Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

V pondělí to chceme ukončit, tvrdí kapitán Bonk

16.03.2013 · Martin Stebel
Dobrá práce, chlapi! Oceláři zvládli na výbornou páté měření sil čtvrtfinálové série proti Spartě a jsou už pouhý krůček od vysněného semifinále. Definitivní tečku za parádním představením napsal šestou trefou do opuštěné klece kapitán Radek Bonk.

Radku, zdánlivě pohodový zápas a jasné skóre, ale snadná práce to rozhodně nebyla...

Je to série dvou naprosto vyrovnaných mužstev, nikdo nemohl čekat jasné zápasy. Důležitý byl začátek, ujali jsme se vedení, což bylo důležité. Dopadlo to tak, jak jsme chtěli.

Výborné utkání odehrála čtvrtá formace. Aktivním pohybem dělala Spartě velké potíže...

Čtvrtá lajna hrála moc dobře, ale oni takto hrají celou sérii. Jsou tam vesměs mladí kluci, kteří mají výborné bruslení, drží se hodně na puku. Souhlasím, že soupeř má s touto formací problém.

Jak vám bylo, kdy hosté snížili před koncem na rozdíl dvou branek?

Sparta sice snížila na 3:5, ale stále to bylo o dva góly, což je pro nás výhodnější. Nechtěli jsme opakovat ty zápasy, kdy oni vyrovnali v poslední minutě. Nebyla to kritická situace, ale byli bychom rádi, kdyby ten třetí gól nepadl.
U poslední branky při power-play měl být v kolonce autor i asistent uveden Radek Bonk, že?

Po mé první střele jsem si všiml, že Sparta nějak přestala bruslit a rozjel jsem se za pukem. Bylo dobré, že padl gol při power-play, protože soupeř měl přesilovku a hrozilo snížení, mohlo být ještě drama. Podali jsme ale dobrý výkon a vyhráli zaslouženě.

Především v domácím prostředí jsou vaše přesilovky silnou zbraní. Dnes se to znovu naplno potvrdilo...

Dnes byly naše přesilovky v pořádku, ale v Praze se nám moc nedařily. Je tam široký led a přesilovky soupeře se moc těžko brání. Je to totálně jiné. Jsme zvyklí na naše kluziště, kde hrajeme celou sezonu dobře. Snažíme se, aby to byla naše výhoda. Na Spartě je zase víc místa pro kombinaci. Všude je to jiné, ale musíme se s tím poprat.

V pondělí budete mít v Tipsport aréně mečbol. Jaký duel očekáváte?

Bude to bitva, jako všechny zápasy v této sérii. Střetly se dvě vyrovnaná mužstva a čekám těžkou bitvu i v pondělí. Oni budou pod větším tlakem, protože musí vyrovnat. My budeme hrát stále svůj hokej. Pokusíme se první skórovat a potom to bude na Spartě, jak zareaguje. Myslím, že tam nepojedeme s vyloženě defenzivní taktikou. Určitě bude třeba mít zvýšenou pozornost v obraně, ale máme ofenzivní tým a zřejmě nebudeme hrát zanďoura. Jedeme tam vyhrát a ukončit to!