V pátek proti Zlínu: Udrží Oceláři vítěznou šňůru?

17.09.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga pokračuje třetím kolem, hráči s dráčkem na hrudi další duel sehrají na ledě WERK ARENY. Soupeřem jim bude tým PSG Zlín. Utkání startuje v pátečních sedmnáct hodin, přijďte Oceláře podpořit v boji o další tři body!

Sponzorem pátečního utkání se Zlínem je společnost Nehlsen Třinec, s.r.o.

PSG Zlín

Zlínští si po zisku mistrovského titulu v loňské sezóně prošli mistrovskou kocovinou. Družina trenéra Rostislava Vlacha se dlouho krčila na samotném dně tabulky, stíhací jízda v závěru základní části poslala Ševce do čtvrtfinále. V něm Berani podlehli v sedmi zápasech Kometě Brno.

Z kádru Zlína před sezónou odešlo několik klubových legend. Brusle na hřebík pověsili útočníci Petr Čajánek, Petr Leška. Do Hradce Králové odešel Bedřich Köhler, do Pardubic pak Jakub Svoboda. Na Hanou pak zamířil bek Tomáš Valenta.

Do Zlína přišlo sedm hráčů. Brankářskou dvojici Kašík – Štůrala doplnil Petr Zavadil, obranné řady vyztužil Aleš Holík. Největší změna postihla útočné řady. Ze slovenské extraligy do Zlína přišli Tomáš Sýkora, Daniel Štumpf a Karol Korím. Z Olomouce se do Baťova města přestěhoval Martin Cibák, sedmým hráčem v kolonce příchodů pak je Tomáš Čachotský (z Jihlavy).

V prvních dvou kolech byla obměněná sestava znát. Zlínu se nepovedl ani jeden duel, v Litvínově padl 4:0, doma se Spartou pak 3:5. V dalším zápase Ševce čeká favorit z Třince. „Třinec je velmi silný soupeř, silné mužstvo, které má i mezi náhradníky velmi dobré hokejisty. I když se někdo ze základního kádru zraní, mají rovnocennou náhradu. Pro nás bude úspěch dovézt nějaký bodík. Na druhou stranu porazit se dá každý,“ řekl Rostislav Vlach pro klubový web.

Poslední zápas Zlína:
13. září: PSG Zlín – HC Sparta Praha 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Veselý (A. Holík, P. Holík), 26. Žižka (Cibák), 60. A. Holík (Matějíček) – 6. Kumstát (Pech, Sabolič), 13. Přibyl (Čajkovský, Netík), 32. Sabolič (Pech), 40. Polášek (Pech), 45. Hlinka (Réway, Mikuš).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Kašík - A. Holík, Řezníček, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec - Ondráček, P. Holík, O. Veselý - Kubiš, Cibák, T. Sýkora - Okál, Roman Vlach, Říčka - Štumpf, Šťastný, Čech.

Zlín se před zápasem se Spartou rozloučil s trojicí klubových legend - Petrem Čajánkem, Petrem Leškou a Jaroslavem Balaštíkem. Kdo bude jejich nástupcem a potáhne Berany v extralize? FOTO: Zlín Press Jiří Zaňát (www.hokej.zlin.cz).

Z kabiny Ocelářů

Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi potvrdili úvodní výhru také na venkovním ledě, z Karlových Varů se vrátili se třemi body po výhře 5:2. Oceláři tak zůstávají, spolu s Plzní a Spartou, stále stoprocentní. Slezanům momentálně patří druhá příčka tabulky, vedoucí Plzeň má pouze lepší skóre.

” Náš výkon byl kolísavý. Předvedli jsme jak velmi dobré pasáže, tak pasáže, kdy nás domácí dostávali pod tlak. Měli jsme štěstí, že jsme proměňovali šance. V závěru jsme utkání kontrolovali a vždy, když se domácí dotahovali, byli jsme schopni odpovědět. To bylo pro náš úspěch rozhodující,“ hodnotil Jiří Kalous poslední zápas.

Hráče s dráčkem na hrudi ve třetím kole čeká tým Zlína. Ševci zatím na první bod čekají. „Máme za sebou jen dvě kola, nedělal bych žádné závěry. Zlín měl špatný začátek sezony i minulý rok a pak se zvedl. Nás ale vůbec nemusí zajímat soupeř, jak se mu teď daří nebo nedaří. Musíme se koncentrovat jen na svůj výkon a v pátek vyhrát,“ řekl Martin Adamský.

Třinecký forward se po krátké absenci vrátí v pátek do sestavy. Mimo hru zůstávají Vladimír Svačina s Davidem Noskem, otazník visí nad startem Lukáše Galvase.

Poslední zápas Třince:
13. září: Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Haščák (Duda, Sičák), 36. V. Tomeček (TS) – 13. M. Doudera (Plíhal), 14. Klepiš (Polanský, L. Doudera), 26. Dravecký (Polanský, Klepiš), 39. Irgl (Rákos, L. Doudera), 47. Orsava (Hrňa).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek – Hrňa, Kreps, Orsava – Klepiš, Polanský, Dravecký – Irgl, Matuš, Rákos – Chmielewski, Plíhal, Jašek.

Produktivitě třineckých obránců vévodí bratrská dvojice Lukáš a Milan Douderové. Mladší Lukáš je na čele, na svém kontě má dvě asistence a tři plusové body. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

V posledním vzájemném duelu se radovali hokejisté Zlína. Berani v rámci padesátého prvního kola loňské sezóny zavítali do WERK ARENY, domů si odvezli tři body za výhru 1:4. Oceláři sice šli trefou Štefana Ružičky do vedení, Zlínští ale během dalších dvou třetin otočili skóre ve svůj prospěch. Slezany tato prohra nemusela mrzet, po skončení zápasu totiž převzali Prezidentskou trofej pro vítěze základní části sezóny 2014/2015.

27. února 2015: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 1:4 (1:0, 0:2, 0:2).
Branky a nahrávky: 19. Ružička (Klepiš, Roth) – 21. Kubiš, 38. Valenta (Marušák, Leška), 44. Köhler (Ondráček), 53. Kubiš (Okál, Řezníček).

O zápase

Hrací den: 3. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 18. září 2015, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec