Jakub Orsava: Hrát s Poldou a Ádou? Paráda!

04.11.2013 · Martin Stebel
Podle původních předpokladů měl zasáhnout do hry až v polovině listopadu, ale jeho tělesná schránka byla připravena už o dva týdny dříve. Po vleklých problémech s kolenem se vrátil do extraligového zápolení a své úvodní dva zápasy sezony zvládl na jedničku - Jakub Orsava.

Duel před televizními kamerami na severu Čech se od úvodu vyvíjel pro Oceláře podle ideálního scénáře. Skóre brzy otevřel Martin Růžička, krátce poté se brankově projevil také Jiří Polanský, jenž profitoval z optimálně načasované přihrávky Orsavy: "Bylo znát, že Chomutov je pod tlakem, po špatných výkonech na nich leží deka. Tím ale nechci snižovat náš výkon, hráli jsme slušně. Na zápas přišlo málo lidí, navíc fandové domácí tým moc nepodpořili. Od začátku jsme byli lepší, z toho pohledu je výhra naprosto zasloužená," vrací se k nedělním střetnutí a pokračuje na téma osobní prestiže v souvislosti s bývalým klubem: "Hrál jsem tam poměrně krátce, asi jen dva měsíce. Několik kluků v Chomutově osobně znám, ale zápas jsem nebral nijak speciálně."

Po téměř třech měsících marodky zasáhl do ostrého souboje v pátek prvního listopadu, kdy Třinec přivítal mistrovskou Plzeň. Pro mnohé příznivce bíločervených, kteří dorazili do Werk arény, to bylo velice pozitivní překvapení. Trenérská dvojice Kalous-Marek nominovala mladého křídelníka do nejproduktivnější formace s Polanským a Adamským, což je jistě značná pocta: "Musím říct, že u mě panovala zdravá nervozita, přece jen to byl můj první zápas sezóny. Jak jsem ale skočil na led, tak to ze mě spadlo. Nastupovat v jedné lajně s Poldou a Ádou je paráda. Těžko hodnotit po dvou zápasech, ale myslím, že si na ledě vyhovíme, oba jsou výborní a jsem rád, že mohu hrát zrovna s nimi. Rozumíme si spolu i mimo led, což je vždy velké plus. Dva zápasy nám vyšly a přál bych si, aby to ve stejném duchu fungovalo dál."

Málokdo tuší, že nescházelo mnoho a do střetnutí v Chomutově, kde zaznamenal gól a asistenci, málem vůbec nenastoupil: "Musím se přiznat, že jsem se rozmýšlel, jestli v neděli hrát, protože mě to trošku bolelo. Opravdu jsem reálně zvažoval, jestli to risknu, nebo si raději odpočinu. Nakonec jsem nohu na poslední chvíli rozhýbal, koleno se zahřálo a bylo to v pohodě. Stále se necítím stoprocentně a jsem docela rád, že máme reprepauzu. Budu dohánět tréninkové manko, cítím, že stále musím zamakat na fyzičce. Snažil jsem se nebýt na ledě dlouho, měl jsem kratší střídání, abych zápas zvládl."

Extraligový kolotoč se na deset dnů zastaví. Následuje přestávka, kdy se národní výběr představí na finském turnaji Karjala. Další soutěžní utkání ve Werk aréně bude skutečnou lahůdkou pro hokejové fajnšmekry. Oceláři vyzvou tým, který loni v rámci dramatického čtvrtfinále vyřadili, dorazí však mužstvo, které aktuálně extralize dominuje: "V pondělí a úterý jsme dostali volno, na led půjdeme až ve středu. Ve čtvrtek a pátek máme na programu dvoufázové tréninky - dopoledne i odpoledne. Vše bude směřovat k zápasu se Spartou, máme teď dostatek času na přípravu. Sparta bude tvrdý oříšek, ale věřím, že se dobře připravíme a prodloužíme sérii výher. Musíme to zvládnout!"