. Naopak, na konci té druhé navíc inkasovali. Sparťanské obraně znovu pláchnul Tomáš Šilar a zvýšil v závěru první třetiny na 2:0.

Na začátku druhé části ještě domácí chvíli kontrolovali hru, postupně ale přebírala otěže zápasu do rukou Sparta. V čase 27:06 vstřelil z předbrankového prostoru kontaktní gól Albert Bareš. Rázem byla Sparta zpátky v zápase.

Oceláři mohli následně odskočit zpátky do dvoubrankového vedení, ale hosté jim dali ochutnat jejich medicínu z první třetiny. V oslabení ujel Tomáš Holeček a stanovil po čtyřiceti minutách vyrovnaný stav 2:2.

Třetí třetina nabídla vyrovnaný hokej. V sedmačtyřicáté minutě překlopili výsledek na svou stranu zase domácí. Milimetrově přesnou střelou se prosadil Robin Gerych. V následujících minutách se zdálo, že mají Oceláři zápas herně pod kontrolou.

Všechno změnila až samotná koncovka zápasu. Sparta hrála vylepšenou přesilovku šest na čtyři, kterou ještě využít nedokázala. Nakonec se ale hostům podařilo vyrovnat. Jedenáct vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení Oliver Samson.

Nastavený čas pak neměl trvání ani jepičího života. Už po osmadvaceti vteřinách zametl kotouč po krásné kombinaci do prázdné branky Matěj Kozlík. Oceláři tak zvítězili v prodloužení 4:3.