Zápas jsme si pohlídali, těší Miloše Romana

24.03.2021 · Martin Stebel
Ani ve třetím utkání čtvrtfinálové série mezi Oceláři a Kometou neumožnili třinečtí svému rivalovi zažít radostný pocit z výhry. Slezané podali na jihu Moravy soustředěný, trpělivý výkon a zcela po zásluze mají mečbol. Střetnutí zhodnotil MILOŠ ROMAN, který byl jedním z hlavních architektů rozdílové branky.

Máte už třetí výhru a jste krůček od semifinále. Co bylo klíčem k úspěchu?

Domácí se na nás po dvou dnech volna poctivě připravili. Měli čas si rozebrat ty dva neúspěšné zápasy u nás a dnes to opravdu bylo vidět. Museli jsme si trochu zvyknout na to, co změnili. Zápas jsme si ale pohlídali. Snažili jsme se vyvarovat faulů, to je v této sérii klíčový faktor. Za stavu 1:1 jsme to byli my, kdo šel do vedení. V poslední části se nám podařily dva rychle góly po sobě. Tam se lámal chleba.

Vítěznou trefu zaznamenal ve druhé třetině Martin Gernát díky tvé nahrávce...

Z obrany to výborně rozehrál Vlado Dravecký, Paťo Hrehorčák mi to bleskově posunul. Měl jsem rychlost, ale vlevo jsem viděl Geryho, kterému stačilo posunout puk a šel jsem rychle před brankoviště. Díval jsem se, jestli vystřelí nebo nahraje. Obránce lehal, pokryl by přihrávku, tak Martin musel střílet a trefil to krásně!

Martin Gernát má letos fantastickou formu. Jak vnímáš tohoto nejproduktivnějšího zadáka extraligy?

Má na ledě obrovský přehled, je to výborný hráč. Dokáže si poradit v těžké situaci, i když je pod tlakem. Umí hrát jednoduše, umí vytvářet šance. Je to komplexní obránce, který hraje na vysoké úrovni.

Kometa má v nohách dlouhou sérii předkola. Je už občas znát, že soupeř je v některých momentech unavený?

Těžko říct, měli náročnou sérii proti Vítkovicím, ale na druhou stranu byli v zápasovém tempu. Všechno má své plusy a minusy. Nechci mluvit za ně, protože nevím, jak se cítí. V této sérii se ale ukazuje, že odpočatý tým má výhodu.

S jakým cílem půjdete do čtvrtečního utkání číslo čtyři?

Jdeme do toho s jedinou myšlenkou, že chceme vyhrát další zápas. Teď už se koncentrujeme jen na tohle. Ve čtvrtek je nový den, nový zápas, začíná se od začátku. Půjdeme do toho naplno, nic nevypustíme a pokusíme se znovu vyhrát!