Orsava s Trončinským u mikrofonu po třetím zápase semifinále

06.04.2014 · Tomáš Vacho
Z l í n - Oceláři dnes odehráli třetí utkání semifinálové série Česká Pojišťovna play-off Tipsport extraligy, poprvé na ledě Ševců. Zápas bohužel dopadnul v neprospěch Třince, kterému se nepodařilo vstřelit ani jednu branku. O své dojmy se s námi podělili Jakub Orsava s Markem Trončinským.

Recept na domácího brankáře nenašel ani Jakub Orsava, který tomu byl ale velice blízko v polovině třetí třetiny. „Myslím si, že kdybychom dali první gól, tak by zápas vypadal úplně jinak, bylo to o jednom gólu, bohužel bez gólu se vyhrát nedá,“ bilancoval.

Berani chtěli domácího prostředí zužitkovat co nejvíce a na soupeře vlétli hned od začátku. „Začátek jsme trochu zaspali, ale pak jsme začali hrát svou hru a bylo to o něco lepší. Domácí prostředí dělá hodně, fanoušci svůj tým ženou dopředu, Zlín domácího prostředí dnes dokázal zužitkovat na sto procent,“ popisoval.

A na co by se měli Oceláři soustředit před zítřejším čtvrtým duelem? „Málo jsme se tlačili do brány, neměli jsme prakticky žádný odražený puk, zítra to bude určitě lepší,“ věří třinecký forward.

Stejně jako při zápase ve Werk Aréně, nebyla ani dnes na stadiónu Luďka Čajky nouze o emotivní momenty a vzájemné pošťuchování. „Přišlo mi, že zápas byl o něco víc vyhecovaný než v Třinci. Každý zápas je emotivní, to k tomu patří,“ uklidnil hráč s číslem dvaatřicet na zádech.

Zlínští hráči se před dnešním zápasem soustředili na zlepšení disciplíny, Třinec ale v tomto ohledu problémy nemá. „Při zápase se soustředíme hlavně na sebe, pokud se nás soupeř snaží vyprovokovat, tak si v kabině říkáme, že nebudeme oplácet,“ vysvětloval.

Marek Trončinský: Zítra máme na čem stavět

Svým přehledem a klidem při rozehrávce pověstný zadák Ocelářů Marek Trončinský působil optimisticky. „Dnes se k nám nepřiklonilo štěstí, měli jsme tam nějaké tyčky, ale bohužel první gól dali domácí. Škoda, myslím si, že minimálně jeden gól bychom si dnes zasloužili,“ litoval.

Stejně jako Jakub Orsava viděl vzestupný výkon svého týmu v průběhu zápasu. „První třetinu jsme nehráli nic moc, pak jsme zatlačili, ale puk jsme přesto do brány bohužel nedotlačili,“ zopakoval spoluhráčova slova.

Dnes se do sestavy po marodce vrátila opora zadních řad Vladimír Roth, což Trončinský jen kvitoval. “Určitě nám pomohlo, že se vrátil do hry, přece je to nejproduktivnější obránce ligy,“ připoměl.

Třinec se ještě v závěru snažil vyrovnat v přesilové hře, před kterou si navíc trenér Kalous vybral oddechový čas a poslal místo Hrubce šestého hráče do pole. „Myslím si, že jsme to neodehráli špatně, mohli jsme vyrovnat, hráli jsme prakticky ve dvojnásobné přesile, byly tam nějaké zablokované střely, dobré šance pochytal i Kašík. Pak jsme ale dostali gól do prázdné branky a byl konec. Zítra tedy máme na čem stavět a půjdeme do toho znovu naplno,“ poznamenal.

K vyhecovanosti se soupeřem se už ale moc vyjadřovat nechtěl. „Mě osobně to nějak nevadí, když mě někdo osekává“, smál se.