Venkovní trip zakončíme na ledě Litvínova

04.10.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga má v pátek na programu své sedmé kolo, Oceláři zakončí pětizápasový venkovní trip. Hráči s drakem na hrudi zavítají na Zimní stadion Ivana Hlinky, od 17:30 se utkají s vedoucím týmem extraligy Vervou Litvínov. Podaří se prolomit nepříznivou šňůru?

HC Verva Litvínov

Vervě se minulý extraligový ročník vůbec nepovedl, Litvínovští museli svou extraligovou příslušnost hájit v baráži o nejvyšší soutěž. Severočeši nakonec boje s prvoligovými celky zvládli a zůstali mezi českou hokejovou elitou. V předsezonním období z Litvínova odešlo jedenáct hráčů, nejnovější ztrátou pak je odchod beka Karla Kubáta do KHL. Nový domov na Zimním stadionu Ivana Hlinky naopak našla pětice hokejistů. Z Liberce se vrátil brankář Jaroslav Janus, kterému záda kryje Miroslav Hanuljak. Z Třince se do Litvínova vrátil Jakub Petružálek, z Pardubic pak přišel Jan Ščotka. Posledním příchozím hráčem je Martin Tůma.

Svěřenci trenéra Milana Razýma v přípravě odehráli osm zápasů s kladnou bilancí pěti výher a tří porážek. Do nové sezóny pak Litvínovští vstoupili na výbornou. Krušnohorci ještě ani jednou nepoznali příchuť porážky, v šesti zápasech ztratili jen jeden bod a se sedmnácti bodíky vévodí extraligové tabulce o skóre před Hradcem Králové. Mountfield ale odehrál o jeden zápas víc.

Poslední zápas Litvínova

30. září 2018: HC Verva Litvínov – HC Olomouc 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 33. Ščotka (J. Mikúš, L. Doudera), 45. F. Lukeš (Kubát) – 13. Irgl (Burian, Jaroměřský).
Sestava Litvínova v posledním zápase: Janus – Hunkes, Šesták, Romančík, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Strejček – Petružálek (A), Gerhát, Trávníček (C) – Myšák, V. Hübl (A), F. Lukeš – D. Tůma, J. Mikúš, J. Černý – Jurčík, M. Hanzl, Matoušek.

Rostislav Martynek: Slibuji, že z Litvínova přivezeme body

Hráči s drakem na hrudi se stále nemohou navázat na výkony, které je zdobily v minulém ročníku. Svěřenci trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky zvítězili jen v Karlových Varech, v dalších pěti zápasech však nebodovali. V pátek Oceláře čeká těžká šichta na ledě Litvínova, který naopak ještě ani jednou neprohrál. Rostislav Martynek, který se do Třince přesunul z Frýdku-Místku však věří, že právě utkání na Zimním stadionu Ivana Hlinky bude tím zlomovým, jenž Oceláře nakopne k lepším výsledkům.

Rosťo, v pátek hrajeme v Litvínově, kde to moc dobře znáš. Jak se těšíš?
Těším se hodně. Není to tak dlouho, co jsem tam byl. Časem to určitě pomine, ale zatím to jsou jen dva roky, takže motivace je větší. Já jsem rád za každý zápas v Třinci, a jestli hrajeme proti Litvínovu nebo Spartě je jedno. V pátek potřebujeme nutně získat tři body, tohle je pro mě teď nejdůležitější.

Vypíšeš nějakou svačinku?
Samozřejmě. Tohle se dělá vždycky, je to klasika. Něco pro kluky nachystám.

V první lize jsi měl super start, čekal jsi, že pozvánka do extraligy přijde takhle brzy?
Abych pravdu řekl, tak moc ne. Vnímám, jaký je v Třinci kádr. Na začátku sezony jsem se díval, kolik tady je kvalitních útočníků. Musím říct, že takhle ze začátku jsem to nečekal. Ale stalo se, jsem tady a chci klukům co nejvíce pomoct.

Kde spatřuješ nedostatky v třinecké hře?
Dáváme málo gólů, podobné to je i ve Frýdku. Zápas nevypadá nejhůř, ale branky hodně chybí. Nepomáháme si přesilovkami, pak je to znát. Na jeden gól na Kometě vyhrát je strašně těžké, byť bod byl hodně blízko. Produktivitu musíme jednoznačně zlepšit, abychom nějaké body přivezli.

Litvínov naopak má skvělou formu, čím to může být?
Z nikým jsem vyloženě nemluvil, hodně jim ale pomohla změna trenéra. Kádr se moc neobměnil, aktuálně mají super fazónu. Lepí jim to, start jim vyšel. V sezoně ale nejde odehrát 52 vynikajících kol, na každého nějaká krize přijde. My si to doufám vybrali takhle na začátku a už to bude jen lepší. Soutěž je strašně dlouhá, poctivou prací se do toho musíme dostat a věřím, že to takhle bude. V kabině nikdo nepochybuje o tom, že v pátek nezískáme tři body. Fanouškům můžu slíbit, že do toho dáme všechno a ty body přivezeme.

Poslední zápas Ocelářů

30. září 2018: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).
Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (P. Holík, Štencel), 60. Karel Plášek ml. (Kašpar) – 58. Krajíček (Marcinko, Roberts Bukarts).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, Gernát – Martynek, Marcinko, Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský – D. Kofroň, M. Kovařčík, Roberts Bukarts – Rudovský, Roman Vlach, Chmielewski – Raška.

Poslední vzájemný zápas

Poslední utkání Ocelářů s Vervou Litvínov bylo po celých šedesát minut velmi vyrovnané. Hosté zpod Krušných hor chtěli přetrhnout nelichotivou sérii porážek, a tak se prezentovali bojovným výkonem. Třinečtí sice v průběhu třetí třetiny vedli 4:1, svěřenci trenéra Šlégra snížili na rozdíl jediného gólu. Víc ale nedokázali. Body si do tabulky připsal Třinec.

2. února 2018: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 21. Roth (Martin Růžička), 38. Polanský (Svačina, Adamský), 50. Adamský (Svačina), 57. Roth (Svačina) – 26. Jurčík (Baránek, Gerhát), 58. Válek (Řehoř), 60. Trávníček (J. Mikúš, Gula).

O zápase

Hrací den: 7. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 5.10.2018, 17:30
Místo utkání: Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec HC Verva Litvínov
Umístění v tabulce 13. 1.
Bilance v TELH 6 zápasů, 1-0-0-5, skóre 8:15, 3 body 6 zápasy, 5-1-0-0, skóre 25:12, 17 bodů
Bilance venku/doma 5 zápasů, 1-0-0-4, skóre 6:12, 3 body 3 zápasy, 3-0-0-0, skóre 11:4, 9 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 2-0-1-7, skóre 17:35, 7 bodů (včetně CHL) 10 zápasů, 7-1-0-2, skóre 38:22, 23 bodů (včetně přípravy)
Aktuální série 3 prohry 6 výher