Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Děkuji klukům, chválí hrdina Ondřej Kacetl

15.04.2021 · Martin Stebel
Srdečně vítej, finále! Oceláři si v sedmém utkání proti Mladé Boleslavi po dramatickém průběhu zajistili v pořadí už třetí finálovou účast v řadě. Hrdinou třineckého kolektivu byl znovu ONDŘEJ KACETL. Mnohými poněkud podceňovaný gólman vychytal v semifinále hned tři čistá konta. Jeho bilance v letošní vyřazovací části? 11 zápasů, průměr inkasovaných gólů 1,18 - úspěšnost zákroků 95,6%. Klobouk dolů, palec opačným směrem!

Vydřený, odpracovaný zápas, ale máte třetí finálovou účast v řadě!

Byli jsme na soupeře výborně připravení. Musím spoluhráčům hrozně moc poděkovat. Kluci to perfektně odbránili, parádně blokovali střely. Jsem rád, že to tam spadlo Růžovi, který si to zasloužil. Skvěle jsme eliminovali jejich přesilovky, kdy jsme neinkasovali. Kluci mi strašně pomohli směrem dozadu. To platilo nejen dnes, ale celou sérii.

Jak jsi viděl kontroverzní situaci v první třetině, kdy Boleslav skórovala, ale po trenérské výzvě gól neplatil?

To je čistě na rozhodčích. Z mé pozice vím, že mě někdo posunul. Sledoval jsem puk, netuším, kdo tam měl hokejku. Jsem rád, že jsme si vzali trenérskou výzvu a potvrdilo se to.

Jak zní tvé hodnocení celé série? Byli jste favoritem, ale Bruslaři vás pořádně potrápili...

Jsou to zápasy v play off, kde se vydáte ze všeho. Boleslav má velmi šikovné hráče, kteří jsou brusliví. Hráli tvrdě do těla. Byl to velmi dobrý soupeř, čekali jsme složitou sérii a potvrdilo se to. Už v základní části to nebylo nic jednoduchého.

V závěrečné třetině ti také dvakrát pomohla tyč...

Měl jsem to asi dobře postavené, stálo při nás také štěstí. První puk jsem vůbec neviděl, ve druhém případě to byla rychlá střela. Jsem rád, že to skončilo na tyčce.

V semifinále jsi udržel hned tři čistá konta. To je fantastická bilance!

Je to především zásluha kluků, kteří hrají výborně dozadu a pomáhají mi. Abych řekl pravdu, tak to moc nevnímám. Zajímá mě hlavně postup, to je hlavní, co bereme. Počítá se jen další bod do skládačky.

Jak vnímáš finálového soupeře?

Kdo se dostane do finále, je velice dobrý soupeř. Liberec je bruslivý, má šikovné hráče. Bude to velký boj.

Finále startuje hned v neděli od 18:00. Příliš prostoru na relax tedy nebude...

Ty dva dny využijeme k odpočinku, především hlava to potřebuje, ale také fyzicky si odpočineme. Musíme se připravit, ale oba soupeři to mají úplně stejné.