Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dva body z Chomutova jsou pro nás málo, řekl Jiří Polanský

25.10.2015 · Marcel Holl
Oceláři v Chomutově začali skvěle, po dvou třetinách vedli nad místním týmem 4:1 a měli nakročeno k pohodovému vítězství. Nakonec však vezou do WERK ARENY jen dva body za triumf v prodloužení. Dvěma góly k tomu přispěl Jiří Polanský.

Jiří, jak byste zhodnotil zápas na ledě Pirátů?
Bohužel dva body jsou pro nás málo po průběhu zápasu. Potýkáme se s tím, že nehrajeme tak, jak máme. Máme pasáže, kdy hrajeme prostě špatně. Při těchto pasážích dostáváme góly. Záleží na soupeři, kolik gólů nám vstřelí, a jak nás vytrestá. V pátek jsme jich dostali šest a nyní Chomutov získal bod ze skoro ztraceného utkání.

Měli jste dnes mírnou střeleckou převahu...
Střelecká převaha je jedna věc. My jsme v Olomouci také hráli ze začátku dobře a prohráli jsme 6:0. Hokej se hraje na branky. Za stavu 4:1 u nás v kabině nebyl nikdo, kdo by pochyboval o třech bodech. Možná ta přílišná sebedůvěra a neuvědomění si toho, že Chomutov je letos dobrý tým, nás srazila.

V zápase jste vstřelil dvě branky. Dá se říct, že se Zbyňkem Irglem hrajete naslepo?
Vrátil se k nám po zranění Martin Adamský. Je to parťák, který nás vhodně doplnil. Měli jsme na hokejce ještě nějaké góly a mohli jsme to utkání definitivně zlomit. Bohužel jsme to nedali a v hokeji stále platí nedáš – dostaneš.


Zmínil jste přílišnou sebedůvěru, nesráží vás zatím celou sezonu? Přeci jen asi nehrajete tak, jak byste si přáli...
Je to teprve čtrnácté kolo a my máme asi příliš moc sebedůvěry zhruba osm kol, ale dneska jsme si mysleli, že už to zvládneme. V kabině jsme si řekli určitě věci. Dostali jsme výprask v Olomouci, to se ani jinak nazvat nedá. Když jsme dnes vedli 4:1, tak jsme mysleli, že máme dobře nakročeno. Chomutov neskutečně zabojoval, až to ubojoval.

Netrápí vás osobně ty nepříznivé výsledky?
Mě to trápí hodně. My nejsme od toho, abychom prohrávali. Dostat šest gólů v Olomouci, to nemůžeme, nebo spíš prostě nesmíme. A když prohrajeme, tak třeba 3:1, ale ne takto vysoko. My to všichni víme, to není házení z jednoho na druhého. Já jsem také v Olomouci nedal žádnou branku a nepomohl jsem týmu. Nemůžeme říct, že je špatný brankář, obránce nebo útočník. Sešlo se v tuto chvíli více faktorů. Je třeba, aby to vzal každý na sebe.