Všechno nebo nic. Ve čtvrtek sedmý duel!

14.04.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Teď už není cesty zpět. Teprve až sedmá vzájemná konfrontace určí, kdo z dvojice Třinec - Mladá Boleslav získá vstupenku do vytouženého finále. Oceláři v případě úspěchu postoupí mezi nejlepší dvojku v play off už potřetí v řadě. Zda se jim podaří vysněný cíl zrealizovat, to poznáme ve čtvrtek od 19:00. Rozhodující bitva se nachází v programové nabídce 02 TV Sport.

Sponzorem čtvrtečního utkání mezi Oceláři a Mladou Boleslaví je společnost Promet Group a.s.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři až na šestý pokus v semifinálové sérii extraligového play off skórovali jako první. Když pak ještě přidali dva góly ve vlastním oslabení, došli k výhře a odvrátili tím třinecký postupový mečbol: "Konečně jsme vstoupili do zápasu úvodní brankou, i když první třetina byla vyrovnaná. Jsme rádi, že se prosadili mladí kluci, ale oni hrají celé play off dobře a dneska to potvrdili góly. To, co tam z naší strany bylo, potřebujeme přenést do sedmého zápasu: Emoce a důraz," sdělil trenér Pavel Patera.

Soupeři se už dokonale znají, šance k tomu, aby se něčím překvapili, je poměrně malá. Včetně základní části letos sehráli už deset vzájemných zápasů. Rozhodovat tedy mohou drobné detaily: "Bude to o nás, o ničem jiném. Jak se na zápas připravíme v hlavách. Hrát zápas číslo sedm je samozřejmě úžasné. Musíme do něj dobře vstoupit. Jedeme to tam určitě zvládnout a přivézt do Boleslavi finále," věří brankář Jan Růžička.

Z kabiny Ocelářů

Prognóza Martina Adamského se naplnila. Dnes už bývalý Ocelář v neděli během vysílání Dračího studia předpověděl, že semifinálová série play off extraligy mezi Třincem a Mladou Boleslaví doputuje do rozhodujícího sedmého zápasu.

Zopakuje se znovu scénář z jara 2019? Tehdy Oceláři v rámci čtvrtfinále vyprovodili Vítkovice 4:0 (letos stejným rozdílem Kometu), a poté během semifinálové konfrontace v sedmém utkání doma rozprášili Plzeň 5:1 (hrálo se 15. dubna, stejně jako nyní). Fanoušci červenobílých by určitě nebyli proti, pokud by letos nastalo repete.

"Domácí chtěli víc. Chyběl nám důraz, byli jsme slabí v osobních soubojích. Až třetí třetina snesla měřítko. Jsme zklamaní, ale série pokračuje sedmým utkáním u nás doma a já věřím, že hráči udělají maximum pro postup,“ doufá třinecký kouč Václav Varaďa.

Sestavy soupeřů v minulém utkání:

HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek, Freibergs – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A).

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík – Kotala, Cienciala, Šťastný – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.

Hrací den: 7. utkání semifinále Generali Česká Pojišťovna Tipsport extraligy
Termín utkání: čtvrtek 15. dubna 2021, 19:00.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: O2 TV Sport

Statistika HC Oceláři Třinec BK Mladá Boleslav
Bilance v Generali Česká play off TELH 10 zápasů, 7/3, skóre 32:15 10 zápasů, 7/3, skóre 27:17
Bilance doma/venku 5 zápasů, 4/1, skóre 18:5 5 zápasů, 3/2, skóre 12:11
Vzájemná bilance (play off) 11 zápasů, 7/4, skóre 25:23 (64% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – doma 6 zápasů, 5/1, skóre 15:9 (83% úsp.)
Lídr bodování Matěj Stránský 11 (3+8) Jakub Kotala 10 (6+4)
Nejlepší střelec Martin Růžička 7 Jakub Kotala 6
Nejlepší nahrávač Michael Špaček, Petr Vrána, Matěj Stránský všichni 8 Martin Ševc, David Šťastný oba 5
Nejproduktivnější obránce Ralfs Freibergs 5 (2+3) Martin Ševc 7 (2+5)