Šimon Hrubec: Brankář občas potřebuje i trochu štěstí

04.12.2012 · Jan Čech, Martin Stebel
Třinečtí hokejisté znovu potvrdili, že na Karlovy Vary dlouhodobě umí. Tentokrát z toho sice nebyla kompletní bodová "loupež", přesto si z nejvzdálenější extraligové destinace odvážejí triumf po nájezdech. Své zápasové dojmy a postřehy prezentoval strážce hostující svatyně, Šimon Hrubec.
Po utkání Energie s Oceláři se udála málokdy vídaná věc. Všichni tři brankáři, kteří zasáhli do utkání, se sjeli k boxu trestoměřičů a nechávali si od sudích utkání přeměřovat výstroj: "Je to dobré, prošel jsem," usmíval se třinecký gólman.

Brankáři se o přeměřování výstroje dozvěděli ve třetí třetině při reklamní přestávce: "Mě to přijel říct Petrovka (Peterek), že se mám po utkání hlásit u rozhodčích. Osobně si myslím, že je to dobrá věc. Všichni máme chytat ve stejných výstrojích, takže proč je jednou za čas nepřeměřit," poznamenal talentovaný mladík.

Měření výstrojí přirovnal i k jedné dopravně-bezpečnostní akci: "Asi mají rozhodčí nějakého Kryštofa. Možná se to dělo na všech zimních stadionech, ale nemyslím si, že by se prostě dnes zaměřili čistě na nás. Buď to bylo namátkou anebo kontrolovali všechny brankáře v soutěži," pokračoval.

Vedení 3:0 se postupem času ukázalo jako nedostačující: "Možná jsme se na chvilku uspokojili a to nás stálo vítězství. Nevím co k tomu více říci. Pět minut jsme nehráli a už jsme dostali dvě branky. Vary se vyšvihly na koně a už jsme se vezli. V závěru už to byla přetahovaná," přidal svůj komentář.

Šimon Hrubec během utkání v Karlových Varech. foto: Jan Čech

Ve třetí třetině ještě Oceláři zvýšili svůj náskok v oslabení na 4:2, ale vedení neudrželi: "Nevím co se stalo. Prostě nám to tam spadlo, kdybych věděl proč tomu tak bylo, tak bych to samozřejmě pověděl," přihodil s úsměvem.

Karlovy Vary měly v poslední třetině obrovskou šanci a Šimon Hrubec si svým zákrokem lapačkou vysloužil nominaci do zlaté helmy. Hala už zhasla a kde kdo se radoval z branky: "Odrazil se puk do rohu a některý z domácích hráčů ho jen tak nahodil na branku. Já jsem ho vyrazil před sebe, kde byl úplně volný hráč. Myslím, že to byl Pech nebo Bicek. Nedokážu si přesně vybavit, kdo střílel. Jak jsem se přesouval, tak jsem se natáhl a puk skončil v lapačce," popsal rozhodující zákrok utkání, který zajistil Třinci dva body.

Bravurní zákrok, který byl z říše snů, rozebíral Šimon Hrubec i nadále: "Měl jsem veliké štěstí, stáli při mně všichni svatí a prostě se puk objevil v lapačce. Brankář potřebuje mít z osmdesáti procent trochu štěstí, jinak by asi nechytal nějak oslnivě," připojil.

Nájezdy pak Šimonovi vyšly: "Lukáš Pech jel zleva a očekával jsem střelu na vyrážečku. Myslím si, mu puk sjel a já jsem měl štěstí. Druhý pak je Vojta Polák a ten měl velikou smůlu. Puk mu utekl od hokejky. Poslední to pak zkusil Petr Pohl a jeho střela mezi nohy neprošla. Co se týče zisku dvou bodů, tak jsme spokojení asi tak ze šedesáti procent. Ztratili jsme vedení 3:0, ale zase jsme si odvezli bod navíc," dodal závěrem.

Fotogalerii z utkání Karlovy Vary - Třinec najdete zde