Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dvě domácí výhry jedeme potvrdit do Zlína, získají Oceláři mečbol?

05.04.2014 · Michal Samiec, Daniel Ježek
Semifinálová série mezi Oceláři a Zlínem se po dvou zápasech hraných v Třinci přesouvá na led Zimního stadionu Luďka Čajky. Třetí pokračování série je na programu v neděli od 16:10, zápas bude sledován kamerami stanice ČT Sport. Podaří se Slezanům navázat na domácí výhry a vybojovat mečbol?

Semifinále play-off pokračuje! Ke třetímu a čtvrtému měření sil vyjedou Oceláři a tým PSG Zlín. Série se za stavu 2:0 na zápasy pro Slezany přesouvá na východ Moravy. Třetí duel série startuje na Zimním stadionu Luďka Čajky od nedělních 16:10, čtvrtý duel pak o den později od 17:10. Oba zápasy přímým přenosem vysílá kanál ČT Sport.

PSG Zlín

Berani nastoupili do semifinále plni sebevědomí po čtvrtfinálovém skalpu Mountfieldu. Jenže úvodní dva duely série s Třincem se jim vůbec nepovedly. V první konfrontaci nedokázali překonat výborného Hrubce, ve druhém duelu sice dvakrát skórovali, ani tak to ale nestačilo na dobře hrající Třinec. Ševce srážejí především hloupé fauly a oslabení.

"Rozhodl můj debilní faul, zachoval jsem se tam jak lajdák. Šli jsme do tří, dostali jsme gól, bylo srovnáno. Pak jsem dostali těsně před sirénou ještě jeden a už jsme dotahovali," nebral si servítky po druhé prohře útočník Bedřich Köhler.

"První třetinu jsme hráli disciplinovaně. Dokázali jsme držet taktiku, pak přišla vyloučení a toto otočilo zápas. Doufám, že doma to zlepšíme. Oni mají strašně šikovné hráče, kteří si v přesilovkách umí vytvořit tlak a šance," pokračoval zlínský forward.

Zlín přišel po prvním zápase série o beka Petra Zámorského, který nesmí hrát kvůli disciplinárnímu trestu. "Jasným faulem nám udělal komplikace v nominaci. Je už svým způsobem zkušený hráč, měl by mužstvu pomáhat jiným způsobem než takhle. Nevím, jestli to byla příliš velká motivace, nějaká vyhecovanost. On nebo Köhler jsou zkušení hráči, měli by se s tíhou okamžiku umět vyrovnat," řekl kouč Zlína Rostislav Vlach.


Zlínští nasadili do play-off už tři brankáře. Čtvrtfinále s Hradcem Králové načal Kašík, dochytal jej Štůrala, který zahájil i semifinálovou sérii. Ovšem dostal čtyři branky a tak se trenér Vlach rozhodl o změnu. Ve druhém utkání chytal Horčička, ale inkasoval ještě o gól více. Kdo bude chytat ve Zlíně? Kdokoliv z uvedené trojice to bude, bude se jednat o překvapení.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři mohou být s prozatímním průběhu semifinále nadmíru spokojeni. Hráči s dráčkem na prsou dokonale využili výhodu startu na domácím ledě a v obou duelech triumfovali. Hlavními faktory třineckých výher byla disciplinovaná hra, poctivá obranná fáze a produktivní útok.

"Od druhé třetiny to bylo takové tahání se, bylo to nervózní a my jsme byli schopni dát vyrovnávací gól. Pak se naše hra zvedla, jenže sehráli jsme lajdáckou přesilovku, kdy jsme nechali soupeře skórovat na 1:2. Přesto jsme pak ale měli více ze hry a dokázali jsme to otočit. V třetí třetině už jsme měli lepší pohyb," komentoval druhý zápas asistent trenéra Václav Varaďa.

Oceláři už nyní vyhlížejí zápasy ve Zlíně. Hned v tom prvním mohou Slezané v případě výhry získat na svou stranu mečbol, který by je výrazně přiblížil k finálové účasti. "Ještě to není hotové. Až vyhrajeme čtyři zápasy, tak pak. Dnes jsme viděli, že Zlín se nikdy nevzdává a hraje se do poslední minuty posledního zápasu. U nich to bude boj, oni před svými fanoušky budou hrát o to lépe," vzhlíží k odvetným zápasům kapitán Radek Bonk.


Zato na druhé straně je situace jasná. Šimon Hrubec zářil ve čtvrtfinále, září i v semifinále. Kromě výtečného průměru jedné inkasované branky na zápas a úspěšnosti zásahů více než 96 procent si připsal i jednu asistenci – v úvodním utkání krásně nahrál na gól Martinu Růžičkovi.

Dosavadní zápasy série

Oceláři jsou zatím v semifinále stoprocentní. Vyhráli oba úvodní domácí duely a byla to velká vítězství. Předtím totiž Třinec se Zlínem prohrál čtyři utkání hraná v play-off v Třinci po sobě (4. předkolo 2012 a všechna tři loňská semifinále). V obou duelech se sice svěřenci trenéra Kalouse protrápili úvodní tercií (ve středu to bylo 0:0 a o den později 0:1 pro Zlín), avšak ve zbytku duelu již měli navrch. První semifinále vyhráli díky fantastické druhé třetině (4:0) a i ve druhém utkání rozhodující náskok vytvořili v prostřední části.

2. dubna: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Trončinský (D. Nosek, Martin Růžička), 26. Martin Růžička (Polák, Hrubec), 31. Polák (Bonk, D. Květoň), 37. Polák (Rákos, D. Nosek).

Sestava Třince v prvním zápase: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, od 38. navíc Matyáš - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Matuš - Rufer, Peterek, Hrňa.

Sestava Zlína v prvním zápase: Štůrala - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Řezníček, Horák - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, Čech.

3. dubna: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 5:2 (0:1, 3:1, 2:0))
Branky a nahrávky: 24. Adamský (Polanský, Orsava), 35. Bonk (Trončinský, Martin Růžička), 39. Bonk (Hrňa, Galvas), 55. Trončinský (Polanský), 57. Hrňa (Rákos, Peterek) - 1. Honejsek (Čajánek), 30. Köhler (Leška, Kotvan).

Sestava Třince ve druhém zápase: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, od 22. navíc Matyáš - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Matuš - Peterek, Hrňa - od 22. navíc Rufer.

Sestava Zlína ve druhém zápase: Horčička - Matějíček, Řezníček, Marušák, Kotvan, Tesařík, Urbanec, od 30. navíc Horák - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Melenovský, Čech - Ondráček, Holík, Sedláček.


Třinec zatím dal Zlínu ve dvou utkáních devět branek, postaralo se o to celkem šest střelců. Oceláři mají ve svém středu totiž tři dvoubrankové střelce – dva góly ševcům dal Vojtěch Polák, kapitán Radek Bonk a šikovný obránce Marek Trončinský (na snímku slaví první z dvou branek).

Vzájemné zápasy v základní části

20. září: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Adamský (Polanský, Gorschkov), 26. Marek Růžička (Matuš), 31. Hrabal (Rákos, Martin Růžička).

27. října: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0/0:0)
Branky a nahrávky: 33. Balaštík (Ondráček, Urbanec), 56. Kubiš (Čajánek) – 5. Roth (Polanský), 28. Martin Růžička (Bonk, Hrabal), rozhodující samostatný nájezd Peterek.

8. prosince: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Galvas (Peterek, Květoň), 35. Krejčí – 51. Leška (Balaštík).

26. ledna: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Marušák (Leška, Kotvan), 15. Köhler (Urbanec, Tesařík), 56. Köhler (Leška, Balaštík) – 37. Galvas (Orsava), 49. Rákos (Havel, Peterek).

O zápasech

Hrací den: 3. semifinále Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: neděle, 6. dubna 2014, 16:10
Místo utkání: Stadion Luďka Čajky, Zlín
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 16:00

Hrací den: 4. semifinále Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: pondělí, 7. dubna 2014, 17:10
Místo utkání: Stadion Luďka Čajky, Zlín
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 17:00

Statistické okénko – PSG Zlín

Bilance v play-off: 8 zápasů, 4/4, skóre 18:23
Bilance doma: 3 zápasy, 2/1, skóre 7:9
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (3 v prodl.) – 5 proher (1 v prodl.), skóre 23:28
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Ondřej Veselý 6 (4+2)
Nejlepší střelec: Ondřej Veselý 4
Nejlepší nahrávač: Petr Leška 5
Nejproduktivnější obránce: Jiří Marušák 4 (1+3)
Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský 18
Nejlepší v +/-: Petr Čajánek 4
Vítězné góly: Oldřich Horák, Jiří Ondráček, Ondřej Veselý, Petr Čajánek všichni 1
Góly v přesilovce: Jaroslav Balaštík 2
Nejvíce střel na branku: Petr Leška 28
Nejlepší úspěšnost střelby: Oldřich Horák, Jiří Ondráček 33,33 %
Nejvíce času na ledě – průměr: Petr Zámorský 24:40
Brankáři : Libor Kašík, 4 zápasy, úsp. 85,56 %, prům. 3,05 g/z, 0 SO
Tomáš Štůrala, 3 zápasy, úsp. 94,62 %, prům. 1,54 g/z, 1 SO
Luboš Horčička, 1 zápas, úsp. 82,76, prům. 5,00 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Luboš Horčička, Radim Tesařík, Marek Melenovský.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 7 zápasů, 6/1, skóre 23:11
Bilance venku: 2 zápasy 2/0, skóre 3:1
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher (1 v prodl.) – 2 prohry, skóre 41:21
Aktuální série: 6 výher
Lídr kanadského bodování: Radek Bonk 10 (3+7)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 5
Nejlepší nahrávač: Radek Bonk 7
Nejproduktivnější obránce: David Nosek 4 (1+3)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Linhart 14
Nejlepší v +/-: David Nosek, Daniel Rákos oba +5
Vítězné góly: Jiří Polanský, Martin Růžička oba 2, Marek Trončinský, Radek Bonk oba 1
Góly v přesilovce: Martin Růžička 4
Nejvíce střel na branku: Martin Adamský 32
Nejlepší úspěšnost střelby: Vojtěch Polák 21,05 %
Nejvíce času na ledě – průměr: Martin Růžička 24:36
Brankář: Šimon Hrubec, 7 zápasů, úsp. 94,15 %, prům. 1,55 g/z, 2 SO
Hrál v drese soupeře: Lukáš Zíb, Lukáš Galvas, Tomáš Linhart, David Nosek, Radek Bonk.

Koutek ocelářských zajímavostí v základní části

Největší počet hitů: Martin Adamský 24
Radegast index: Lukáš Galvas 42
Bilance trestných střílení – hráč v poli: Vojtěch Polák 0 % (0 vstřelených z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: -
Bilance nájezdů - hráč v poli: -
Bilance nájezdů - brankář: -

×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Oceláři Třinec
PSG Zlín