Rostislav Klesla: Je pro nás plusem, že takové zápasy můžeme hrát

28.08.2015 · Martin Stebel
V pravém slova smyslu oporou byl během pátečního střetnutí Ocelářů se Stavangerem kapitán domácích ROSTISLAV KLESLA. Nejenže dva góly dal a při jedné trefě asistoval, ale pečlivě si plnil také defenzivní úkoly. Během hodnocení se však v něm mísily pozitivní myšlenky s pocitem zklamání, kvůli ztrátě bodu v samotném závěru.

Na téma norského soupeře:

Proti nám stál houževnatý tým, který dobře forčekuje, umí si vynutit naše chyby, jsou silní v dobruslování, v osobních soubojích u mantinelu. Stavanger se za ten rok nezměnil, jejich hra je stále výborná. Nemají vyloženě technické mužstvo, takových hráčů je tam jen několik. Herní systém mají založeny na obrovské píli a kvalitním forčekingu. Určitě jsou k poražení, když tým na ně zatlačí rychlostí a perfektní souhrou. Norský hokej se zvedá a pokud narazíte na tým, který u nich pravidelně vyhrává tituly, asi to nebude náhoda. Tohle mužstvo je ze své ligy zvyklé vyhrávat, má vítěznou mentalitu, což prostě v zápase cítíte.

Na téma ztraceného bodu před koncem základní hrací doby:

Obrovská škoda té poslední minuty, to si musíme rozebrat, kde se stala chyba. Příště musíme být silnější na puku, vyhodit ho přes celé hřiště. Takto jsme ztratili zbytečně bod, což nás mrzí. V první a druhé třetině jsme soupeře tlačili, tam jsme měli odskočit o tři, čtyři góly. Pokud by to po druhé třetině bylo 4:1 nebo 5:1, nikdo by se nemohl divit. Dnes jsme měli hodně šancí a zápas mohl vypadat úplně jinak.

Na téma prestiže Champions Hockey League:

Je to výborná soutěž jak pro fanoušky, tak i pro nás hráče. Vypozoroval jsem, že jak Norové, tak i finský tým má návyky, které jsou typické pro zámořský hokej. Drží si své pozice, mají sehraný systém. Mají výborný forčeking, jsou silní na puku, což v extralize u všech týmu nevidíte. Pro nás je velkým plusem, že můžeme takové zápasy hrát.

Na téma srpnového startu hokejové Ligy mistrů:

Pokud bych měl mluvit za sebe, byl bych pro, aby taková soutěž startovala v trochu pozdějším termínu, například v září, kdy týmy už jsou rozjeté na plné obrátky. V srpnu přece jen některá mužstva jsou ještě v přípravném tempu. V pozdějším termínu by to vypadalo trochu lépe. Týmy by byly rozehranější, mělo by to větší grády.

Na téma postupových šancí:

Teď už to bude záležet na ostatních zápasech, což jsme nechtěli. Postupové naděje jsme chtěli udržet ve svých rukou. V poslední minutě jsme dost lacině inkasovali, tohle jsme si měli lépe pohlídat. Příští sobotu musíme doma porazit za tři body Finy a potom už jen doufat v postup!