Přesilovky jsme trénovali, říká Lukáš Žejdl

22.12.2015 · Monika Návratová
Oceláři porazili Zlín dvoubrankovým rozdílem 3:1 a získali cenné tři body. Skóre otevřel v desáté minutě LUKÁŠ ŽEJDL, který si později připsal i asistenci u důležité rozhodující branky Vladimíra Draveckého. Jaké byly pozápasové dojmy tohoto útočníka?

Lukáši, jak byste zhodnotil dnešní utkání?

„Dneska jsme všichni makali na sto dvacet procent. Akorát ve druhé třetině jsme byli takoví vlažní, ale zaplať pánbůh, že jsme nakonec vyhráli. Rozhodly přesilovky, je tam vždycky o jednoho hráče navíc a je dobře, že dneska ty góly padly.“

Změnilo se něco v těch přesilových hrách, nebo jste je hráli stejně?

„Jak teď přišel nový trenér Jiří Dopita, tak nám něco ukazoval a každý ten trénink jsme to pilovali, což dneska šlo vidět. Soustředili jsme se ale i na jiné věci.“

Zmínil jste Jiřího Dopitu, jak na vás v kabině působí?

„Zatím je tady krátce, ale respekt má neuvěřitelný. Něco dokázal a jsme rádi, že ho tady máme.“

Na co si bylo těžké zvyknout při návratu do Třince?

„Tady se hraje trošku jinak. V Boleslavi se hodně bruslilo a bylo to takové nahoru dolů. Tady se hraje ze zabezpečené obrany a čeká se prostě na tu jednu chybu.“

Ocelářům se momentálně oproti loňsku moc nedaří, v čem je rozdíl?

„Je to takové jiné, hrajeme trošku v křeči. Nedáváme tolik gólů jako minulý rok, kdy jsme tady nasázeli pět šest gólů úplně s přehledem. Teď je to takové upracované a určitě je ten hokej trošku jiný.“

HC Motor České Budějovice