Skvělý vstup do semifinále, dorost porazil Spartu 4:0!

27.03.2023 · Rostislav Niedoba
S přehledem vstoupili dorostenci Ocelářů do semifinálové série, na ledě Mini WERK ARENY v úvodním zápase porazili Spartu 4:0 a ujali se vedení. Série hraná na tři vítězné zápasy pokračuje v Třinci v úterý od 14:00!
SF1, pondělí 27.3.2023
Sparta Praha
4:0
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 0:0, 3:0  Branky a nahrávky: 11. Zielinski (Sikora, Kubiesa), 45. Sikora (Dravecký), 49. Urbánek (Hebar, Ćmiel), 56. Rybnikár (Pohludka, Mikula). Rozhodčí: Šudoma, Šico – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 46:30. Průběh utkání: 4:0. Stav série: 1:0. Stav série:: 1:0.
HC Oceláři Třinec: Milota - Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Ćmiel, Zielinski, Blaha - Sajdok, Pohludka, Sikora, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula
HC Sparta Praha: Kogler - Malínek, Marton, Bjakov, Cichoň, Hašek, Mack, Janský - Marek, Nestrašil, Novotný, Žemlička, Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček, Hrubý, Bolocan

V třinecké Mini WERK ARENĚ odstartovalo semifinále dorostu mezi domácími Oceláři a pražskou Spartou. Třinečtí mladíci vstoupili do série výrazně lépe než jejich soupeř. Dlouho sice drželi jen těsné vedení 1:0, v poslední třetině už ale nakonec potvrdili jednoznačnou výhru.

Třinečtí měli od prvních minut o trochu navrch, což se projevilo i v počtu vytvořených šancí. Dobrý začátek domácího celku zmrazilo jen vyloučení Švančary, které však Sparta potrestat nedokázala. To Třinečtí si ve své první přesilovce vedli podstatně lépe. Už po sedmnácti vteřinách pálil přesně obránce Aleš Zielinski.

Domácí tým vstřelená branka velmi uklidnila, od té doby prakticky přebrali herní iniciativu. Tu si přenesli také do druhé třetiny, ve které byli oproti svému soupeři daleko aktivnější. Sparta sice mohla dorovnat skóre díky dvěma přesilovkám, ale ani s jednou nenaložila efektivně ani nebezpečně.

Třetí třetinu začali hosté ještě v krátké početní převaze, která změnu skóre nepřinesla. Byla to prakticky jejich poslední větší šance se dostat do zápasu, protože pak už úřadovali jen domácí.

Po gólech Petra Sikory a Štěpána Urbánka už vedli Oceláři 3:0, takže o osudu tohoto utkání bylo rozhodnuto. V závěru domácí využili ještě jednu přesilovku, to když se v předbrankovém prostoru prosadil Michal Rybnikár a upravil tak skóre na konečných 4:0.