Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Lojek: Moje trefa? Nacvičený signál!

28.11.2010 · Martin Stebel
V první adventní neděli zavítali do Werk arény plzeňští Indiáni a na západ Čech odcestovali bez bodového zisku po porážce 0:4. Oceláři v poslední domácí konfrontaci úvodní poloviny soutěže zdolali svého soka zásluhou kompaktního výkonu v defenzivě. Rozdílovou trefou se prezentoval Martin Lojek, čistým kontem se může pochlubit spolehlivý Peter Hamerlík.

Martine, tvoje krásná branka byla výsledkem nacvičené přesilovkové kombinace?

Musím říct, že přesilovky v tréninku hodně zkoušíme. Trénujeme různé varianty a tohle byl jeden z nacvičených signálů. Venca Varaďa vyjel zpoza branky a vytvořil se tam prostor, tak jsem do těch míst zkusil najet. Povedlo se mi trefit bránu a naštěstí to byl gól.

Hned třikrát se brankově prosadili obránci, což nebývá moc častým jevem…

Nebyla to žádná taktika, ale v tréninku často zkoušíme střelbu. Prostě to tam dnes napadalo, za což jsme moc vděční.

Oceláři dnes neinkasovali. To je pozitivní zjištění po minulých nezdarech, kdy vzadu scházela větší důslednost a také potřebný důraz...

Před zápasem jsme si říkali, že Plzeň bude hodně bruslit. Soustředili jsme se na poctivou hru zezadu a hodně nám znovu pomohl Peter. Sice mě vyhlásili nejlepším hráčem, ale víc si to zasloužil Peter za vychytanou nulu.

Důležitým momentem zápasu byly ubráněné přesilovky hostů v první třetině. V závěru dokonce pětiminutové oslabení…

Měli jsme s trenéry rozbor u videa a dívali jsme se, jak Plzeň hraje přesilovky. Soustředili jsme se na to a přineslo to ovoce. Ubránili jsme je.

Aktuálně máte sérii deseti zápasů v řadě, kdy se povedlo bodovat…

Máme dobré období a je fajn, že ani ty tři prohry na nájezdy nás nezlomily. Mám radost i kvůli divákům, kteří nám dnes moc pomohli. Byli úžasní a tahle výhra je taky pro ně.

Nedávno jsi reprezentoval na Karjala Cupu. Pomohla ti účast v národním týmu?

Určitě ano. Je to vzpruha především po psychické stránce. Jsem víc soustředěný v tréninku a celkově se cítím naprosto v pohodě. Daří se mi, ale co je hlavní, daří se celému týmu.

Byl to kolektivní výkon, soudí Peter Hamerlík


Peter Hamerlík byl proti Plzni neprůstřelným mužem. Zpacifikoval všech 31 střel. foto: Marian Ježowicz

Dnešní skalp Plzně je po třech porážkách velkou úlevou, že?

Poslední zápasy jsme si pokazili sami. I když jsme třikrát bodovali, mohou nás mrzet hlavně prohry ve Varech a na Slavii. Musím poděkovat klukům, že mi dnes hodně pomáhali sbírat puky okolo brankoviště. To bylo možná rozhodující.

Oceláře dnes zdobila nesmírná obětavost, kterou dokumentuje fakt, že spoluhráči před tebou častokrát skákali do plzeňských střel...

Celý tým hrál obětavě a to byl asi největší rozdíl oproti minulým zápasům. Řekl bych, že v posledních zápasech nám scházela taková jiskra a větší zápal. Dnes to byl kolektivní výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Možná jsme byli lehce nervózní kvůli těm třem zápasům, kdy jsme ztratili body na poslední chvíli. Dnes to však byl z naší strany kvalitní výkon od začátku až do konce.

V první polovině utkání to vypadalo, že hosté jsou až příliš často nechtěnými návštěvníky ve tvém brankovišti...

Já už si na to zvykám. Nechci se vymlouvat, ale v posledních zápasech mám pocit, že soupeři chodí do brankoviště až moc často. Jsou to prostě fauly, nebo bránění ve hře. Dnes to bylo trochu lepší, protože mi pomáhali obránci. Občas se stává, že se mě snaží soupeř rozhodit a věřte mi, že se nedá chytat, když na mě leží protihráč.

Povedl se ti třetí shut-out v sezóně…

Je to vždy příjemný bonus, určitě to potěší, ale mnohem důležitější jsou tři body pro tým.

Fotogalerii z utkání Třinec - Plzeň naleznete zde.