Domácí odveta Ligy mistrů: Oceláři touží po skalpu Stavangeru

27.08.2015 · Martin Stebel
Hokejová veřejnost v Třinci a okolí bude mít během posledního pátečního podvečera měsíce srpna o svém programu jasno. WERK ARENA bude od 19:00 svědkem odvetného střetnutí základní skupiny Champions Hockey League mezi Oceláři a stavangerskými Olejáři. Buďte u toho - zažijte ryzí hokejové emoce!

STAVANGER OILERS

Zástupci norského klubu přicestují pod Javorový v dobrém psychickém rozpoložení. Důvod je zcela prozaický - vstup do evropské hokejové soutěže totiž v domácím prostředí zvládli na podtrženou jedničku. Oproti minulému roku, kdy před vlastním obecenstvem podlehli Ocelářům 2:3, tentokrát nezaváhali, a především zásluhou výborného vstupu do utkání celkově triumfovali 4:1.

Hlavní kouč seveřanů, 54letý Petter Thoresen se po vítězném klání netajil tím, že výkon jeho svěřenců proti českým vicemistrům ho velice potěšil: "Na Třinec jsme se pečlivě připravovali, z minulé sezony jsme tušili, v čem je jejich síla. Měli jsme dostatek videomateriálů, rozebrali jsme si jejich herní styl. Potěšilo mě, jak můj tým k utkání přistoupil, byli jsme maximálně koncentrovaní. Opravdovou oporou byl brankář Holm, jemu patří naše díky."

Velkou hrozbou pro Oceláře mohou být přesilovky Norů. Během minulého utkání v Třinci byli v této herní variantě hned třikrát úspěšní. foto: Marian Ježowicz.

Norští šampioni si už den před utkáním během krátkého tréninku vyzkoušeli kvalitu ledu ve WERK ARENĚ. "Je nám jasné, že zápas v Třinci bude náročnější, domácí tým bude podporován publikem, zažili jsme to v minulém roce, kdy jsme tady sice vyhráli, ale byl to opravdový boj. Do Česka jsme přijeli v kompletní sestavě, vypadá to, že všichni naši hráči jsou momentálně zdraví," říká šéf stavangerské střídačky, jehož oba synové - Steffen a slavnější Patrick, se věnují hokejovému řemeslu.

Minulé vzájemné utkání:

Stavanger Oilers - HC Oceláři Třinec 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Dahl-Andersen, 19. Solberg (Soares), 38. Balcers (Trettenes), 47. Johansson (Soares) – 40. Hrňa (Hrabal).

Sestava domácích: Holm – Solberg, Sertich, Sveum, Bruneteau, Rokseth, Johannesen, Mostue – Soares, Kissel (CTS), Johansson – Kristiansen, Forsberg (C), Dahl-Andersen – Balcers, Lorentzen, Trettenes – Høygård, Medhus, Henriksen – Røste Fossen.

Sestava hostů: Hrubec (od 47. Hamerlík) – Klesla (C), Nosek, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek, L. Doudera – Adamský, Polanský (CTS), Dravecký – Hrňa, Plíhal, Kreps – Rákos, Matuš, Irgl – Cienciala, Rufer, Jašek.

HC OCELAŘI TŘINEC

Skandinávský trip nebyl pro Oceláře příliš úspěšný. Ve finském Kuopiu sice získali bod, který může mít v konečném zúčtování důležitý význam, ovšem na kluzišti norského mistra Slezanům "pšenka nevykvetla". Bylo tomu navzdory faktu, že svého protivníka výrazně přestříleli. Oficiální statistiky dokonce hovoří o tom, že poměr střel na branku byl: Oilers 29 - Oceláři 51. Znovu tedy zafungoval známý citát amerického profesora Aarona Levensteina, který kdysi docela trefně prohlásil: "Statistiky jsou jako dámské bikiny. Co odhalují, je zajímavé - co skrývají, je podstatné."

Dva góly - to byla loňská bilance Radima Matuše v domácím prostředí proti Stavangeru. Prosadí se i v pátek? foto: Lukáš Filipec.

Oceláři se bohužel stále potýkají s poměrně rozsáhlou marodkou. Už před týdnem na severu Evropy nebyli zdaleka kompletní, ve Stavangeru se navíc zranil Martin Adamský, který ještě v Norsku opustil výpravu a vrátil se zpět do vlasti. Potěšující zprávou je, že s týmem extraligových vicemistrů se během týdne začali v rámci tréninkových jednotek připravovat dva rekonvalescenti, Jakubové - Klepiš a Orsava. Jestli však oba útočníci s pravým držením hole zasáhnou do důležitých soubojů v Lize mistrů, je zahaleno rouškou tajemství.

Gólman Peter Hamerlík, jenž ve 47. minutě utkání ve Stavangeru nahradil kolegu Hrubce, na adresu aktuální situace svého týmu sdělil: "Marodku máme, ale osobně nemám rád, když se na to někdo vymlouvá. Náš kádr je dost široký a dostávají šanci jiní, kteří by jinak nehráli. Je to na každém, aby se projevil a byl platný člen týmu. Samozřejmě kluci scházejí, ale musí se je nahradit. Stále chceme postoupit. Musíme udělat vše proto, abychom zvládli další utkání s Nory. Nemáme nyní kde uhnout, když jsme spadli do takové menší "jámy". Musíme ty zápasy zvládnout!"

O utkání:

Čas a místo: pátek 28. 8. od 19:00 hod., WERK ARENA, Frýdecká 850, Třinec.

Záznam utkání: program Sport1 HD ve 21:00 hod.

Textový přenos: ZDE

Vstupenky: ZDE

Eventuálně na pokladnách WERK ARENY, které budou otevřeny dvě hodiny před startem utkání.

Pro fanoušky bude před WERK ARENOU připraven pestrý doprovodný program.

Návštěvníci pátečního duelu shlédnou další působivý videomapping.