Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Série se přesouvá na východ Čech, kdo získá výhodu?

21.03.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
O víkendu jsou na programu další zápasy čtvrtfinálových sérií. Třinečtí Oceláři zavítají na led pardubické ČEZ arény, kde sehrají třetí a čtvrtý díl série s tým ČSOB Pojišťovna Pardubice. Vrátí se série do Třince za nerozhodného stavu? Nebo některý ze soupeřů získá výhodu?

Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy je ve fází čtvrtfinálových bojů, celé peloton má za sebou dva zápasy. Každá ze čtyř sérií je srovnaná na 1:1, o víkendu se hrají zápasy na ledech hůře postavených celků po základní části.

Hráči s dráčkem na prsou vycestovali do Pardubic, kde je v sobotu a neděli čeká třetí a čtvrtý zápas série. Povede se Ocelářům odčinit úvodní domácí zaváhání a vzít si výhodu domácího kluziště zpět na svou stranu? To se dozvíme z víkendových duelů! Třetí zápas startuje v sobotu od 18:20, přímým přenosem jej vysílá ČT Sport. Start nedělního utkání je naplánován na 17. hodinu.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Pardubice po vítězném vstupu do čtvrtfinále nedokázaly zvládnout druhý duel a utrpěly jasnou porážku 1:5. Svůj cíl v Třinci ale Východočeši splnit dokázali, zvítězili v jednom utkání a vzali si výhodu domácího kluziště na svou stranu.

"Chtěli jsme hrát co nejdéle bez obdržené branky, což se nám podařilo. Ale k tomu, abychom přiklonili zápas na naši stranu, jsme potřebovali v závěru první části využít přesilovku pět na tři, která nám nahrála do průběhu. Ale nesehráli jsme ji dobře," komentoval druhý zápas série asistent Miloš Říha.

Východočeši tak budou v domácím prostředí chtít zvítězit v obou duelech a zajistit si dvouzápasový náskok. Cesta za tímto cílem tkví v disciplinované hře. "V Třinci jsme měli mnoho vyloučených a Oceláři dokazují, že mají kvalitně sehrané přesilovky, v základní části v nich byli druzí nejlepší. Třinec má spoustu šikovných hráčů, co umí vstřelit góly, to neplatí pouze o Martinu Růžičkovi. Za dva zápasy jsme měli ve Werk aréně 17 menších trestů, to je přespříliš. Na fauly si musíme dát pozor, chceme-li být úspěšní," řekl lodivod Pardubic Zdeněk Venera.


Obránce Jiří Vašíček z vyhrocených bitev ve vyřazovacích bojích s třineckými Oceláři již jisté zkušenosti má. V Třinci pocítil tvrdost mantinelů díky zásahu Martina Adamského, který přispěl k vybojované výhře i mimořádnou hrou do těla. Ve druhém utkání si připsal sedm bodyčeků.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po nepříliš povedeném prvním zápase dokázali herně i střelecky zvednout a po týmovém výkonu dokráčet k prvnímu vítězství ve čtvrtfinále. Hráči s dráčkem na prsou jedou do Pardubic s odhodláním zvítězit v obou duelech a překlonit tak misky vah na svou stranu.

"Pardubice zatím v sérii hrají výborný hokej a jsou na nás kvalitně připraveny. Reagovali jsme na to určitým způsobem po prvním utkání a budeme se na to i v dalších zápasech snažit znovu něco vymyslet. Teď navíc věřím, že tím druhým zápasem jsme ze sebe odhodili nervozitu z úvodního zápasu," řekl trenér Ocelářů Jiří Kalous.

Slezané budou chtít o víkendu navázat na zlepšený pohyb z druhého duelu a získat zpět výhodu domácího prostředí. "Když jsme se drželi na puku, tak jsme si vytvářeli šance a rotovali ve třetině. Bylo to vidět i na konci v poslední minutě, kdy Adam Rufer dal pátou branku. On bruslil, projel celé hřiště a dostal to do prázdné. Ta chuť hrát hokej v nás je, z kluků to spadlo a věřím, že se to v dalších zápasech projeví ještě víc," řekl Jiří Polanský pro klubový web.


Obránce Tomáš Linhart nastoupil do všech 52 zápasů základní části, avšak připsal si jen osm asistencí, na první gólový zásah v barvách Třince čekal až do 19. března. Tehdy se trefil proti svému bývalému týmu, v jehož dresu odehrál pět ligových sezón, a branka to byla veledůležitá. Kromě toho přidal svou poctivou defenzivní práci.

Dosavadní zápasy série

Série Ocelářů s Pardubicemi má za sebou teprve dva zápasy, ale už teď je jasné, že se bude jednat o sérii s útočným hokejem, která bude do samotného závěru velmi dramatická. Každý ze zápasů, jež se odehrály ve Werk aréně, vyhrál jiný tým a vždy to bylo čtyřbrankovým rozdílem. V prvním duelu se i díky výbornému Júliovi Hudáčkovi radovali hosté z čistého zápasu a výhry 4:0, druhý zápas zvládli Oceláři poměrem 5:1, když poslední dva góly dali v posledních dvou minutách utkání.

18. března: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. T. Zohorna (Sýkora), 25. Cetkovský (Kolář, T. Zohorna), 39. T. Nosek (Tybor), 54. Sýkora (Cetkovský).

Sestava Třince v prvním zápase: Hrubec - Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, D. Nosek, Zíb, od 55. navíc Krejčí, Foltýn - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Peterek, Hrňa.

Sestava Pardubic v prvním zápase: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Semorád - Mozer, Moučka, Číp.

19. března: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Linhart (Bonk, Martin Růžička), 30. Polanský (Adamský, Orsava), 37. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 59. V. Polák (Krejčí, Bonk), 60. Rufer (Martin Růžička, D. Nosek) - 58. P. Sýkora (Semorád).

Sestava Třince ve druhém zápase: Hrubec - Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, D. Nosek, Zíb, od 52. navíc Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Hrňa, Peterek.

Sestava Pardubic ve druhém zápase: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Semorád - Mozer, Moučka, Číp.


Velmi vyrovnané jsou zatím všechny čtvrtfinálové série. Ve všech čtyřech sériích je stav po prvních dvou zápasech vyrovnaný 1:1, navíc ve všech čtyřech sériích nastříleli vždy oba soupeři stejný počet branek.

Vzájemné zápasy v základní části

13. října: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Matuš (Ostřížek), 19. Adamský (Polanský, Gorškov), 34. Polanský (Roth, Linhart).

29. listopadu: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0/1:0)
Branky a nahrávky: 59. Radil (Zdráhal, P. Sýkora), 61. T. Nosek (Radil, Benák) – 14. Polanský.

12. ledna: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Orsava (Bonk, Hrabal), 10. Polanský (Adamský, Roth), 37. Roth (Martin Růžička), 59. Martin Růžička (Polák, Bonk) – 5. Zohorna (Nosek), 11. Nahodil (Tybor, Ďaloga).

4. března: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 7:5 (2:1, 4:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 10. Vašíček, 14. Kolář (Zohorna), 21. Radil (Vašíček, Nosek), 27. Zohorna (Sýkora), 27. Tybor (TS), 38. Kolář, 60. Ďaloga (Nosek) – 17. Růžička (Nosek, Bonk), 29. Polák (Polanský), 43. Růžička (Krejčí), 47. Růžička (Polanský, Adamský), 51. Polák (Růžička, Bonk).

O zápasech

Hrací den: 3. čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: sobota, 22. března 2014, 18:20
Místo utkání: ČEZ arena, Pardubice
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 19:00

Hrací den: 4. čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: neděle, 23. března 2014, 17:00
Místo utkání: ČEZ arena, Pardubice
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz

Statistické okénko – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Bilance v play-off: 7 zápasů, 4/3, skóre 21:16
Bilance doma: 3 zápasy, 2/1, skóre 12:8
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher – 3 prohry, skóre 35:22
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Petr Sýkora 8 (5+3)
Nejlepší střelec: Radoslav Tybor 6
Nejlepší nahrávač: Jan Kolář 6
Nejproduktivnější obránce: Václav Benák 4 (1+3)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Nosek, Jiří Cetkovský, Jiří Vašíček všichni 12
Nejlepší v +/-: Petr Sýkora, Aleš Píša +6
Vítězné góly: Radoslav Tybor 2
Góly v přesilovce: Radoslav Tybor 2
Nejvíce střel na branku: Radoslav Tybor 38
Nejlepší úspěšnost střelby: Václav Kočí 20,00 %
Nejvíce času na ledě – průměr: Václav Benák 21:54
Brankáři : Július Hudáček, 7 zápasů, úsp. 92,99 %, prům. 2,15 g/z, 2 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 2 zápasy, 1/1, skóre 5:5
Bilance venku: -
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher – 2 prohry, skóre 49:25
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 3 (1+2)
Nejlepší střelec: Martin Růžička, Tomáš Linhart, Jiří Polanský, Adam Rufer, Vojtěch Polák všichni 1
Nejlepší nahrávač: Martin Růžička, Martin Adamský, Radek Bonk všichni 2
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 1 (1+0)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Linhart 10
Nejlepší v +/-: David Nosek, Lukáš Zíb, Jiří Polanský, Adam Rufer všichni +1
Vítězné góly: Jiří Polanský 1
Góly v přesilovce: Martin Růžička, Vojtěch Polák, Tomáš Linhart všichni 1
Nejvíce střel na branku: Martin Adamský 13
Nejlepší úspěšnost střelby: Adam Rufer, Jiří Polanský oba 33,33 %
Nejvíce času na ledě – průměr: Martin Růžička 24:49
Brankář: Šimon Hrubec, 2 zápasy, úsp. 90,74 %, prům. 2,50 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Radek Bonk, Daniel Rákos, Tomáš Linhart.

Koutek ocelářských zajímavostí

Největší počet hitů: Martin Adamský 8
Radegast index: Lukáš Galvas 10
Bilance trestných střílení – hráč v poli: -
Bilance trestných střílení – brankář: -
Bilance nájezdů - hráč v poli: -
Bilance nájezdů - brankář: -

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice