Poslední zápas před pauzou, Oceláři jedou do Chomutova

02.11.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga má v neděli na programu kompletní osmnácté kolo, které bude posledním před první reprezentační přestávkou. Třinečtí Oceláři se po skalpu mistra přesouvají na led chomutovské SD arény, kde budou bojovat o další body s Piráty. Utkání startuje v 18:20, přímým přenosem jej vysílá kanál ČT Sport.

Piráti Chomutov

Chomutovští Piráti zatím v letošní sezóně hledají optimální formu. Mužstvo vedené koučem Jiřím Čelanským dokázalo v sedmnácti kolech vyhrát jen ve třech případech, v ostatních duelech museli Krušnohorci smeknout před soupeřem.

Chabá úspěšnost v zápasech se odráží i v tabulce. Chomutovští aktuální sídlí na poslední příčce, na předposlední Litvínov ztrácejí tři body. V posledním kole se Piráti představili právě na ledě nejbližšího soupeře. Zimní stadion Ivana Hlinky viděl výhru Vervy 2:1, třemi body se Litvínov vzdálil poslednímu Chomutovu.

"Pro nás se utkání už od první třetiny nevyvíjelo dobře. Takto si nepředstavujeme boj o poslední místo. Měřítkem byla až druhá třetina, kdy jsme si vytvořili tlak, ale nedokázali jsme skórovat ani z nájezdu. Hokej je hra chyb, my je udělali a Litvínov je potrestal," řekl po prohraném duelu asistent trenéra Jiří Veber.

Poslední zápas Chomutova:

1. listopadu: HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Martynek (Majdan, J. Černý), 50. Jánský (Ručinský, Hübl) - 60. J. Mrázek (Rutta).

Sestava Chomutova v posledním zápase: Kostúr - Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Šulák, Kučný, Bartejs, Rutta - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk.

Poslední vzájemné měření sil mezi Oceláři a Piráty muselo diváky hodně bavit. Fanoušci, kteří se 22. září sešli ve Werk aréně, viděli ve druhé třetině sedm branek, hattrick Polanského během sedmi minut. Ve třetí části dramatizaci z pohledu hostů a gól do prázdné brány.

Z kabiny Ocelářů

To situace u Ocelářů je daleko pozitivnější. Slezané sice nedokázali získat ani bod v prvních dvou duelech druhé čtvrtiny, pak se ale hráčům s dráčkem na prsou povedlo zvítězit za dva body ve Zlíně a v pátek přehrát mistrovskou Plzeň.

"V první třetině jsme nehráli příliš dobře, Plzeň mohla jít do vedení. Trenér nám poté v kabině vysvětlil, v čem se máme zlepšit. Pomohl nám první gól Ády, poté z nás vše spadlo a byli jsme lepším a silnějším mužstvem. Celý tým dnes šlapal na jedničku," říkal po vítězství nad Plzní Jiří Polanský.

Družina vedená trenérským duem Kalous - Marek v dosavadním průběhu soutěže dokázala posbírat třicet bodů, což zatím Ocelářům stačí na páté místo tabulky, tři body za trojicí Kometa, Slavia a Hradec. Přiblížit se na dostřel této trojici budou Slezané chtít v nedělním klání v Chomutově, které je poslední před první reprezentační přestávkou.

Poslední zápas Ocelářů:

1. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Adamský (Polanský, Orsava), 31. Polanský (Rákos), 39. Roth (Polanský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec - Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - Adamský, Polanský, Orsava - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer - Rákos.

Neskutečný zápas sehrál v září proti Chomutovu Jiří Polanský. Ve druhé třetině nastřílel mezi 31. a 38. minutou tři branky a podílel se tak velmi výraznou měrou na výhře 6:4.

Poslední vzájemný zápas

Ultradramatické utkání viděli fanoušci ve Werk aréně, když se naposledy setkal Třinec s Chomutovem. Po bezbrankové první třetině bylo k vidění doslova brankové obžerství. Chomutovští Piráti se nejprve ujali vedení 2:0. V polovině utkání v přesilové hře měli několik šancí vedení navýšit, ale nepovedlo se. A tak přišel čas Ocelářů – nejprve dvěma góly vyrovnal Polanský, skóre na třineckou stranu překlopil Bonk a chomutovský masakr ukončil hattrickovým gólem opět Polanský. Během zhruba sedmi minut tak Slezané nasázeli čtyři branky – během stejného časového úseku dosáhl hattricku Jiří Polanský. Těsně před pauzou ještě snížil Divíšek. Oceláři po pauze gólem Krejčího opět odskočili, ale utkání se v klidu nedohrávalo – Hruška snížil pět minut před koncem na 4:5. Do prázdné branky skóre uzavřel Adamský.

22. září: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 6:4 (0:0, 4:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 31. Polanský (Růžička), 34. Polanský (Adamský), 35. Bonk (Růžička, Hrabal), 38. Polanský (Adamský), 44. Krejčí (Rufer, Růžička), 60. Adamský – 23. Divíšek (Bartečko, Pulpán), 25. Svoboda (Bartečko), 39. Divíšek (Bartečko, Pulpán), 55. Hruška (Hřebejk).

O zápase

Hrací den: 18. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 3. listopadu 2013, 18:20
Místo utkání: SD aréna, Chomutov
Onlajn přenos: onlajny.cz
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 18:00.

Statistické okénko – Piráti Chomutov

Umístění v tabulce: 14.
Bilance: 17 zápasů, 3-0-5-9, skóre 36:56, 14 bodů
Bilance doma: 9 zápasů, 2-0-4-3, skóre 23:32, 10 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 1 výhra – 9 proher (2 v prodl.), skóre 17:33, 5 bodů
Aktuální série: 3 prohry
Lídr kanadského bodování: David Hruška 13 (6+7)
Nejlepší střelec: David Hruška 6
Nejlepší nahrávač: David Hruška 7
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Pulpán 4 (1+3)
Matúš Kostúr, 3 zápasy, úsp. 89,69 %, prům. 3,35 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Jiří Kučný, Tomáš Malec, Jozef Balej, Jaroslav Svoboda.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 5.
Bilance: 17 zápasů, 9-1-1-6, skóre 51:50, 30 bodů
Bilance venku: 9 zápasů, 3-1-1-4, skóre 26:33, 12 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry, skóre 31:27, 20 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 21 (6+15)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 11
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 15
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 9 (4+5)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 18
Nejlepší v +/-: Martin Adamský +10
Vítězné góly: Martin Adamský 3
Góly v přesilovce: Martin Adamský, Josef Hrabal, Martin Růžička, Lukáš Zíb všichni 2
Nejvíce střel na branku: Martin Adamský 72
Nejlepší úspěšnost střelby: Marek Zagrapan 23,53 %
Nejvíce času na ledě – průměr: Martin Růžička 22:36
Brankář: Šimon Hrubec, 16 zápasů, úsp. 91,68 %, prům. 2,59 g/z, 3 SO