Čtvrtfinále pokračuje odvetami na ledě Brna

23.03.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Úvodní dvě bitvy Ocelářů proti Kometě přinesly poměrně jednoznačnou převahu třineckého kolektivu, čtvrtfinále ovšem ještě zdaleka nekončí. Středa a čtvrtek budou dalšími hracími dny této série. Za stavu 2:0 se příští dvě konfrontace konají v brněnské DRFG aréně. První duel startuje v devatenáct hodin a v přímém přenosu jej nabídne stanice O2 TV Sport.

HC Kometa Brno

Pokud bychom do celkové vzájemné bilance započítali i zápasy v základní části, Kometa podlehla Ocelářům letos už šestkrát ze šesti pokusů: "Chybí nám úplně všechno. Rychlost, střely, oni byli všude dřív. Nešly nám ani přesilovky. Třinec dvakrát zaslouženě vyhrál, my se z toho musíme oklepat a zapomenout na ty dvě utkání. Doma musíme hrát úplně jinak. Za ty dva dny se musíme probrat, doma dvakrát vyhrát a vrátit se do Třince za nerozhodného stavu. Pokud se to nestane, tak klidně můžeme dostat další sedmičku a skončíme. Takhle to dál nejde," mrzelo střelce druhé branky nedělního utkání Petra Holíka.

Asistent trenéra Jiří Horáček byl po nedělním střetnutí rovněž rozladěný z herního projevu týmu, zcela logicky se ale snaží zachovat pozitivní myšlení: "Nic se ale neděje, neskládáme zbraně. Podobné situace už jsme zažili, teď se poctivě připravíme na dva domácí zápasy. Vstup do zápasu nebyl špatný, měli jsme i další šance, ty jsme ale neproměnili. Pak se to po našich zbytečných chybách začalo lámat a zápas jsme ztratili. Nedá se nic dělat, takový je hokej. Rhett Holland má nějaké problémy v horní části těla, po návratu do Brna půjde na další vyšetření. Uvidíme, jak to s ním bude dál."

Z kabiny Ocelářů

Třinecký lodivod Václav Varaďa mohl po druhém vítězství zářit spokojeností: "Velmi si vážím dnešního zápasu a vítězství. Myslím, že i přes inkasovanou branku v první třetině, jsme skvěle utkání otočili ještě do první přestávky. Ve druhé třetině jsme měli docela dost příležitostí, kluci to znovu zvládli. Povedlo se nám odskočit, to nám dodali klid. Poslední třetina byla rozkouskovaná vyloučeními. Kluky musím za dnešní výkon pochválit, série ale nekončí. Jedeme do Brna, tam musíme zabrat a potvrdit dvě domácí výhry. Ve spoustě situacích nás podržel Ondra Kacetl, nám se také dařilo nedělat zbytečné fauly. Kometě příležitosti nechceme dávat, ještě na tom zapracujeme, aby to bylo lepší."

Zrovna proti Kometě zaznamenal v lednu svou premiérovou trefu letošní sezony a proti Brnu se mu aktuálně znovu daří. Daniel Kurovský má ze dvou zápasů tři body (1+2). A právě jeho vyrovnávací trefa na 1:1 tým ve druhé bitvě nastartovala k pohodlnému vítězství 7:2: "Dva roky jsem pořádně nehrál, teď hraju v Třinci druhou pětku a jsem strašně rád. Snažím se odvádět maximum, každým zápasem mám větší sebevědomí. Budeme makat i dál. Brnu nic jiného nezbývá, než nás dohrávat. Jsou nepříjemní, snaží se nás vyvést z míry, tohle si musíme pohlídat. Děláme vše proto, abychom se nenechali vyprovokovat a zbytečně soupeři nedali přesilovky."

Předchozí utkání (21.3.2021):

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Kurovský (Hrňa, Marcinko), 20. M. Stránský (P. Vrána, Hrňa), 27. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 30. M. Kovařčík (Špaček, Gernát), 40. Freibergs (Hrňa, P. Vrána), 59. M. Kovařčík, 60. Marcinko (Rodewald, Gernát) – 3. Zámorský (F. Král, P. Holík), 47. P. Holík (F. Král, Mueller).

Sestava soupeřů v minulém utkání:

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, Jaroměřský, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Chmielewski.

HC Kometa Brno: Klimeš – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Bartejs, Gulaši, Svozil, Barinka – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Bondra, Klepiš (A), Schneider – Plášek ml., Střondala, Mrázek.

O zápase

Hrací den: 3. utkání čtvrtfinále Generali Česká Pojišťovna Tipsport extraligy
Termín utkání: středa 24. března 2021, 19:00.
Místo utkání: DRFG aréna, Brno
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: O2 TV Sport

Statistika HC Oceláři Třinec HC Kometa Brno
Bilance v Generali Česká play off 2 zápasy, 2/0, skóre 12:2 7 zápasů, 3/4, skóre 11:19
Bilance venku/doma 2 zápasy, 2/0, skóre 4:2
Vzájemná bilance (play off) 7 zápasů, 3/4, skóre 24:18 (43% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – venku 2 zápasy, 0/2, skóre 4:8 (0% úsp.)
Lídr bodování Erik Hrňa 4 (1+3) Petr Holík, Filip Král oba 5 (1+4)
Nejlepší střelec Michal Kovařčík 3 Martin Zaťovič, Peter Mueller oba 2
Nejlepší nahrávač Petr Vrána, Michael Špaček oba 4 Petr Holík, Filip Král oba 4
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 3 (0+3) Filip Král 5 (1+4)
Nejtrestanější hráč Matěj Stránský 14 Dávid Bondra 24
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek +5 Peter Mueller +2
Vítězné góly Tomáš Kundrátek, Martin Růžička oba 1 Martin Zaťovič, Rhett Holland, Peter Mueller všichni 1
Góly v přesilovce Erik Hrňa, Michal Kovařčík, Matěj Stránský, Jack Rodewald, Ralfs Freibergs, Tomáš Marcinko všichni 1 Filip Král, Peter Mueller, Jakub Klepiš, Petr Holík všichni 1
Body v přesilovce Erik Hrňa 3 (1+2) Filip Král, Peter Mueller oba 3 (1+2)
Góly v oslabení Tým dosud nevstřelil gól v oslabení. Tým dosud nevstřelil gól v oslabení.
Nejvíc gólů v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy. Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy.
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy. Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy.
Nejvíce střel na branku Martin Gernát 8 Peter Mueller 34
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 20:06 Filip Král 26:01
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách 40,00 % / 6 16,00 % / 4
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení 87,50 % / 0 79,31 % / 0