Milan Doudera: Věřím, že se vše obrátí v náš prospěch

23.09.2018 · Daniel Ježek
Oceláři pokračovali ve venkovním tripu, na ledě libereckých Bílých Tygrů ale nedokázali navázat na vítězství z Karlových Varů a další body na své konto nepřidali. Utkání na severu Čech hodnotí obránce Milan Doudera.

Milane, vstup do sezóny asi není ideální, že?

Nejsme spokojení se startem do sezóny. Los nám trošku přál, neměli jsme nejtěžší soupeře, bohužel jsme to nezvládli. Teď budeme muset dotahovat. V pátek jedeme do Hradce, pak v neděli do Brna. Budou to těžké zápasy, budeme muset se pokusit urvat nějaké body.

Jak bys zhodnotil duel v Liberci?

První třetina byla vyrovnaná, ve druhé třetině jsme byli lepší, měli velký tlak, bohužel jsme nedali góly. Pak jsme na konci třetiny dostali gól, který nás trošku zmrazil. V poslední části si to Liberec pohlídal a v přesilovkách přidal další branky. A bylo po zápase.

Kde se zápas rozhodoval?

Ve druhé třetině, tam jsme docela tlačili, ale nedali gól. Pak jsme po chybě pět minut před koncem druhé třetiny dostali branku, Liberec odskočil. Ve třetí třetiny přišlo hloupé vyloučení, domácí potvrdili vedení a do konce zápasu si to pohlídali.

Co schází ve hře Ocelářů?

Nedáváme góly, za čtyři zápasy jsme dali sedm branek. To je strašně málo. Dnes jsme dali jeden gól v přesilovce, při hře pět na pět nic. To je pak hodně těžké venku vyhrávat, když nedáte góly.

Vzhledem k očekáváním, nedostáváte se sami pod tlak?

Člověk nemůže číst noviny, tam nás pasují do role favoritů. Každý tým se proti nám chce ukázat a vytáhnout, připravuje se na nás, my se s tím musíme popasovat a srovnat si to v hlavách. Na každé utkání se musíme připravit na sto procent, začínat každý zápas od nuly. Věřím, že se to obrátí.

Co by mohlo pomoci ke zlepšení aktuální situace?

Musíme hrát šedesát minut, to teď neděláme. Šlo to vidět v zápase s Olomoucí, kdy jsme po první třetině vedli 2:0 a pak to hloupými chybami ztratíme. Musíme se všichni naplno koncentrovat, tahat za jeden provaz, bojovat. Každý hráč je v týmu důležitý, každý podává dobré výkony. Věřím, že si to sedne a bude to dobré.

Je cítit nějaká nervozita v kabině?

Po týmových lídrech se chce, aby bodovali a mužstvo táhli. Teď to bohužel nelepí, nedáváme góly. Musíme pracovat na sto procent na trénincích, pak věřím, že se to otočí. Máme dost zkušený tým, v tomhle problém určitě nebude.

FOTO v článku: Jiří Pinc.