Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Série se vrací do Třince: Oceláři mají druhý mečbol

23.03.2024 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Poslední krok chybí Ocelářům, aby se pošesté v řadě probojovali do semifinále Tipsport extraligy. Stačí jim vyhrát jediné utkání. V pátek to na ledě Českých Budějovic nevyšlo, Motor získal naději. Už v neděli ale série za stavu 3:1 pokračuje zase v Třinci. Úvodní buly padne v 17:00, buďte u toho!

Utkání 5. čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Motorem České Budějovice má ve WERK ARENĚ úvodní buly v neděli v 17:00, zápas přímým přenosem vysílá stanice O2 TV Sport.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

Předprodej na nedělní utkání odstartoval v sobotu ve 12:00, až do nedělního buly se mohou v on-line rezervačním systému objevovat uvolněné technické rezervace i místa permanentkářů.

Majitelé permanentních vstupenek, kteří nemohou v neděli na zápas dorazit, mohou své místo uvolnit do volného prodeje, získat za to odměnu a pomoct k ještě lepší atmosféře ve WERK ARENĚ. Více informací, jak svou permanentku uvolnit, čtěte zde!

Sponzorem nedělního utkání 5. čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Motorem České Budějovice je Záběhlice Project Development, s.r.o.

Věděli jste, že? 

Oceláři: Touha ukončit sérii

První postupový mečbol Oceláři na jihu Čech nevyužili. Nejsvižnější možný konec se nekoná. Motor si vydupal čtvrtfinálové pokračování v podobě pátého zápasu. "Těžko jsme mohli čekat, že je přejedem 4:0. Mají kvalitní tým, což na ledě potvrzují," říká forvard Andrej Nestrašil.

Ve čtvrtém měření se v Českých Budějovicích na ledě přiostřilo. K vidění byly strkanice, slovní přestřelky a celkem dvacet trestných minut. "K play off to patří. Budějovice tímhle stylem chtějí hrát. První dva zápasy byly opatrné, teď u nich se to trochu rozjelo. My ale máme svůj styl, soustředíme se na sebe. Věříme, že naše cesta bude úspěšnější."

Celou základní část se své premiérové branky v Třinci nedočkal, v letošním play off ale má už dva zásahy. Richard Nedomlel je díky tomu spolu s Davidem Ciencialou a Liborem Hudáčkem nejlepším střelcem Ocelářů.

Cíl pro pátý duel je jasný: doma sérii ukončit a oslavit postup do semifinále. V sobotu si Oceláři odpočinou, v neděli od 17 hodin do toho pak zase šlápnou. "Máme za sebou dlouhou cestu zpátky. Každý ale ví, jak se o svoje tělo postarat, jak dobře zregenerovat. Máme výhodu domácího prostředí a skvělých fanoušků v zádech. Budeme toho chtít určitě využít a sérii ukončit. Zpátky do Budějovic už se vracet nechceme," velí Nestrašil.

Žádné velké změny v herním projevu se očekávat nedají. Do WERK ARENY si budou chtít Třinečtí přenést aktivitu z pátečního utkání, kdy Motor přestříleli drtivě 35:19. K navlečení čtvrtého vítězného korálku to však nestačilo. "Nic měnit nebudeme, hrajeme pořád stejně. Máme zažíté věci, kterým věříme, se kterými dovedeme být úspěšní," má jasno Andrej Nestrašil.

Motor: Touha vrátit sérii domů

Že bude Motor nepříjemným soupeřem, to v Třinci tušili všichni. A na jihu Čech se to také potvrdilo. Duely v Budvar aréně měly zcela jinou tvář než úvodní dva v Třinci. A právě na tyto výkony by svěřenci kouče Ladislava Čiháka v neděli rádi navázali. 

"Uděláme všechno pro to, abychom sérii vrátili domů a zkusili ji ještě zdramatizovat," prohlásil hlavní trenér Budějovic po páteční bitvě. České Budějovice ve třetí třetině ustály velký tlak Ocelářů a dvěma góly v závěru si pojistily výhru 4:1 i první bod v sérii. Ta tedy pokračuje dál.

Ocelářům se zatím daří bránit největší útočná esa soupeře: Milan Gulaš se ve čtvrtfinále prosadil pouze jednou, Lukáš Pech na gól dokonce čeká. Nejlepším střelcem Motoru v soubojích s Třincem je tak zatím Adam Kubík (vlevo), který dal Třinci tři ze sedmi gólů Českých Budějovic.

Klíčovou postavou Motoru v sérii je zatím brankář Dominik Hrachovina, ten sice ve čtvrtém duelu inkasoval z hole Richarda Nedomlela laciný gól, v dalším průběhu se ale vykoupil fantastickými zákroky. Bodově se zatím nedaří dvojici Milan Gulaš - Lukáš Pech, třemi góly je ale skvěle nahrazuje Adam Kubík. České Budějovice navíc působí velmi obětavým a hlavně disciplinovaným dojmem, ve čtyřech odehraných čtvrtfinálových zápasech nabídly Ocelářům jen tři přesilové hry.

Nepříjemností je ale pro trenérský štáb zranění Mikuláše Hovorky. Elitní obránce Motoru vinou zranění v dolní části těla do série nezasáhl a nejspíš ani nezasáhne, poslední duel navíc vynechal také kanonýr Brent Harris. 

Statistika HC Oceláři Třinec Banes Motor České Budějovice
Bilance v play off 4 zápasy, 3/1, skóre 9:7 7 zápasů, 4/3, skóre 19:16
Bilance doma/venku v play off 2 zápasy, 2/0, skóre 4:0 3 zápasy, 1/2, skóre 3:5
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 29:29 10 zápasů, 5-1-0-4, skóre 31:28
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 1 výhra
Vzájemná bilance (v play off) 4 zápasy, 3/1, skóre 9:7 (75% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – doma 2 zápasy, 2/0, skóre 4:0 (100% úsp.)
Lídr bodování Libor Hudáček 5 (2+3) Milan Gulaš 7 (5+2)
Nejlepší střelec Richard Nedomlel, Libor Hudáček, David Cienciala všichni 2 Milan Gulaš 5
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček, Marko Daňo oba 3 Jan Štencel, Lukáš Pech oba 6
Nejproduktivnější obránce Richard Nedomlel 3 (2+1) Jan Štencel 6 (0+6)
Nejtrestanější hráč Marko Daňo 6 Jan Ordoš, Jakub Valský oba 25
Nejlepší v +/- Libor Hudáček +4 Roman Vráblík, Matěj Toman, Ondřej Kachyňa, Milan Doudera, Milan Gulaš všichni +2
Vítězné góly Richard Nedomlel, Marko Daňo, Libor Hudáček všichni 1 Milan Gulaš, Brant Harris, Jáchym Kondelík, Matěj Toman všichni 1
Góly v přesilovce David Cienciala 1 Milan Gulaš, Brant Harris, Jáchym Kondelík všichni 2
Body v přesilovce David Cienciala 1 (1+0) Lukáš Pech 5 (1+4)
Góly v oslabení žádný hráč dosud nevstřelil gól v oslabení žádný hráč dosud nevstřelil gól v oslabení
Nejvíc gólů v nájezdech zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Nejvíce střel na branku Marko Daňo 15 Milan Gulaš, Adam Kubík oba 20
Nejvíce času na ledě Adam Smith 22:07 Jáchym Kondelík 21:05
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách 33,33 % / 1 32,00 % / 8
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení 85,71 % / 0 80,00 % / 0
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) 22 90
Týmový Radegast Index 108 105
Radegast Index Adam Smith 14 Michal Gulaši 15
Největší počet hitů Daniel Voženílek 3 Michal Gulaši 11
Zblokované střely Adam Smith 11 Pavel Pýcha 10
Brankáři Marek Mazanec 4 z. – 3/1, úsp. 94,17 %, prům. 1,51 g/z, 2 SO Dominik Hrachovina 7 z. – 4/3, úsp. 91,80 %, prům. 2,16 g/z, 0 SO