Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tušil jsem, že v brankovišti nebude žádná nuda, směje se Hrubec

26.08.2016 · Martin Stebel, Daniel Ježek
SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Tohle byl vyloženě jeho zápas! Druhé vystoupení třineckých Ocelářů na Tatranském poháru dopadlo pro Slezany na výbornou. Spíš fotbalovou výhru poměrem 2:0 podpořil naprosto precizním výkonem spolehlivý gólman ŠIMON HRUBEC, který si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl.

Gratuluji k perfektnímu výkonu. Soupeř byl dnes velice nepříjemný, přesto jste odešli z boje vítězně...

Tušili jsme, že Švédi budou hrát rychlý hokej a nebude to v brankovišti žádná nuda. Gólmani většinou mají rádi zápasy, kdy jsou v pořádném zápřahu. Paradoxně si myslím, že to pro mě byl snadnější zápas než včera pro Hamase, který nemusel čelit tolika střelám Popradu.

Chleba se možná lámal hned v první třetině, kdy jste bez ztráty přežili několik přesilovek soupeře, včetně dvojnásobného oslabení...

Klíčový moment byl asi v první třetině, kdy jsme přežili přesilovku soupeře pět na tři. Říká se, že když někdo tuhle výhodu nevyužije, nezaslouží si vyhrát. My na druhou stranu ale taky dvě nevyužili. Bylo v tom i štěstí.

Asi se shodneme, že na celkovém triumfu má podíl i obrana, dnes bylo k vidění hodně zblokovaných střel...

Byli opravdu skvělí. Zbyňa tam šel na úkor zdraví, obětavost kluků musím velmi pochválit. Velmi dobře řešili také přečíslení ať už tři na dva, nebo dva na jednoho. Dařilo se jim chytat přihrávku, svoji práci plnili absolutně výborně. Musím pochválit i třetí hráče, kteří se vraceli zpátky. Nesmím zapomenout ani na skvěle napadající útočníky. Podali jsme komplexní výkon, bylo to super.

Byl to den z kategorie těch, kdy už od rána cítíš, že ti bude vše vycházet?

Popravdě řečeno, dobře jsem se nasnídal, po obědě i dobře vyspal. Paradoxně to vše vypadalo až moc v pohodě, měl jsem proto obavy, aby se to v zápase nějak neobrátilo proti mně. Sáhl jsem si na první tři puky a říkal si, že to může být dobré. V hokeji to je ale strašně vrtkavé. Z první střely můžete dostat gól a pak odchytat skvělý zápas, nebo dvě třetiny bez gólu a pak dostat tři, čtyři. Tohle je na hokeji hezké, ale i docela kruté. Upřímně musím říct, že párkrát při mně stálo hodně štěstí.

Trenér Mucha v zápasovém hodnocení hovořil o špatné kvalitě ledové plochy ve Spišské Nové Vsi. Byla to pro vás opravdu velká komplikace?

Já osobně led nemohu soudit, mně spíše vadilo horší osvětlení, byla tady docela velká tma. Při rozbruslení byly puky, které se ztrácely v hledišti, to se naštěstí v zápase nestalo. Dlouho jsem nezažil takhle špatné osvětlení, bylo to opravdu hrozné.

Jste blízko výhře v turnaji. Stačí k tomu poslední krok, porazit v sobotním střetnutí finské Lahti.

Samozřejmě, že v sobotu chceme vyhrát. Na Steel Cupu nám to o kousek uteklo, budeme chtít teď udělat lepší výsledek, než na domácím turnaji!