V neděli v Chomutově: Odčiní Oceláři páteční nezdar?

24.10.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraligu před první reprezentační pauzou čekají ještě tři kola. V tom nejbližší, s pořadovým číslem čtrnáct, se Oceláři představí na ledě Chomutova. Duel v pirátské aréně startuje v nedělních 17:30, napraví Oceláři olomoucký nezdar?

Piráti Chomutov

První čtvrtina extraligy byla v podání Pirátů jako na houpačce. Vítězné série se střídaly s těmi nepovedenými, konečný bodový výsledek po třinácti kolech u Chomutova činí dvacet bodů. V posledním kole si svěřenci trenérů Vladimíra Růžičky a Břetislava Kopřivy s chutí zastříleli, výhra 7:5 nad Plzní se ale nerodila lehce. Pirátům pomohla především druhá třetina, kterou ovládli 5:2.

“Bylo to hodně vyrovnané utkání. Já jsem moc rád, že jsem doma konečně nastříleli více gólů. Že to není výsledek, jako jsme doma doteď vyhrávali. Tedy 1:0 nebo 2:1,“ komentoval Vladimír Růžička páteční duel s Plzní.

Největší zbraní Pirátů proti Plzní byly početní výhody, Chomutovští v nich dali tři branky. „Přesilovky nám šly i v minulých zápasech, ale prostě jsme nedávali góly. Párkrát jsme trefili tyč, nebo nám odskočil puk. Podle mě byla jen otázka času, kdy to tam začne padat. Přišlo to ale v pravý čas. Kdybychom proti Plzni nevyužívali přesilové hry, možná bychom prohráli,“ ví Marek Tomica.

Poslední zápas Olomouce:
23. října: Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Červenka (Vondrka), 22. Kämpf (Jánošík, Pospíšil), 26. Kämpf (Tomica), 31. Jánošík (Červenka, Hřebejk), 37. Hovorka (Červenka), 40. Kaše (Kämpf, Jánošík), 60. Drtina - 17. Johnson (Hossa), 19. Kracík (Kubalík), 23. Johnson (Kratěna), 40. Jeřábek, 41. Kracík (Jeřábek).

Sestava Chomutova v posledním zápase: Kopřiva (21. Strmeň) – Drtina, Rutta, Dlapa, Rýgl, Jánošík, Szathmáry, Trefný, Blaha – Vondrka, Červenka, Kaše – Sklenář, Růžička, Pospíšil – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Tomica, Kämpf, Květoň.

Piráti získali po úvodních kolech do týmu velkou posilu. Vladimír Růžička do svého týmu přilákal Romana Červenku, který zatím odehrál deset duelů. Červenka na svém kontě má dvě branky a šest přihrávek. FOTO: www.piratichomutov.cz.

Z kabiny Ocelářů

Slezané po dvou domácích výhrách zavítali na soupeřův led, duel v Olomouci se jim ale vůbec nepovedl. Hráči s dráčkem na prsou sice byli aktivnějším týmem, na brankovém skóre se to ale nijak nepodepsalo. Mora zvítězila 6:0, Oceláři tak po první čtvrtině na svém kontě mají jen patnáct bodů. V tabulce jim patří desátá příčka.

”Utrpěli jsme debakl. Prvních deset minut bylo dobrých, pak jsme z prvního protiútoku inkasovali. Po druhé brance už jsme vrhli vše do útoku, jenže domácí opravdu skvěle bránili a prosadili se snad z každého protiútoku. Musíme si to pořádně rozebrat. Jediné dvě pozitiva jsou návrat Adamského a naši skvělí fanoušci,“ řekl Jiří Kalous po pátečním duelu.

Po zranění se do extraligového kolotoče opět vrátil Martin Adamský. Ani třinecký snajpr ale nenašel recept na překonání Branislava Konráda. ”Podali jsme špatný výkon. Olomouc na druhou stranu sice dala pár laciných branek, hokej se ale hraje na góly a těch oni dali šest a my žádný,“ řekl Adamský po zápase v Olomouci.

Poslední zápas Třince:
23. října: HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Laš (Buc, Knotek), 12. Řípa (Vodný), 26. Laš (Vyrůbalík, Rašner), 39. Mikúš (Kafka), 40. Rašner (Buc, Laš), 53. Eberle (Vodný).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec (od 40. min. Šimboch) – Linhart, Doudera, Klesla (C), Roth, Hrabal, Nosek, Doudera – Adamský, Polanský, Irgl – Dravecký, Plíhal, Klepiš – Orsava, Rákos, Hrňa – Meidl, Růžička, Matuš.

Se sedmi brankami je nejlepším střelcem Ocelářů. Vladimír Dravecký dal jednu z nich také Chomutovu, když se trefil v polední vteřině úvodního klání ročníku. Podaří se Draveckému prosadit také v neděli? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Úvodní kolo letošního ročníku bylo posledním duelem, ve kterém se Oceláři utkali s Piráty. Zápas ve WERK ARENĚ byl dlouho bezbrankový, úvodní trefu obstarala až devětatřicátá minuta. Trefil se třinecký Chmielewski, který zároveň zapsal vítěznou branku. Slezané ještě v závěrečné periodě upravili skóre na konečných 3:0. Čisté konto vychytal Peter Hamerlík.

11. září 2015: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 39. Chmielewski (Plíhal, Jašek), 60. Orsava, 60. Dravecký (Polanský).

Bilance doma: 7 zápasů, 4-2-0-1, skóre 17:11, 16 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher (1 v prodl.), skóre 23:27, 14 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Roman Červenka 11 (3+8)
Nejlepší střelec: Michal Vondrka 6
Nejlepší nahrávač: Roman Červenka 8
Nejproduktivnější obránce: Jan Rutta 4 (0+4)
Nejtrestanější hráč: Roman Červenka 12
Nejlepší v +/-: Jiří Drtina +7
Vítězné góly: Michal Vondrka 3
Góly v přesilovce: Michal Vondrka, Vladimír Růžička, Tomáš Pospíšil, David Kämpf, Jakub Sklenář, David Kaše všichni 1
Nejvíce střel na branku: Marek Hovorka 36
Nejvíce času na ledě – průměr: Michal Vondrka 22:34
Radegast Index: Ondřej Dlapa 39
Brankář: Miroslav Kopřiva, 10 zápasů – 6 výher, 4 prohry, úsp. 92,83 %, prům. 1,79 g/z, 1 SO

Bilance venku: 7 zápasů, 2-0-0-5, skóre 19:27, 6 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (1 v prodl.) – 6 proher, skóre 27:32, 11 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 14 (6+8)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 7
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 8
Nejproduktivnější obránce: Rostislav Klesla 3 (0+3)
Radegast Index: Milan Doudera 75
Brankář: Peter Hamerlík, 6 zápasů – 3 výhry, 3 prohry, úsp. 92,64 %, prům. 2,01 g/z, 1 SO