Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

V koncovce chybí větší rozvaha, mrzí Daniela Rákose

30.10.2015 · Martin Stebel
Po neúspěšném představení Ocelářů proti karlovarským Energetikům bylo v kabině domácích zcela logicky smutno a poněkud truchlivo. K pozápasovému hodnocení se dostavil autor vyrovnávací trefy DANIEL RÁKOS, který se pokusil definovat příčiny pátečního nezdaru.

Dane, další domácí ztráta. Kde hledat hlavní důvody?

Rozhodla naše slabá produktivita. V první třetině jsme měli pár vyložených šancí, které bychom v normálním rozpoložení proměnili. Dnes nám skoro nic nevycházelo. I v situaci, kdy jsme před prázdnou brankou, puk odskočí a gól nepadne. Chce to asi lepší soustředění, takové tutovky musí končit gólem. Mrzí nás, že tenhle zápas jsme nedokázali alespoň zremízovat. I když bychom dnes určitě měli vyhrát.

Těsně před polovinou utkání se podařilo vyrovnat, už se zdálo, že Oceláři se zvedají, měli územní převahu, ale hosté znovu otočili skóre na svou stranu...

Těžko říct, kde se stala chyba. Neřekl bych, že to byla špatná koncentrace. Jeden gól nám dali, kdy jsme špatně střídali, druhý gól padl v přesilovce soupeře. My se na každý gól hrozně nadřeme, neproměníme tutovky a pak lacině inkasujeme, což nás sráží dolů. Musíme se dále prát o lepší výsledky.Poslední dvacetiminutovka byla ve znamení vaší aktivity, ale Energie hrála na hranici sebeobětování...

Ve třetí třetině jsme stáhli hru na tři pětky, nějaké šance byly, ale v koncovce chybí větší rozvaha. Někdy to chce opravdu klidnější hlavu. My do toho jdeme naplno, někdy trošku zbrkle, potom se puky odrážejí mimo hokejky. Tyhle detaily bohužel rozhodují v náš neprospěch.

Před reprezentační přestávkou vás ještě čeká duel ve Zlíně. Co bude třeba do neděle změnit, aby byl k vidění konečně lepší herní projev?

Musíme být efektivnější v zakončení, v tom je celý náš problém. Chce to trochu vnitřního klidu, protože hokejová kvalita tady určitě je, jen to už konečně musíme ukázat v praxi.