Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Čtvrtfinále pokračuje ve Werk aréně, získají Oceláři mečbol?

15.03.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po dvojzápase v hlavním městě se čtvrtfinálová série mezi Třincem a Spartou vrací tam, kde začala. V sobotu se za vyrovnaného stavu ve Werk aréně odehraje pátý díl čtvrtfinále. Oba týmy si v případě výhry mohou zajistit mečbol, budou to Slezané, kteří pojedou do Prahy ve vedení?

Sponzorem sobotního pátého čtvrtfinále je společnost MGL MORAVIA gran-lift, s.r.o.

Nevšední hokejová podívaná. Prozatímní odehrané čtyři zápasy série mezi Oceláři a Spartou nabídly nádherné gólové okamžiky, pohledné akce, vyhrocené souboje a také infarktové závěry. Poté, co se v úterý radovali Třinečtí, byli ve středu šťastnější hokejisté z Holešovic, když v sedmé sérii nájezdů získali druhé vítězství a vyrovnali tak stav. Za stavu 2:2 se série vrací mezi mantinely Werk arény, kde od sobotních sedmnácti hodin oba týmy sehrají pátý zápas. Budou se na konci radovat Slezané? Nebo si výhodnější pozici odvezou hráči Sparty?

HC Sparta Praha

Sparťané ve čtvrtém zápase utekli hrobníkovi z lopaty. Holešovické dělilo třiatřicet vteřin od třetí prohry, tým z hlavního města pak ale dokázal spasit Ton. Také v nájezdech měla Sparta pořádné štěstí, Martin Růžička mohl rozhodnout, svůj pokus ale poslal jen do tyče.

“Ještě pořád dostáváme moc gólů, na tom je třeba zapracovat. Oni jsou hrozně nebezpeční v ofenzivě a mají skvělou produktivitu. Z každé situace dokáží vymyslet něco nebezpečného a my se musíme snažit, to co nejvíc eliminovat,“ řekl pro klubový web Petr Ton.

Na jeho slova navázal i kouč Josef Jandač. „Na můj vkus dostáváme hrozně laciné branky a na to, jak je Třinec ofenzivní a nebezpečné mužstvo, tak musíme zlepšit obrannou fázi. Oni dokážou využít sebemenší příležitost, což si musíme ohlídat. Také je třeba se vyvarovat některých stupidních faulů, které jsme si ve čtvrtém utkání zase neodpustili.“ Sparta do Třince dorazí bez brankáře Marka Pince, do sestavy se vrací potrestaný Dominik Pacovský.


Víte že... návštěva 10 042 diváků, která dorazila ve středu do holešovické arény, byla čtvrtou nejvyšší návštěvou v 1042 zápasů dlouhé extraligové historii Ocelářů? Třemi vyššími návštěvami byly pouze kulisy semifinálových utkání proti pražské Slavii z jara 2011. Třinečtí však duel před touto návštěvou smolně nezvládli a prohráli v nájezdech.

Z kabiny Ocelářů

“Do Prahy jsme jeli pro výhru a máme ji,“ řekl po středečním infarktovém klání forward Martin Adamský, který ve smolném utkání zaznamenal hattrick. Misky vah jsou stále vyrovnané, i po čtyřech utkáních je stav stále vyrovnaný.

Hráči s dráčkem na prsou také v play-off potvrzují pověst ofenzivně laděného týmu, vždyť svěřenci Josefa Turka Spartě nasázeli již šestnáct branek. Hlavním kamenem úrazu Ocelářů je ale obranná činnost. „Ty střelecké manévry nám moc nevyhovují, ale hru změnit nelze, tu máme takhle nastavenou. Vesměs ale dostáváme góly, při nichž to není o tom, že by nás někdo rozebral, takže vzadu se musíme zlepšit, ale jinak budeme v podobné hře pokračovat,“ sdělil lodivod Třince, Josef Turek.

K týmu se již připojil gólman Šimon Hrubec, který se chce vrátit alespoň na střídačku. Jeho start v duelu bude záležet na osobních pocitech mladého gólmana, ale také na souhlasu od lékařů. Jinak je kádr Třince kompletní.

Martin Adamský potvrdil svou výtečnou formu v play-off i v Praze. Ve čtvrtém čtvrtfinále nasázel Spartě tři branky, avšak ani hattrick tohoto tasmánského čerta nakonec k ničemu nebyl. Ve vypjatém závěru zápasu totiž druhý bod v sérii vybojovali domácí. Utekli hrobníkovi z lopaty a vyhráli nájezdový rozstřel.

Dosavadní zápasy série

Po dvou duelech ve Werk aréně se zkraje tohoto týdne série přesunula do hlavního města. V Tesla aréně se hrály dva neuvěřitelné zápasy. Oceláři lehce po polovině třetího utkání prohrávali 0:2, avšak rychle srovnali. Nejprve dal kontaktní gól Peterek a následně se v přesilovce trefil Varaďa. Ve třetí třetině se do vedení dostali Třinečtí díky vlastnímu gólu Sičáka. Sparta rychle vyrovnala, ale na další gól Rákose už zareagovat nestačila. Ještě šílenější průběh měl čtvrtý zápas. Slezané vedli také díky Adamského hattricku 2:0, 3:2 a ještě minutu před koncem 4:3, avšak po Tonově vyrovnání utkání dospělo do prodloužení, které však o vítězi také nerozhodlo. V nájezdech byl po třech sériích stav 3:3 a naopak v dalších třech sériích gól nepadl. Rozhodnutí přinesla až sedmá dvojice, když Tenkrát na rozdíl od Hrabala svůj pokus proměnil.

8. března: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Adamský (Polanský, Klimenta), 22. Zíb, 31. M. Růžička (Galvas, Roth), 49. Peterek (Rákos).

Sestava Třince v prvním zápase: Hrubec (19. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Galvas, Roth, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

Sestava Sparty v prvním zápase: Pinc - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Jan Hanzlík, Milam, Krstev - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Treille - Pacovský, Přibyl, Rachůnek - Svoboda, Bahenský, Forman.

9. března: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 3:4 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1/0:0)
Branky a nahrávky: 30. Adamský (Galvas, Klimenta), 44. Peterek (Klouček, Rákos), 56. Hrabal (Polanský, Adamský) – 13. Broš (Svoboda, Hovorka), 28. Tenkrát (Ton), 60. Jánský (Hunkes, Forman), rozhodující nájezd Ton.

Sestava Třince ve druhém zápase: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

Sestava Sparty ve druhém zápase: Pinc (25. Melicherčík) - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Milam, Kočí, Jan Hanzlík - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman.


V pořádném zápřahu je v této sérii Peter Hamerlík. Ve 241 minut dlouhém účinkování v této čtvrtfinálové sérii čelil už 185 pukům, což dává nemilosrdný průměr 46 střel soupeře za zápas! Přes 12 inkasovaných branek si tak drží skvělou úspěšnost zákroků 93,5 procenta.

12. března: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Tenkrát (Bahenský, Ton), 33. Tenkrát (Pilař, Sičák), 50. Pilař (Tenkrát) - 34. Peterek (Roth), 35. Varaďa (Bonk), 50. Zíb, 54. Rákos (Peterek, Květoň).

Sestava Sparty ve třetím zápase: Melicherčík - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Milam, Jan Hanzlík - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman.

Sestava Třince ve třetím zápase: Hamerlík - Roth, Galvas, Zíb, Hrabal, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

13. března: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. náj. (2:2, 1:1, 1:1/0:0)
Branky a nahrávky: 8. Forman (Bahenský), 14. Pilař (Hlinka, Ton), 30. Pilař (Ton), 60. Ton (Svoboda, Hunkes), rozhodující nájezd Tenkrát – 5. Adamský (Klimenta, Polanský), 6. Hrňa (Orsava, Zagrapan), 22. Adamský (Polanský, Klimenta), 50. Adamský (Polanský, Klimenta).

Sestava Sparty ve čtvrtém zápase: Melicherčík - Gřegořek, Sičák, Pilař, Milam, Hanzlík, Hunkes, Philipp - Hovorka, Broš, Svoboda - Ton, Hlinka, Tenkrát - Rachůnek, Přibyl, Treille - Jánský, Forman, Bahenský.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hamerlík - Roth, Galvas, Zíb, Hrabal, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

Vzájemné zápasy v základní části

27. září: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Pacovský, 10. Pacovský (Tenkrát, Vallin), 33. Bahenský (Milam, Ton) - 2. Polanský (Klimenta), 27. Bonk (Varaďa), 40. Růžička (Hrabal), 49. Roth (Adamský, Peterek).

4. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Zíb (Bonk, Hrabal), 20. Peterek (M. Růžička, Roth), 38. Orsava (Rákos), 45. Varaďa (Zíb, M. Růžička), 49. Bonk (Hrabal, Zíb), 60. Hrabal (Rákos, Polanský) - 32. Hlinka (Tenkrát, Mojžíš).

22. prosince: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Pacovský (Hlinka, Ton), 18. S. Treille z tr. stříl., 40. Sekáč (Hovorka), 58. Bahenský (Ton) - 51. Růžička (Bonk, Zagrapan), 52. Rákos (D. Květoň, Hudler).

1. února: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Klimenta (Adamský), 51. Zíb (Hrabal, Klimenta), 57. Orsava (Peterek), 60. Růžička M. z tr. stříl. - 10. Přibyl (Rachůnek I.), 16. Rachůnek I. (Přibyl, Krstev), 27. Svoboda J. (Milam), 31. Rachůnek I. (Přibyl), 50. Bahenský (Treille, Pilař).

O zápase

Hrací den: 5. čtvrtfinále play-off Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: sobota, 16. března 2013, 17:00
Místo utkání: Werk aréna, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz

Statistické okénko – HC Sparta Praha

Bilance v play-off: 4 zápasy, 0-2-0-2, skóre 12:15
Bilance na zápasy: 2/2
Bilance venku: 2 zápasy, 0-1-0-1, skóre 4:7
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (2 v prodl.) – 6 proher (2 v prodl.), skóre 27:31, 12 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Petr Ton 6 (2+4)
Nejlepší střelec: Petr Tenkrát 4
Nejlepší nahrávač: Petr Ton 4
Nejproduktivnější obránce: Karel Pilař 4 (3+1)
Nejtrestanější hráč: Petr Tenkrát 18
Nejlepší v +/-: Karel Pilař, Miroslav Forman, Zdeněk Bahenský, Sacha Treille všichni +1
Brankáři: Marcel Melicherčík, 3 zápasy – 2 výhry, 1 prohra, úsp. 90,00 %, prům. 3,45 g/z, 0 čistých kont
Marek Pinc, 2 zápasy – 1 výhra, 1 prohra, úsp. 87,88 %, prům. 2,86 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Petr Gřegořek, Jiří Hunkes.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 4 zápasy, 2-0-2-0, skóre 15:12
Bilance na zápasy: 2/2
Bilance doma: 2 zápasy, 1-0-1-0, skóre 7:4
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry – 6 proher (2 v prodl.), skóre 32:32, 14 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Martin Adamský 6 (5+1)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 5
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 6
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 2 (2+0)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Klimenta 12
Nejlepší v +/-: Lukáš Galvas, Jan Peterek, Daniel Rákos všichni +3
Brankáři: Peter Hamerlík, 4 zápasy – 2 výhry, 2 prohry, úsp. 93,51 %, prům. 2,99 g/z, 0 čistých kont
Šimon Hrubec, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 100,00 %, prům. 0,00 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Martin Růžička.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Martin Adamský 3 (3+0)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Jan Peterek 1 (1+0)
Vítězné branky: Martin Adamský, Daniel Rákos oba 1
Bilance trestných střílení – hráč v poli: nebylo nařízeno trestné střílení pro Třinec
Bilance trestných střílení – brankář: Šimon Hrubec a Peter Hamerlík oba 100 % (0 inkasovaných z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vladimír Roth 100 % (1 proměněný z 1)
Bilance nájezdů - brankář: Peter Hamerlík 50 % (5 inkasovaných z 10)