Výhra nám pomůže a nakopne nás, doufá Šimon Hrubec

05.10.2018 · Martin Stebel
Byla to tvrdá a náročná fuška, ale dobrá věc se podařila! Poctivou práci Ocelářů ve všech formacích podpořil precizním výkonem gólman ŠIMON HRUBEC. Třinecký strážce svatyně čelil v Litvínově 32 střelám soupeře, ale za svá záda žádný kotouč nepustil. "Konečně jsme zúročili tvrdý tréninkový dril," chválil během hodnocení.

Jak cenný je skalp dosavadního lídra tabulky?

Je to skvělá výhra, za tři body jsme velmi šťastní. Věřím tomu, že pokud budeme v těchto výkonech pokračovat, bude to výborné.

Co dnes bylo klíčovým aspektem, který vás nasměroval k triumfu?

Rozhodujícím faktorem bylo to, že se nám podařil první gól. To vás vždy nakopne a dodá potřebné síly. Dařilo se nám i v přesilovkách, což je vždy důležité. Jít do šatny s dvoubrankovým náskokem je moc příjemné, protože to se nám letos snad ještě nikdy nepovedlo.

Osobní statistiky jdou stranou, ale druhé čisté konto sezony proti rozjetému rivalovi asi hřeje u srdce, že?

Je poměrně jedno, jestli se vám nula podaří proti prvnímu nebo poslednímu týmu tabulky. Těší mě ale výhra proti Petrisovi (Jakubu Petružálkovi). Z osobního hlediska to bylo totiž docela specifické, že jsem si zachytal právě proti Kubovi. Na tréninku jsme kdysi mívali společné soutěže, dost jsme se hecovali a dnes to nebylo jiné. Kuba si dokázal vytvořit nějaké šance, ale naštěstí nám nedal žádný gól (usmívá se).

Ocelářům vstup do sezony nevyšel podle představ, ale tohle vítězství může být tím správným odrazovým můstkem...

Doufám, že tahle výhra nám pomůže a nakopne nás. Hlavy máme stále stejně nastavené, ani po prohrách jsme nebyli nějak dole. Atmosféra byla stále výborná a pozitivní. Nebyla na nás žádná deka, neprojevila se žádná deprese. Dnes jsme hráli výborný hokej, ale je to odraz toho, jak pracujeme na trénincích. Tvrdý dril jsme konečně dokázali zúročit. Je škoda, že se nepovedlo víc gólů, ale nerad bych se rouhal. Jsme vděční za dva góly a tři body!

Foto: www.hokej-litvinov.cz

Dnes v 18:00 | Jun.