Před pauzou ještě jednou doma, v pátek dorazí Energie!

29.10.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraligu před první reprezentační pauzou čekají ještě dvě kola, Oceláři to první sehrají na vlastním ledě. Do WERK ARENY dorazí nejvzdálenější soupeř z Karlových Varů. Duel s Energií startuje v pátečních 17 hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem středečního utkání s Plzní je společnost Skocz, spol. s.r.o.

HC Energie Karlovy Vary

Energetikům se v letošní sezóně zatím vůbec nedaří. Západočeši dokázali zvítězit pouze třikrát, ve všech zbývajících duelech vždy odešli s prázdnou. Karlovarští v polovině října představili nového hlavního trenéra, kterým se stal Peter Oremus. Dosavadní hlavní kouč Karel Mlejnek se stal jeho asistentem. Ani tato změna ale zatím k lepšímu nevede. Energie pod Oremusem prohrála všechny čtyři duely, naposledy padla s Plzní 0:6.

“Nacházíme se ve velice složité situaci a za poslední týden jsme klesli ještě níže. Zažil jsem derby jako hráč i trenér, ale takový přístup, jaký hráči předvedli dnes, nesnese žádná kritéria české extraligy. Musíme s tím něco udělat tak, aby každý hráč za Vary bojoval tak, jak se má,“ řekl Peter Oremus po posledním duelu.

Vedení Energie se tak rozhodlo pro další změny. Do Jihlavy odešel útočník Vojtěch Tomeček, který, dle vyjádření klubového vedení, nepodával uspokojující výkony. Opačným směrem naopak putují Tomáš Harkabus a Martin Kohout. „Jsme také domluveni, že zde máme stále jedno místo volné pro případ, že by některý z našich mladých hráčů nesplňoval požadavky trenérů,“dodal generální manažer Energie Miroslav Vaněk na klubovém webu.

Karlovarští musejí také pro páteční duel počítat s absencí kapitána Radka Dudy, který nehraje z důvodu blíže nespecifikovaného zranění. Mimo hru je také další forward Marcel Haščák.

Poslední zápas Karlových Varů:
25. října: HC Energie Karl. Vary – HC Škoda Plzeň 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Kubalík (Indrák, Jeřábek), 29. Johnson (Lev), 39. Hossa (Preisinger), 43. Johnson (Lev, Kadlec), 49. Kratěna, 59. Kratěna (Lev).

Sestava Energie v posledním zápase: Habal – Bičánek "C", J. Tomeček, Sičák "A", Benák, Rodney, Harant, Weinhold, Osmík – I. Rachůnek, Marosz, T. Rachůnek – Haščák, Bulík, V. Tomeček – Vachovec "A", Zadražil, Koblasa – Rohan, Kverka, Gorčík.

Energie se v letošní sezóně zatím vyloženě trápí, na posledním místě má ztrátu tří bodů na předposlední Zlín. Karlovarští zatím vsítili 30 branek, sedm z nich má na svědomí Marcel Haščák. Západočeši se ale budou muset v pátek obejít bez něj. FOTO: Jan Čech (www.hokejkv.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se dokázali oklepat z debaklu na ledě Olomouce a v Chomutově získat dva body. Družina trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi měla v prvních čtyřiceti minutách zápas pod kontrolou, domácí ale třemi brankami v poslední periodě poslali duel do prodloužení. V něm o vítězi rozhodl Zbyněk Irgl.

”Samozřejmě mě těší, že odjíždíme s bodovým ziskem. Ale mrzí mě ta poslední třetina, ve které jsme promarnili náskok vytvořený za čtyřicet minut. Jsme zklamaní, že jsme ještě jeden bod nevzali také s sebou domů,“ komentoval Václav Varaďa nedělní duel v Chomutově.

V pátečním duelu s Karlovými Vary tak budou Slezané chtít naplno bodovat a opět se dostat do herní pohody. Do zápasu s Energií již nastoupí nová třinecká posila Tomáš Kopecký. „Moc dobře vím, že česká liga je velmi kvalitní, nechci a nemohu nic podcenit. Slyšel jsem, že v Třinci bývá při zápasech dobrá atmosféra. Vypadá to, že v pátek bych měl nastoupit, musím říct, že se už moc těším,“ řekl slovenský reprezentační forward v nedávném rozhovoru pro klubový web. Kopecký by měl utvořit lajnu s Draveckým a Klepišem. Mimo hru zůstávají Lukáš Galvas, Vladimír Svačina a Kamil Kreps.

Poslední zápas Třince:
25. října: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:5 prodl. (1:3, 0:1, 3:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Tomica (Szathmáry), 42. Sklenář (Rýgl, Červenka), 51. Pospíšil (V. Růžička), 52. Červenka (Hovorka) – 4. Orsava (Linhart), 7. Rákos (Matuš, Hrabal), 8. Polanský (Irgl), 25. Polanský (Irgl, Adamský), 62. Irgl (Orsava).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla, Roth, Hrabal, M. Doudera, Linhart, Nosek, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Klepiš – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, M. Růžička, Hrňa – Meidl, Matuš, Rákos.

Do svého prvního duelu v třineckém dresu v pátek naskočí Tomáš Kopecký. Slovenský reprezentační útočník by měl nastoupit na pozici centra, jeho křídly budou Vladimír Dravecký a Jakub Klepiš. FOTO: Petr Rubal.

Poslední vzájemný zápas

Druhé kolo letošního ročníku nabídlo zatím poslední měření sil mezi oběma celky. Oceláři zavítali na západ Čech, na dlouhou cestu domů si přibalili tři body. Hráči s dráčkem na hrudi si v prvních dvou třetinách vybudovali dvoubrankový náskok, který v poslední dvacetiminutovce ještě pojistil Jakub Orsava. Dvěma brankami se blýskl Vladimír Dravecký.

13. září 2015: HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:2, 1:2, 0:1).
Branky a nahrávky: 18. Haščák (Duda, Sičák), 36. V. Tomeček (TS) – 13. M. Doudera (Plíhal), 14. Dravecký (Klepiš, Polanský), 26. Dravecký (Polanský, Klepiš), 39. Irgl (Rákos, L. Doudera), 47. Orsava (Hrňa).

O zápase

Hrací den: 15. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 30. října 2015, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec