V neděli opět na hokej, přijede brněnská Kometa!

09.01.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli napíše svůj třicátý pátý díl, třinecká WERK ARENA opět bude v pohotovosti. Oceláři nastoupí ke třetímu měření sil s Kometou Brno a Slezané budou chtít Kometě oplatit minulé dvě porážky. Duel startuje v nedělních 15 hodin, nenechte si jej ujít!

Sponzorem nedělního utkání s Libercem je společnost Autel Montáže, a.s.

HC Kometa Brno

Brněnská Kometa s koučem Aloisem Hadamczikem se před začátkem sezony netajila těmi nejvyššími ambicemi. Sice je na tom v tabulce lépe než Oceláři, i tak ale trochu zaostává za očekáváními. Vleklou krizí si Jihomoravané prošli v prosinci, kdy se jim vůbec nedařilo střelecky, a tak ztráceli spoustu bodů. V prvních dvou lednových kolech zažili v Brně velký hokejový svátek, a sice Hokejový hry za Lužánkami.

Hlavním programem byly dvě utkání A-mužstva Komety, které v neděli porazilo Plzeň, ovšem v pátek ztratilo dobře rozehraný zápas s pražskou Spartou. „Řekl bych, že jsme odehráli slušné utkání, bohužel jsme udělali hrubou chybu na 2:2. I pak jsme měli šance, ale Sparta byla v útoku silnější. Přesto všechno to bylo výborné utkání, děkuji divákům za parádní kulisu a za nový rekord extraligy. Je to skvělý počin pro brněnský a vůbec český hokej,“ hodnotil Alois Hadamczik duel před rekordní návštěvou 21 500 fanoušků.

”Už před zápasem, když při hymně zpíval celý stadion jako jeden člověk, nám běhal mráz po zádech. Byl to pro nás parádní zážitek a musíme za to všem fanouškům poděkovat,“ řekl po zápase kapitán Komety Leoš Čermák Kometa tak bude chtít v neděli napravit domácí nezdar. „Naše postavení v tabulce není snadné. Máme blízko šesté místo, ale máme kousek také jedenácté místo. V neděli jedeme do Třince a věřím, že tam už zabodujeme,“ řekl Petr Ton v rozhovoru pro hokej.cz.

Poslední zápas Brna:
8. ledna: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 22. Kuboš (Káňa), 31. Čermák (Mrázek, H. Zohorna) – 35. Hamilton (Švrček), 46. Přibyl (Buchtele), 58. Čajkovský (Sabolič, Mikuš), 59. Klimek. (Sabolič).

Sestava Brna v posledním zápase: Čiliak – Kaberle, Kuboš, Malec, Kováčik, Trška, Stehlík, Šnajnar – Ostřížek, Hruška, Ton – J. Káňa, V. Němec, Špirko – Mrázek, Čermák (C), H. Zohorna – Vondráček, Koreis, Burian.

Po více než tříměsíční pauze se do extraligového kolotoče vrátil zkušený kanonýr Petr Ton. Ani on ale nedokázal pomoci zastavit Spartu a zvítězit v utkání pod širým nebem. FOTO: Michal Eger (www.hc-kometa.cz).

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí se pod novým trenérem Jiřím Dopitou zvedl a ze šesti utkání získal jedenáct bodů. Přesto však to ještě stále není ono, není to ten Třinec z loňské základní části. Na konci roku dokázali Slezané porazit Zlín, vyhrát v Pardubicích a v domácím derby přetlačit také Vítkovice. Prezentovali se sympatickým výkonem v Liberci, kde však vyšli bodově naprázdno. V prvním utkání nového roku zvládli na nájezdy přestřelku s Hradcem Králové, v repríze loňského finále play-off ovšem naposled těsně prohráli v Litvínově.

”Porážka je pro nás celkem krutá. Neodehráli jsme utkání špatně, s výjimkou první poloviny druhé třetiny, kdy jsme nebyli moc na kotouči. Ve druhé půlce druhé třetině jsme měli x šancí a hlavně - neproměnili přesilovku pět na tři. To se potom asi ukázalo rozhodující. Soupeř potom důrazem do brány a takovou víceméně šťastnou brankou vyhrál, takový je sport,“ hodnotil Jiří Dopita poslední duel.

Hráči s dráčkem na hrudi budou v nedělním klání proti Kometě chtít napravit zaváhání z Litvínova a poprvé v sezóně proti Jihomoravanům bodovat. Tři body jsou pro Slezany, kteří momentálně okupují desátou pozici, velmi důležité. Oceláři na devátý Zlín ztrácejí jeden bod, před Vítkovicemi ale mají náskok dvou bodíků. Další tři body zpět jsou Pardubice.

Poslední zápas Třince:
8. ledna: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec – 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Martynek (Trávníček, Hanzl), 56. Hanzl (Doležal) – 4. Tybor (Polanský, Slovák).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Klesla(C), Doudera, Slovák, Roth – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Polanský, Tybor – Adamský, Plíhal, Kopecký – Jašek, Rufer, Matuš.

Hned tři hráči se dělí o první místo třineckého kanadského bodování. Zbyněk Irgl na rozdíl od Draveckého s Polanským odehrál méně zápasů, zkušený útočník zatím naskočil do třiceti duelů. Jeho bilance činí 23 bodů (9+14). FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři potkali v dvaadvacátém kole. Ani zvýšené obrátky ve třetí třetině, kdy třinečtí Oceláři urputně dotahovali tříbrankové manko, nestačily v utkání 22. kola Tipsport extraligy na ledě Brna na bodový zisk. Domácí tým v hektickém závěru udržel nejtěsnější náskok a zvítězil 3:2. Góly hostů postupně zaznamenali Vladimír Dravecký a Erik Hrňa..

22. listopadu 2015: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2).
Branky a nahrávky: 10. Raška (Dočekal), 18. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 26. Kováčik (Němec) – 43. Dravecký (Linhart), 46. Hrňa (Nosek, Polanský).

O zápase

Hrací den: 35. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 10. ledna 2016, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec