Kroniky beskydských draků: Kniha pro Oceláře odhalí příběh dráčka Werkáčka

Se startem nové sezony vychází na pultech knihkupectví po celé republice fantasy kniha Kroniky beskydských draků. Oceláři jsou jejím hrdým patronem, speciální edice dostupná již nyní v oficiálním fanshopu klubu navíc malým i velkým čtenářům odhalí dosud neznámý příběh dráčka Werkáčka.

Věděli jste, že v Beskydech žijí draci? Ne?!

Oceláři vám to už brzy dokáží!

Se startem hokejové sezony vychází nová fantasy kniha Kroniky beskydských draků, třinecký klub je jejím hrdým patronem. A co víc? Oceláři nyní mají tu čest představit také vlastní rozšířené vydání, které malým i velkým fanouškům odhalí velké tajemství dráčka Werkáčka, oblíbeného maskota třineckého týmu.

Píše se duben roku 2024, Oceláři hrají sedmé finále v Pardubicích, napínavé vyvrcholení dlouhé sezony míří do druhého prodloužení.

Kdo s koho.

Už brzy se tenhle večer zapíše do české hokejové historie. Aréna bouří, zatímco dráček Werkáček trne přímo v zákulisí pardubické arény, schovaný v kabině Ocelářů ve svých tlapách svírá třineckou šálu. A právě v tu chvíli se to stane. David Cienciala zavalený dvěma protihráči se štěstím protlačí puk mezi betony gólmana a odšpuntuje třineckou radost, která donutí dráčka k odvážnému činu: Vydat se beze strachu do světa lidí a v jejich euforii riskovat odhalení svého tajemství.

"Nijak se netajíme tím, že cílíme dlouhodobě na nejmenší fanoušky. Tahle kniha dokáže poutavým způsobem propojit jejich fantazii s reálným, skutečným světem okolo nás. Že v Beskydech žijí opravdoví draci, to jsme díky našemu Werkáčkovi dlouho tušili i my dospělí. Jaký jeho skutečný příběh ale je, to začneme společně rozplétat až nyní," říká výkonný ředitel Ocelářů Marek Chmiel.

Úžasné legendy o dracích

Autorem knihy Kroniky beskydských draků je Honza Tkáč. Ajťák, milovník Beskyd a také fanoušek Ocelářů. Zakladatel oblíbeného internetového projektu Beskydské bytosti: Encyklopedie stvoření, které můžete potkat na reálných místech při svých horských toulkách.

Kniha, jejímž patronem jsou Oceláři a dráček Werkáček, bude dostupná na pultech knihkupectví po celé republice. Jde přitom o teprve první díl z připravované knižní série. Jejím hlavním hrdinou je Ilík, malý neposedný drak s velkým srdcem a ještě větší touhou zažít něco nevšedního. Při svém putování Beskydy odkrývá záhadnou minulost svého dračího rodu a jeho dávného nepřítele. Ilík musí sebrat odvahu a překonat sám sebe, aby ochránil nejen svou dračí osadu, ale možná i celé Beskydy před hrozbami, které se vynořují z temnot.

A dráček Werkáček? Ten má k Ilíkovi až překvapivě blízko. Také on a jeho předci sehrají v připravované knižní sérii důležitou roli. Ve speciálním vydání knihy rozšířeném pro fanoušky Ocelářů, kterou si nyní můžete zakoupit v oficiálním fanshopu klubu, se do Werkáčkova příběhu můžete začíst už teď. Jarní euforie po sedmém finále v Pardubicích je jen vyústěním napínavé pouti, která v jeskyni ukryté někde na Javorovém začala už o rok dřív.

"Jako fanoušek Ocelářů jsem pyšný na to, že mohu propojit svět beskydských draků se světem třineckého hokeje. Oba mají v sobě něco magického a fascinujícího. Při psaní Werkáčkova příběhu jsem se inspiroval skutečnými výkony třineckých hráčů. Jejich schopnost vybojovat zdánlivě ztracené zápasy je stejně úžasná jako legendy, které se vyprávějí o dracích," říká Honza Tkáč. Když má přijít na to, co, kdo a proč se skrývá pod plyšovým kostýmem maskota Ocelářů, jen potutelně se usměje.

Protože přesně o tom také budou speciální ocelářké edice Kronik beskydských draků.

Robin Fero a hráči Ocelářů namluví audioknihu

"Spojení Ocelářů Třinec s mou knihou bylo prakticky nevyhnutelné. Klub z podhůří Beskyd a drak v jeho znaku, to si o společný příběh přímo říkalo," dodává autor a rovnou tím vysvětluje, jak vznikla myšlenka původní knihu rozšířit a vydat ji, stejně jako další připravované díly v budoucnu, ve speciální ocelářské edici. Ta se oproti originálů liší barvou i motivem obálky. Ta třinecká je červená stejně jako dresy Ocelářů a jejím ústředním motivem je výhled na Javorový vrch.

Knihou provází také nádherné ilustrace Ilony Kreisingerové a také unikátní QR kódy, které obsahují digitální bonusy. Ty příběh doslova posunují do reálného světa. Takřka všechni hlavní hrdinové jsou totiž reální a můžete je přímo v Beskydech potkat. Malí i velcí čtenáři tak mají bezprostředně po přečtení každé kapitoly o důvod víc vyrazit na výlet do přírody. Kniha je určena školákům od osmi let, díky nadsázce a humoru si v ní ale rádi budou listovat i dospělí.

"Jako fanouškovi mi Oceláři dávají radost ze hry, jako autorovi knihy zase inspiraci. Jejich cesta za posledním titulem pro mě byla nejen hokejovým zážitkem, ale i zdrojem nápadů pro příběhy o statečných dracích. Když totiž sleduji Oceláře hrát, vidím víc než hokej. Vidím příběh o lidské vůli, týmové spolupráci a neochvějné víře ve vlastní síly. To je to, co mě jako fanouška nejvíce fascinuje," uzavírá Honza Tkáč, který už společně s Oceláři pracuje také na audioverzi knihy, které propůjčí svůj hlas nejen oblíbený člen Třech tygrů Robin Fero, ale také samotní hráči třineckého týmu.