Dnes byly všechny věci v náš neprospěch, mrzí Jiřího Polanského

18.09.2015 · Martin Stebel
Druhé domácí střetnutí letošní Tipsport extraligy nevyšlo Ocelářům podle představ. Urputného rivala ze Zlína sice zasypali 38 střelami, ale gólově se prosadili pouze jedinkrát. Autor kontaktní trefy JIŘÍ POLANSKÝ proto nacházel slova hodnocení velmi obtížně.

Na téma úvodního tlaku domácích:

V prvních pěti minutách, které se nám povedly, jsme nedokázali vstřelit branku. Poté se na naše hokejky dostala nervozita. Tlak byl velký, ale bylo to bez efektu. Takové momenty naopak soupeře posílí. Chtěl bych, abychom byli ten starý dobrý Třinec, který na soupeře hned v úvodu vletí, zatlačí, vytvoří si náskok. Tohle jsem tady kdysi zažil a rád bych, aby to pokračovalo.

Na téma střeleckého trápení:

Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Předešlé dva zápasy jsme vyhráli, mysleli jsme, že budeme na koni. Diváci určitě viděli, že snaha nám nechyběla, ale dělali jsme chyby. Občas během sezony přijde den, jako byl ten dnešní. Situace jsme neřešili tak, jak bychom měli. Měli jsme problémy s rozehrávkou a s přechodem do pásma. Dnes se všechny věci sešly v náš neprospěch. Nelze nám ale upřít snaha, chtěli jsme to zlomit, ale občas z přemíry snahy to nejde. Na tréninku někdy předvádíme neuvěřitelné věci. Teď už jen zbývá, přenést to do zápasu.

Na téma netradiční přesilovky šesti proti třem:

Přesilovka pět na tři se trénuje, ale přesilovka šesti proti třem? Ten šestý se na ledě už skoro motá. Bylo tam špatné zavezení puku, nedali jsme si přesnou nahrávku, nedařilo se nám jít pro puk do rohu. Čas už hrozně rychle utíkal. Nebudeme se na nic vymlouvat, měli jsme to hrát úplně jinak.

Na téma obnovení útoku Adamský-Polanský-Dravecký:

Hrozně jsem si přál, aby nám tohle utkání vyšlo. Přál jsem Martinovi gól, věděl jsem, že Vlado je ve formě. Nechtěl jsem ale, aby to bylo tak, že v lajně nastupují tři kamarádi a budeme si neustále jen přátelsky dávat přednost. Tuhle porážku musíme brát i na sebe, protože Oceláři na nás spoléhají.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno