MISTR 2023/2024

Juniorští mistři vyrazí na šampionát do Prahy

07.05.2024 · Klub
Ještě než se třinečtí mladíci vrhnou do přípravy na novou sezonu, užijí si společně zápasy mistrovství světa. Od Českého hokeje dostali Oceláři za vítězství v DHL extralize juniorů balíček vstupenek na zápasy, které se v Praze uskuteční v sobotu 18. května. Navštíví duely Kanady s Finskem a Česka s Velkou Británií.

"Těší nás, že jsme se se svazem domluvili. Je pravda, že jsme se nejdříve těšili na výjezd do zámoří na zápas NHL, v té době jsme však neměli všechny potřebné informace ohledně celé akce. Proto mě mrzí některé mé výroky, které zazněly na adresu prezidenta svazu. V tu chvíli to totiž vypadalo, že jako tým nepojedeme nikam. Následně však začal svaz v čele s prezidentem věc aktivně řešit, čehož si vážím," říká hlavní trenér mistrovské třinecké juniorky René Mucha.

A pokračuje. "Svaz se zachoval velmi vstřícně, kromě vstupenek na zápasy mistrovství světa nám zajistil i hotel, stravování a dopravu do Prahy. Vážíme si toho. Trošku jsme kvůli tomu překopali naše plány. Klubové testy jsme hráčům přesunuli na pátek, o den později vyrazíme do Prahy a v neděli se přesuneme na soustředění do Tater. Máme radost z toho, že na šampionát bychom měli vyrazit v kompletním složení. Nikdo z hráčů by neměl chybět, společně si to užijeme," přidává Mucha.