Voženílek: Vítězství je povzbuzení do dalších týdnů

11.10.2022 · Adam Sušovský
Tohle byla rozlučka se vší parádou, Oceláři ve svém posledním zápase v Lize mistrů přehráli předního evropského soupeře. O vítězství 4:3 nad Davosem rozhodl přesně dvě minuty před koncem Daniel Voženílek. Po nádherné souhře s Liborem Hudáčkem. "Vítězství je povzbuzení do náročných týdnů, které nás teď čekají," řekl Voženílek po zápase.

S Champions Hockey League se loučíte vítězstvím, byl to dnes váš hlavní úkol?

Určitě. Věděli jsme, že je to náš poslední zápas, tak jsme se se soutěží chtěli rozloučit vítězně. Davos má hodně kvalitní tým, pro nás je to super porovnání s tím nejlepším evropským hokejem. I proto nás těší, že jsme zápas zvládli. Hlavně kvůli fanouškům.

Zápas jsi rozhodl přesně dvě minuty před koncem, když jsi zasouval kotouč do prázdné branky. Byla nahrávka Libora Hudáčka cílená přímo na tebe?

Byla. Libor nejdříve koukal na Marka Daňa, ale pak jsem se s ním střetl pohledem a hned jsem věděl, že mě bude hledat. Snažil jsem se k té tyčce prorvat, jeho přihrávka mě trefila do hokejky. Bylo to i trošku štěstí, ale byl jsem tam a puk spadl do sítě.

Hezky jste si při té akce prohodili role. Byl to skoro stejný gól jako v neděli proti Litvínovu, kdy jsi zase ty nahrával Liborovi…

Jo, to je pravda. Nastupovali jsme spolu a zase dal gól. Je dobře, že se mu začíná dařit bodově i střelecky, snad na to navážeme i dál.

Když se ohlédneš zpětně za Ligou mistrů, proč Oceláři ze základní skupiny nedokázali postoupit?

Je to střet s jiným hokejem. Skelleftea i Davos se hodně drží na puku, hrají jinak než většina týmu v extralize. Myslím, že ve Švédsku jsme odehráli dobrý zápas, ale rozhodlo prodloužení, ve kterém jsme měli šance a nedali gól. Nejvíc mě proto asi mrzí ztráta v Belfastu. Škoda, že jsme nepostoupili, ale zkušenost to byla velká.

Davos má kvalitní tým a navíc dnes nastoupil na rozdíl od vás v plné sestavě, je vítězství povzbuzením do ligy?

Určitě. Davos má jeden z nejlepších týmů v Evropě, na soupisce hráče ze Švédska, Straňase, prostě hodně kvalitní hokejisty. Ale my víme, že když plníme, co máme, tak můžeme hrát s každým. Výhra je povzbuzení do náročných týdnů, které nás čekají. Před sebou teď máme sérii domácích zápasů, věřím, že v nich budeme bodovat a posuneme se tabulkou výš.