Šimon Hrubec: Dnešní výhra nás moc těší, máme další důležitý bod

22.03.2014 · Tomáš Vacho
P a r d u b i c e - Oceláři dnes vybojovali velice důležité vítězství ve třetím utkání čtvrtfinálové série České pojišťovny PLAY-OFF na horké půdě Pardubic. O své dojmy se po utkání podělil Šimon Hrubec.

Třinec si šel od začátku za svým cílem, zlepšená hra jak v obraně, tak v útoku přinesla své ovoce a Oceláři tak v sérii poprvé vedou. „Dnešní výhra nás moc těší, máme další důležitý bod, navíc z venkovního prostředí, ale je to jeden z mnoha důležitých krůčků,“ uvědomuje si třinecký brankář.

Byly to ale Pardubice, kdo otevřel skóre v polovině třetí třetiny. „V zápase jsme měli poměrně dost těžkých momentů, ale naštěstí jsme je ustáli a dobře to dopadlo,“ ulevil si. Oceláři se ale nevzdali a dovedli utkání do prodloužení. V něm rozhodnul třinecký ostrostřelec Martin Růžička. „Když Martin Růžička dal ten gól, začali jsme se hned hrozně radovat, vypukla euforie,“ vzpomíná.

Šimon Hrubec kryje šanci Noska ve třetím čtvrtfinále. FOTO: ČTK.

Vypadá to, že hokejisté zpod Javorového našli recept na pardubickou hru, ale nikdo z hráčů se k taktice nechce příliš vyjadřovat. „Když budeme hrát to, co nám říká trenér, tak je to cesta jak se přes ně dostat,“ vypočítává třinecká třicítka.

Zápas trval dlouhých sedmašedesát minut, to by měla být nevýhoda Pardubic, které mají za sebou těžké předkolo. „Zápas došel až do prodloužení, stálo nás to dost sil, ale věřím, že se dobře připravíme na zítřek“, poznamenává.

„Dobře zregenerujeme a bude to dobré,“ věří strážce třinecké svatyně.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno