Ze západu na sever, Oceláři hrají v Liberci

22.09.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraligový kolotoč se naplno roztočil, Oceláře v neděli čeká duel čtvrtého kola. Hráči s drakem na hrudi se z Karlových Varů přesunou do Liberce, kde se od 16 hodin utkají s Bílými Tygry. Duel živě vysílá stanice ČT Sport.

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí v minulém ročníku skončili na sedmém místě, cestu do čtvrtfinále si tak museli proklestit přes předkolo. V něm svěřenci hlavního trenéra Filipa Pešána ve třech zápasech zdolali Spartu, ve čtvrtfinále ale po sedmizápasové bitvě podlehli hradeckému Mountfieldu. Bílí Tygři před sezonou ve svém týmu provedli mnoho změn. Kádr opustilo hned třináct hokejistů, nové působiště pod Ještědem naopak našlo sedm hráčů. Mezi nejvýraznější posily patří útočník Libor Hudáček, kanadský obránce Taylor Doherty, či navrátilec Marek Schwarz. Z Mladé Boleslavi pak do Liberce přestoupili útočníci Radan Lenc s Jakubem Valským, z Dukly přišel obránce Matěj Stříteský. Sedmičku posil pak doplňuje mladý útočník Marek Zachar.

V přípravě Liberečtí absolvovali devět duelů s bilancí čtyř výher a pěti proher. Do sezony ale Bílí Tygři nevstoupili ideálně. Severočeši v úvodních dvou kolech nevsítili ani jednu branku, postupně prohráli v Plzni a doma s Pardubicemi. Ve třetím utkání již liberečtí střelci mířili přesně, tři vstřelené branky Bílým Tygrům zajistily tři body z Chomutova. „Odehráli jsme po dvou ne úplně špatných zápasech extrémně poctivé utkání. Zjednodušili jsme hru, což mělo dobrý vliv na náš výsledek. Myslím, že máme zaslouženě tři body,“ řekl trenér Liberce Filip Pešán.

Poslední zápas Liberce

21. září 2018: Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0).
Branky a nahrávky: 33. Klhůfek (Štich, V. Růžička) – 9. Bulíř (Lenc), 23. Valský (L. Hudáček, Stříteský), 40. Bulíř (M. Kvapil, Ševc).
Sestava Liberce v posledním zápase: Schwarz (Žajdlík) – Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd (A), Havlín, Ševc – L. Hudáček, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lenc, Bulíř (C), M. Kvapil – Valský, Redenbach, Ordoš – Teplý, Lakatoš, J. Vlach – M. Zachar.

Je super, že nemusíme dvakrát jezdit přes republiku, říká Ondřej Kovařčík o víkendovém tripu

Oceláři v pátek na své konto zapsali první tři extraligové body, když zvítězili v Karlových Varech. V neděli hráče s drakem na hrudi čeká duel v Liberci, Slezané zůstali v Karlových Varech, odkud se přesunou na sever Čech. Útočník Ondřej Kovařčík zhodnotil poslední duel a vyjádřil se také k cestování po hokejové republice.

Ondro, jak se rodilo vítězství ve Varech?

V první třetině jsme nehráli to, co jsme chtěli. Od druhé třetiny se to změnilo, začali jsme hrát naši hru. V útočném pásmu jsme se drželi na puku, tlačili se do brány, vzadu jsme pak odváděli tu černou práci. Dali jsme do toho všechno a stálo nás to spoustu sil. Tři body jsme si zasloužili.

Jak důležitá je výhra pro psychiku?

Určitě to pomůže, je to velká vzpruha. Říkali jsme si, že další zápas už musíme vyhrát, že není na co čekat. Ať ty body nehoníme někdy později. Šli jsme si za tím a poctivou prací získali tři body.

V neděli hrajeme v Liberci, jak se hodí takový trip do zápasového programu?

Ono se to zdá, ale když v autobuse sedíte šest hodin, tak si moc neodpočinete a pak vám chybí síly. Není to ideální. Je super, že můžeme zůstat ve Varech. Druhý den trochu potrénujeme a pak se přesuneme do Liberce.

Ocenil bys, kdyby to takhle bylo častěji?

Na ty venkovní série určitě, hlavně když se hraje takhle daleko od Třince. Sfoukneme dva zápasy za jeden trip a nemusíme se dvakrát courat přes celou republiku. Tohle je super.

Takže kdyby sis měl představit, že po Varech by se na druhý den hrálo ve Zlíně, kvůli O2 TV?

To by asi nebylo ideální. Mě osobně cestování moc nevadí, jsou ale kluci, kterým to vadí. Kdybychom měli na druhý den po Karlových Varech hrát ve Zlíně, tak by to moc příjemné nebylo.

Jak to vypadá v autobuse cestou na zápas?

Každý něco dělá, aby zabil čas. Kluci si čtou, dívají se na filmy, nebo hrají karty. Program se musí přizpůsobovat multifunkčním halám, kde bývají i koncerty. Ježdění mi extra moc nevadí, je to v pohodě.

Poslední zápas Ocelářů

21. září 2018: HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Roberts Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Krajíček).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Adámek, Gernát, Haman – Roberts Bukarts, Marcinko, Chmielewski – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Dravecký (A), Hrňa, Hladonik – M. Kovařčík, O. Kovařčík, Viedenský – R. Vlach.

Poslední vzájemný zápas

V rámci 45. kola minulého ročníku Tipsport extraligy se Oceláři představili na ledě Liberce, který se před utkáním mohl pochlubit sérii pěti vítězství v řadě. Třinečtí hokejisté však potvrdili neméně slušnou formu a severočeského rivala zdolali jednoznačně 4:0, čímž natáhli šňůru výher na číslo pět. Dvěma góly se na triumfu podílel Martin Růžička, po jedné trefě přidali Vladimír Dravecký a Milan Mikulík. Čtvrté čisté konto sezony vychytal bezchybný Šimon Hrubec.

30. ledna 2018: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Martin Růžička (O. Kovařčík, Cienciala), 31. Dravecký (Petružálek, Martin Růžička), 44. Martin Růžička (Linhart), 51. Mikulík (Chmielewski).

O zápase

Hrací den: 4. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 23.9.2018, 16:00
Místo utkání: Home Credit Arena, Liberec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV
TV přenos: ČT Sport.

Statistika HC Oceláři Třinec Bílí Tygři Liberec
Umístění v tabulce 8. 12.
Bilance v TELH 3 zápasy, 1-0-0-2, skóre 6:7, 3 body 3 zápasy, 1-0-0-2, skóre 3:7, 3 body
Bilance venku/doma 2 zápasy, 1-0-0-1, skóre 4:4, 3 body 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 0:2, 0 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-0-1-4, skóre 24:30, 16 bodů (včetně přípravy a CHL) 10 zápasů, 2-2-1-5, skóre 23:26, 11 bodů (včetně přípravy)
Aktuální série 1 výhra 1 výhra