Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Konfrontace s evropskou špičkou: Oceláři hostí Davos

10.10.2022 · Adam Sušovský
Symbolickou tečku za svým účinkováním v letošním ročníku Champions Hockey League napíšou Oceláři v úterý na vlastním ledě, a to v těžké konfrontaci proti evropské špičce: Třinec se doma utká s Davosem, který k jistotě prvního místa ve skupině potřebuje ve WERK ARENĚ zvítězit. Utkání začíná v úterý v 17:30.

Třinečtí Oceláři se bohužel letos nedočkají vyřazovacích bojů v elitní evropské soutěži, své účinkování v základní skupině H by ale na domácím ledě v úterý rádi zakončili s noblesou. Ve WERK ARENĚ hostí silný Davos a rádi by mu zkomplikovali cestu za prvním místem. 

Utkání začíná v úterý v 17:30, vstupenky na zápas s jedním z nejlepších evropských klubů jsou k dispozici také on-line. 

Vstupenky na Davos k dispozici zde!

Davos do Třince dorazil už v noci na pondělí a podle zpráv z jeho tábora by měl do zápasu nastoupit takřka v kompletním složení, tedy i v čele s někdejším Ocelářem Matějem Stránským, aktuálně nejproduktivnějším hráčem švýcarského týmu. 

Přestože si Davos týden starým domácím vítězstvím 4:0 ve vzájemném zápase zajistil postup do play off právě na úkor Ocelářů, k jistotě prvního místa ve skupině a tedy i lepší výchozí pozice do vyřazovací části musí v Třinci zvítězit za tři body. 

Třinec tak čeká extrémně silný soupeř s velkou motivací, Davos se v tabulce švýcarské National League zatím přetahuje o průběžné druhé místo. Vedle Matěje Stránského se může opřít také o švýcarské reprezentanty v čele s legendou Andresem Ambühlem nebo zkušenými borci ze Švédska, v Davosu působí mimo jiné někdejší hráč NHL a spoluhráč Andreje Nestrašila z elitní formace Caroliny Hurricanes a také vítěz Stanley Cupu se Chicagem Joakim Nordström. 

"Víme, že už nemůžeme postoupit, ale určitě nechceme k zápasu přistoupit lehkovážně. Nebudeme chtít nic vypustit, přijede Davos, špičkový evropský tým, to jsou pro nás i naše hráče velké zkušenosti," říká asistent třineckého trenéra Vladimír Országh. 

"Očekávám velmi rychlý hokej, Davos má rychlé hokejisty, kombinačně zdatné, hodně pohyblivé obránce. Hrají moderní hokej dozadu i dopředu. Myslím, že i proto se mají naši fanoušci na co těšit. Nic nechceme podcenit a hodně se na zápas těšíme," dodává Országh.

Vstupenka na závěrečné utkání základní skupiny CHL je v prodeji za 150 korun, majitelé permanentních vstupenek mají na zápas vstup zdarma. Zároveň upozorňujeme fanoušky, že v průběhu úterního zápasu nebudou z provozních důvodů k dispozici dětské koutky.