Oceláři rozdupali indiánské týpí

28.11.2010 · Tomáš Vacho
Třinečtí hokejisté udrželi první příčku v tabulce, když v upracovaném duelu předvedli obrovskou trpělivost a plzeňské Indiány v konečném součtu vyprovodili čtyřbrankovým rozdílem. Utkání rozhodly zejména vyvedené přesilové hry domácích. Většinu třineckých branek vsítili obránci.
25.kolo, neděle 28.11.2010
Plzeň
4:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 9. Lojek (Varaďa, Polák), 35. Krajíček (Kohn, Růžička), 46. Seman (Kohn), 48. Růžička (Květoň). Rozhodčí: Homola, Lacina – Bejček, Charvát. Střely na branku: 36:31. Vyloučení: 4:5, navíc Zíb (TRI) 5+dku. Využití: 2:0. Diváci: 3678.
Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček - McGregor, Peterek, Orsava - Květoň, Kohn, Růžička - Varaďa, Bonk, Polák - Adamský, Polanský, Hrňa - Hampl.
Přikryl - Dresler, Jeřábek, Hanzlík, Benák, Frolo, Slaney, Petruška, Modrý – Vostřák, Vlasák, Kovář – Johnson, Straka, Duda – Lammers, Dvořák, Heřman M. – Pitule, Stránský, Heřman J.

Ve Werk Aréně se dnes střetla mužstva, která byla v naprosto odlišném rozpoložení. A podle toho se i vyvíjel úvod utkání, jelikož v něm dominovali hosté z Plzně. Indiáni byli lepší, lépe bruslili a vytvořili si i tutovku, kterou však Dvořák v páté minutě nedokázal proměnit. Jak už to tak ale bývá, za nezužitkovanou převahu obvykle přichází trest.

Ten přišel v deváté minutě, kdy v přesilovce napřáhl Martin Lojek, jehož rána nesla parametr nechytatelnosti a div nepřetrhla síť. Tento impuls pochopitelně vedl k vyrovnání hry, jenže hráči obou mužstev začali hrát velmi agresivně. Množství osobních soubojů a bitek mělo vyústění v patnácté minutě, kdy Zíb u mantinelu sroloval Jana Stránského, který musel z ledu za doprovodu lékařů.

Zíb za tento faul vyfasoval pětiminutové vyloučení a k tomu ještě trest do konce utkání. V následné přesilovce Západočeši do Třineckých bušili ze všech stran i sil, ale téměř celých pět minut v soupeřově pásmu jim ke srovnání kroku nestačilo.

Po první přestávce jsme se dočkali notně strategického hokeje. Hned v jednadvacáté minutě se sice blýsknul dobrou šancí domácí Kohn, to ale bylo na dlouhou dobu vše. Nedalo by se hovořit o neatraktivním hokeji, spíše naopak. K úplné dokonalosti ale chyběly jakékoliv gólové příležitosti, defenzívy obou soupeřů hrály prim.

Takovýto trend přetrval až do pětatřicáté minuty, v jejímž průběhu dokázali Oceláři podruhé v utkání proměnit přesilovou hru. Zasloužil se o to Lukáš Krajíček, který nahodil puk na bránu a ten propadnul až za Přikrylova záda.

Ihned po nástupu mužstev ke třetí periodě se do střely znovu opřel Lojek, který byl dnes velmi aktivní. Odražený puk ale za Přikryla nedokázal dopravit jak Varada, tak ani Kohn, který z bezprostřední blízkosti netrefil poloodkrytou bránu. Domácí, ale nemuseli vůbec smutnit, protože tato šance byla pouze předvěstí toho, co mělo teprve přijít.

Šestačtyřičátá minuta – Daniel Seman si ukázkově najel mezi kruhy, dostal namazáno od Kohna a střelou z první trefil skulinu mezi betony Petra Přikryla. Za další dvě minuty Třinečtí překonali zásluhou Martina Růžičky plzeňského brankáře znovu a ten své místo přenechal kolegovi Mazancovi. Růžička tak byl v utkání jediný útočník, který se zapsal do listiny střelců.

Čtyřgólový náskok dovolil domácím dohrát utkání v klidovém rozpoložení a plzeňští Indiáni již nebyli schopni nepříznivý výsledek nijak zmírnit.

Pavel Marek (Třinec):
Na Plzeň jsme se pečlivě připravovali, věděli jsme, že teďka hraje výborně. Hráči ale bezchybně dodrželi taktické pokyny, které jsme jim dali. Zápas jsme zvládli, kluci opravdu do posledního detailu plnili taktické pokyny. Ustáli jsme dlouhé oslabení, kterým se teďka hodně věnujeme. Chodí tam ustálené sestavy, které se víceméně nemění a daří se nám to.

Marian Jelínek (Plzeň):
Prohráli jsme si to sami. Úvod zápasu jsme byli aktivnější, lepší, vynutili jsme si přesilovky a ty nás potom setnuly dolů. To, v čem jsme dominantní v lize, přesilové hry, dneska totálně selhalo. Bylo tam všechno špatně. Klíčové hráče nikdo nenahradil, bez gólů se vyhrát nedá.