MISTR 2023/2024

Holinka o kempu Toronta: Chvála mě potěšila, ale musím dál pracovat

10.07.2024 · Martina Sikorová
Nejvýše draftovaným Ocelářem na letošním draftu NHL byl Miroslav Holinka, na kterého v pátém kole ukázali zástupci kanadského celku Toronto Maple Leafs. Osmnáctiletý útočník už má za sebou i první nováčkovský kemp.

Cesta do Kanady pro Miroslava Holinku začala v sobotu 29. června. Právě v ten den v unikátní aréně Sphere v Las Vegas pokračoval draft NHL. A v pátém kole přišla řada i na třineckého útočníka. “Sledovali jsme draft doma v obýváku všichni, takže to bylo super. Když se blížil 151. a 152. pick, tak mi agent, který byl přímo ve Vegas, napsal zprávu, že Toronto má zájem a asi o minutu později mi psal: Je to tam Miro, gratuluji! A já nevěděl, co přesně myslí. A pak po nějakém čase bylo v televizi, že mě Toronto draftuje. Takže to bylo super.”

Kanadský tým si českého hráče na draftu zvolil vůbec poprvé od roku 2018. V něm zástupci Maple Leafs ukázali na obránce Filipa Krále. “Toronto bylo jedním z týmů, které o mě měli větší zájem celou sezonu. A jsem strašně rád, že si mě vybralo právě Toronto. Je to jeden z nejlepších týmů v NHL.”

Závěr června tak byl pro osmnáctiletého útočníka pořádně hektický, následoval totiž rychlý přesun na nováčkovský kemp. “Vlastně hned po draftu mi přišla letenka a o nějakých 15 hodin později jsem už letěl, takže to bylo celkem na rychlo. Zahájení kempu bylo golfovým turnajem, kde jsem se seznámil s trenéry a ostatními hráči. Absolvovali jsme každý den jeden až dva semináře, kde nám říkali o spánku, stravě, médiích a různých podobných věcech. Potom nás také třeba učili vařit nebo nás vzali do tréninkového centra Toronta Raptors, což je tým NBA. Ukázali nám, jak vypadá šatna, jak to tam chodí a nakonec jsme si s některými hráči dokonce zahráli basket. Mám z Toronta hodně zážitků a jsem rád, že jsem si to mohl zažít.”

Už v průběhu nováčkovského kempu se na adresu Miroslava Holinky hrnula slova chvály, která si šikovný útočník vysloužil i dvěma góly ve cvičném zápase. “Kemp jsem si užil strašně moc a ty zprávy z Toronta na mě a můj výkon, mě potěšily. Udělal jsem dobrý první dojem a kemp se mi povedl, ale moc dobře vím, že je ještě pořád dost věcí, které chci zlepšit a musím na nich pracovat, abych si splnil svůj sen.”

Rouen Dragons