Dorostenci vynulovali Vítkovice!

25.11.2023 · Martina Sikorová
Třinečtí mladíci se v derby prezentovali skvělým výkonem! Na branku soupeře svěřenci trenéra Marka Malíka vypálili hned 39 ran, z nich dali pět gólů a mohli slavit! Čistým kontem se pod cenné vítězství podepsal brankář Denis Čelko.
21., sobota 25.11.2023
0:5
MFH Ostrava
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:3

Branky a nahrávky: 21. Weiss (Rybnikár, Mrtka), 38. Niemczyk (Holub, Blahuta), 42. Rybnikár (Řehák), 53. Hrček (Blahuta), 57. Rybnikár (Hrček, Řehák)

Vyloučení: 4:1 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1

Diváci: 184 Střely na branku: 22:39

Průběh utkání: 0:5

HC Vítkovice Ridera: Špírek – Fojtík, Drábek, Szarowski, Sedlák, Zatloukal, Kisza, Vítek – Fasner, Svozil, Daněk – Plško, Douda, Zachariasz – Hofman, Nazad, Rončka – Man
HC Oceláři Třinec: Čelko – Marek, Holub, Niemczyk, Mrtka, Byrtus, Trnka – Švančara, Rybnikár, Weiss – Řípa, Hrček, Řehák – Blahuta, Hebar, Makula – Spaskin, Richter

Třinečtí mladíci vlétli do derby aktivně a hned v první třetině na branku svého soupeře vyslali třináct střel. Podobně jako ve čtvrtečním zápase se ale trápili v koncovce a ke gólu jim nepomohly ani dvě početní výhody.

Část z té druhé si ovšem Oceláři přenesli do prostřední části a tentokrát už trestali. Po ose Radim Mrtka - Michal Rybnikár se puk dostal na hůl Matěje Weisse a ten zamířil přesně. Navýšit náskok Třince pak mohl obránce Dominick Byrtus. Nejmladší hráč v sestavě hostů se vytáhl povedenou individuální akcí a od gólu ho nakonec dělily jen centimetry.

Na druhé straně musel dávat pozor i Denis Čelko. Slovenský gólman si ovšem s pokusy Zachariasze i Nazada poradil a udržel těsný náskok svého týmu. Když pak do sítě propadla střela obránce Petra Niemczyka, vedli Oceláři 2:0.

Povedený výkon svěřenci trenéra Marka Malíka korunovali v závěrečném dějství. Hostující mladíci svého soupeře téměř k ničemu nepustili a za dvacet minut mu povolili jen tři střely na branku. To v útočném pásmu Třince bylo mnohem živěji. Hned na začátku poslední třetiny zvýšil na 3:0 Michal Rybnikár a ve vlastním oslabení pak udeřil Jan Hrček.

Posledním střelcem v derby se stal Michal Rybnikár, který zakončil kombinaci s Janem Hrčkem a René Řehákem. Oceláři tak v derby oslavili výhru 5:0 a se 43 body dál drží první místo ve skupině B.