Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Šimon Hrubec svolává děti do ulic: Pojďte hrát hokej ven!

07.05.2024 · Adam Sušovský
V pátek odstartuje ostře sledovaný světový šampionát v České republice, ale hokejem bude žít i Třinec. Bývalý brankář Ocelářů a čerstvý švýcarský šampion Šimon Hrubec se vrátil do města, a po šesti letech svolává děti do ulic. Celovíkendové akce Pojď ven se můžete zúčastnit i vy!

Tenisový míček, do kterého mlátí hokejky. V brance odvážlivec s kšiltovkou v ruce, na nohách pěnové molitany. 

Takhle vypadalá betonová hřiště ve městě v devadesátých letech, když děti po škole vyrážely do ulic mastit bandy. A budou tak vypadat i o víkendu, a to díky unikátní akci Pojď ven, kterou po šesti letech v Třinci znovu pořádá se svým charitativním projektem Saves Help bývalý brankář Ocelářů Šimon Hrubec. 

Akce, která kdysi v Třinci slavila velký úspěch, má za cíl dostat děti na hřiště, opět vnést pohyb a radost na betonové plácky tak, jak tomu bylo kdysi. Dát dětem příležitost, jak trávit volný čas a najít si nové kamarády. Pojď ven je akce určená pro děti od 6 do 11 let, v Třinci se o víkendu ve třech dnech uskuteční na třech různých hřištích. Týmy budou z dětí vylosovány náhodně, k dispozici budou také hokejky k zapůjčení. 

Po závěrečné nedělní části děti dostanou tričko z turnaje na památku, medaile a ti nejšikovnější také pohár. Pro každého je připraveno drobné občerstvení. Akce se koná za přímé účasti brankáře Šimona Hrubce, který před týdnem dovedl Curych v sedmém zápase vychytanou nulou k titulu ve švýcarské lize. V pátek se navíc hokejových klání v ulicích zúčastní také obránce Ocelářů Marian Adámek a v sobotu autor letošního zlatého gólu David Cienciala. 

Pojď ven se v pátek koná od 15:00 na hřišti v ulici Beskydská (za Slezskou krčmou), v sobotu pak ve 13:00 na hřišti v ulici Kaštanová (u 7. ZŠ na Sosně) a v neděli pak ve stejný čas na hřišti v ulici. Kpt. Nálepky (za Vidlema). 

Své dítě můžete přihlásit na e-mailu pojdven30@gmail.com, přihláška ale není povinná. Organizátorům pouze pomůže v mapování zájmu o konkrétní hrací den. 

Akci pořádá nezisková organizace Saves help.